Načítám.......

 

Rozhovor s útočníkem dorostů Jiskry Domažlice Matějem Chodorou

Domažlice / Ohníšťovice

Jiří Pojar

Právě se dostáváte k rozhovoru v červnu sedmnáctiletým nadějným rychlonohým útočníkem dorostu Jiskry Domažlice U17 a U19  s Matějem Chodorou na snímku vpravo.

Matěji máš za sebou dvojutkání s plzeňským Petřínem, jak hodnotíš průběh obou duelů?

No já si myslím ze v obou zápasech jsme byli lepším týmem a měli i víc šanci ve starších jsem měl dost šanci a jednu se mi podařilo dopravit do branky ale to vše jen díky výborné spolupráci spoluhráčů.
V mladších jsme první poločas měli dostatek šanci, ale nepodařilo se nám je využít v druhem poločase jsme trochu polevili a takové zaváhání se nám vymstilo a dostali dost gólů. Potom byla šance, kdy jsem chytře obehrál soupeře a ten mě fauloval ve vápně penaltu jsme bohužel díky dobrému zákroku gólmana neproměnil dál se Petřín zmocnil zápasu a bezpečně si pohlídal výhru.
Svůj gol, který jsem dal bych popsal.Nákop od Červajze(Červeného) na Tomáše Součka.Na něj  vyběhl gólman a Tomáš mi přihrál a já dával do prázdné brány.

Jaký je podle tebe rozdíl ve kvalitě ve hře, když hraješ za dorost U19 nebo U17?

Vidím rozdíl v tom že  U19 už je fotbal daleko důraznější,fyzicky více náročný než u U17, ale i tak se na to snažím být připravený, aby mě nic nepřekvapilo.

Jaké byli tvoje fotbalové začátky, kdo tě přivedl k fotbalu, kdo tě trénoval?

Vždy jsem si fotbal užíval stejně jako teď fotbal je moje druhá rodina a vlastně k fotbalu mě přivedl táta a trénoval mě můj bratranec takže to mám v rodině. Táta mě dal do klubu TJ ZD Meclov a tam mládež trénoval můj bratranec Pavel Malík. Po přestupu do Domažlic jsem začínal jsem pod trenérem Radkem Neumannem a Martinem Volfíkem. Pak přišli starší žáci, kde nás trénoval Václav Sladký a Vojta Hošek , který hrál za B mužstvo.

Který s těchto trenérů , které si jmenoval ti nejvíc dal?

Myslím že Václav Sladký protože myslím si že i díky němu jsem měl možnost aby si mě vybrali na zkoušku do Viktorie Plzeň kde to bohužel nevyšlo …:-(
Jak viděl podzimní sezonu z pozice hráče v divizi Jiskry Domažlice , můžeš U19 i U17 , protože za oba hraješ?

 

Podzim za U19 hodnotím pozitivně z druhé části první část nám nevyšla pořádně jsme nevěděli co hrát pak jsme se, ale sehráli a šlo to a s U17 jsme ze začátku byly nejlepším týmem, ale pak přišli nemoce spoluhráčů a šlo to s námi z kopce, teď ale uděláme vše, aby jsme vyhrávali.
S kým si v mužstvech dorostů nejlépe rozumíš?

Nejvíc si rozumím s Karel Jahnem , Matěj Bozděchem , David Soupírem , Jan Suchým , Lukáš Červeným , David Sedláčkem.

Protože se při hře na uvedené hráče více spoléhám třeba s Kájou Jahnem jsme si řekli že se spolu zkusíme dostat co nejvýše a uděláme pro to maximum.
Proč zrovna s těmito spoluhráči ?

Hlavně proto, že se s nimi vídám i mimo fotbal.

Jak náročné jste měli soustředění na co kladli trenéři největší důraz a jak si ty vstřebával tréninkové dávky?

Soustředění bylo velmi náročné, ale zvládli jsme to a jsme připraveni na druhou část sezóny. Na soustředění byl důraz na kondici chtěli,     aby  jsme i přes únavu odběhali vše naplno. Po každém náročném tréninku bylo dobré protažení a dostatečný odpočinek takže si myslím že    to   trenéři naplánovali dobře.

Trenéři dorosteneckých mužstev Šindelář,Mužík a Korelus,Kadlec jsou na vás, jak náročný co nemají rádi co naopak ?

U všech trenérů si myslím ze přinesli dost dobrých věcí. To že jsou na nás někdy dost přísný tak ale si myslím že to s námi myslí dobře a na druhou stranu je s nimi dost srandy. Nemají rádi hlavně pozdní příchody, nedodržování životosprávy před zápasem a hloupé výmluvy na    neúčast na tréninku.

Trénuje tě fotbalová osobnost Jiskry kapitán A mužstva Petr Mužík, jak vnímáš jeho názory ? Sleduješ jeho hru při zápasech Áčka? Máš ambici se dostat do kádru A mužstva Jiskry?

 

Je to čest má dost dobře připravené tréninky a jelikož chci být jednou členem prvoligového týmu, tak je jasné ze se do A týmu chci dostat a prosadit se časem i tam a dostal se třeba ještě někam dál.

Máš cíl se dostat do nějakého konkretního klubu nebo je ti to jedno a proč?

Chtěl bych do FC Viktorie Plzeň, protože hrát za oblíbený klub je můj sen.

Jak myslíš, že je to náročné se dostat do 1. ligy?

Myslím si že když má dotyčná osoba talent na to se tam dostat a dostane tu příležitost tak se jí chytí. Na druhou stranu je to                                                                                     obrovská dřina a fotbalu obětujete třeba někdy i 90% svého času.

 Viděl jsi někdy hrát Jiskru Domažlice v ČFL, jak je to podle tebe náročná soutěž ?

Viděl jsem Jiskru v několika zápasech a myslím si že už je to soutěž podobná klidně i té 1.lize protože si opravdu nemůžete dovolit ani malé    nekoncentrace na zápas a ohrozí to celý tým.

Za necelý měsíc vás čeká první jarní utkání v divizi s Rokycany, co očekáváš od soupeře na co budete muset připravit?

Soupeř bude hodně kombinovat a našim úkolem bude promenovat šance a zavírat prostor, kde bude míč.
Jak bude vypadat další průběh jara divize U19 a U17?
Čekají nás odvety utkání ve , kterých si myslím, že budeme o něco zkušenější. Dobře jsme celou zimní přípravu trénovali což vyvrcholilo zimním soustředění, ze kterého budeme ,,žít”. Hrajeme fotbal za svůj klub, aby jsme vyhrávali a bavili sebe i diváky a rodiče, kteří nás podporují.Čím výše budeme v tabulkách U19 a U 17 tím lépe.
Vizitka Matěje Chodory:
Má  příkelkyniNarozen: 22.6.2002Studuje : SOU Domažlice Mechanik Seřižovač CNC strojůPřezdívka: ChodyOblíbené jídlo, pití: Krkovička s Americkým bramborem, Cola

Oblíbený hráč doma, zahraničí: Hazard,Kopic

Oblíbený trenér:Pavel Vrba

Oblíbený klub zahraničí, doma: FC Viktoria Plzeň

Mezi jeho koníčky patří: Fotbal , Tenis, Hudba,

Fotbalový post: Útočník

Číslo dresu oblíbené a nosí: 13

Hraje jakou nohou pravou nohou

Print Friendly, PDF & Email