Načítám.......

 

Ohlasy na 1. kolo poháru Benfika-Mrákov 0:0 na PK:4:5

Domažlice

Text a foto Jiří Pojar

První kdo se za Benfiku k pohárovému utkání vyjádřil byl záložník Ondřej Černý.,,

Ze zápasu jsem velmi smutný, protože se nepostoupilo. Ani nevím jak tenhle zápas zhodnotit. Asi jen to, že jsme doplatili na neproměňování brankových příležitostí, myslím si, že kdyby nám to tam spadlo tak jsme se uklidnili a přidali další branky, ale bohužel se tak nestalo. Hrálo se celý zápas jen na jednu půlku, ale co je to platné fotbal se hraje na góly. Teď musíme zvednout hlavy a jít dál, teď nás v týdnu čeká soustředění, které bude herní na což se osobně moc těším. Naladíme formu na kraj a doufám, že v Krajském přeboru už to bude jen Benfika válec !!”
Smolné utkání to bylo pro kanonýra Benfiky Karla Šmejkala :
,,Zápas bych hodnotil za neúspěch. Náš cíl byl jasný a to postup. Nečekalo nás nic lehkého, než jsme si něco připravili tak soupeř už byl u nás, dlouho nám trvalo než přenesli  hru. Málo balonů ze stran do vápna bylo, kde jsme měli hledat Javiho ( Javorského). Soupeř dobře  bránil a bylo těžké se tam dostat, když už jsme se tam dostali, tak to mrákovský gólman Korba buď vyrazil nebo skveěle chytil. A tak nakonec se šlo do penaltových rozstřelu, tam už to byla loterie, bud dáš nebo nedáš. Všichni kluci dali a jediný  zklamal, byl jsem rozhodnuty, že to dam na střed nahoru, jenže jsem to dal tak, že jsem trefil břevno. Soupeři gratuluji k postupu”.
Dalším hráčem, který se k utkání vyjádřil je záložník Jiskry B Pavel Kadlec:
,,Zápas  byl přesně ten typ zápasu, který nemám rad , my jsme favorit,  musíme a soupeř si zaleze v deseti  na vápno a kopají a je jim jedno, že nehrají balon, ale naloží vám v každém souboji …… Byli na nás dobře připravený a věděl jak nám znepříjemnit hru , my jsme si dokázali vytvořit několik šanci , jenže jsme je nedali . Bylo to od nás laxní a v jistých fázích zápasu naivní … Další faktor , který ovlivnil zápas byl rozhodčí,  který se sice snažil pískat nebezpečné zákroky,  ale na můj názor to pouštěl až moc. No a penalty, už byla loterie . Shrnul bych to tak , ze jsme se protrápili do konce a musíme se z toho poučit a začít na sobě pracovat daleko víc , být víc hladový po výhře. Soupeř  n byl na nás připraven, nám chyběla  rychlost v založení útoku, moc jme drželi balon uprostřed a hráli  ztěžka na moc doteků”.
Antonín Vlček ml. na snímku, viděl duel s Mrákovem takto :
,,To, že nás nečeká nic jednoduchého, jsme věděli a trenér nás před podceněním dost varoval. Já osobně jsem ale stále věřil a byl přesvědčený o tom, že vyhrajeme. Styl hry Mrákova jsme tak nějak očekávali a díky jejich poctivé obraně jsme se nedostali do více vyložených šancí. Přesto si ale myslím, že gólových šancí jsme měli dost a za to, že jsme nepostoupili dál si můžeme jenom my sami. Vepředu jsme byli nepřesní, zbrklí a chodilo málo centrů na Javiho. Teď už jenom na to musíme zapomenout a dotáhnout zimní přípravu do konce s co nejmenším počtem zraněných, ať jsme připraveni na jarní část”.
Za mrákovské Sokoly se vyjádřil útočník Pavel Váchal, který začal utkání na lavičce a do zápasu se dostal v jeho průběhu:
,,Na zápas jsme se všichni těšili, a myslím, že jsme všechny mile překvapili. Úvod utkání patřil domácím, hráli na balonu, určovali hru, ale kluci je dobře dostupovali a podstupovali hodně soubojů, čímž se hra Domažlicím nedařila, byli tam náznaky nějakých šanci, a tu největší  v první půlce mel myslím náš Tomáš Dufek, když běžel na centr Jardy Stýskala a kvůli jemné teči obránce mu to sjelo. O poločase byl myslím každý překvapen, že jim bojovně stíháme a ze je to 0:0. Ve druhé půlce měli Domažlice postupem času větší převahu a daleko víc šancí, ale podržel nás výborný Korba. Měli jsme tam par rychlých brejku, ale vždycky nám to sjelo nebo uskočilo a jelikož se Domažlice taky z gólu neradovali tak se diváci dočkali penalt. Když Karel Smejkal nedal, tak jsem fakt začal přemýšlet o tom ze bychom mohli Jiskru porazit, protože my jsme proste ten zápas nemuseli zvítězit, my jsme jen jeli překvapit. Nakonec se vše povedlo, i s řádkou štěstí, a mam radost, ze to tak je, myslím že přiští kolo je Hrádek u Sušice, soupeře neznáme, ale určitě uděláme vše pro to, abychom šli dal!”
Print Friendly, PDF & Email