Dorost Jiskry U19 přivezl z Klatov bod

V mezi okresním derby brali Klatovy s Domažlicemi dva body
Klatovy
Ve 21. kole divize dorostu U19  hostili domácí SK Klatovy 1898 12. místo 23. bodů na stadinu Na Rozvoji  Jiskru Domažlice ta měla na kontě 20. bodů a patřila jí 13 příčka tabulky. Zápas to byl o to, kdo se dostane do sestupových vod v divizi dorostu.
SK Klatovy 1898 U19 – TJ Jiskra Domažlice U19 1:1 na PK : 6:5.

Domácí hned v první minutě zahrozili Marešem, který se dostal přes Čáchu k zakončení se 15. metrů z úhlu brankář Jiskry Červenž střelu vyrazil před sebe. Následně Vlček před šestnáctkou fauloval  Vacka. Mareš poslal trestný kop vysoko nad bránu Domažlic.  V osmé minutě rozehráli roh zprava Suchý s Chodorou ten poslal ostrý centr do vápna , kde domácí gólman  Švátora musel balon vyrážet.Za minutu opět roh zprava Suchého musel Švátora opět vyrážet a Mareš balon odkopl. V 19. minutě se dostal  klatovský Vacek, jeho střelu z 19. metrů musel Červený nadvakrát krýt. Ve 26. minutě zahrávali Klatovy trestný kop na něj si naskočil  Hejduk přizvedl míč před malé vápno, kde hlavičkoval Heis nad bránu.
Za tři minuty Červený boxoval cenr zleva od domácího kapitána Partyngla. Ve 33. minutě musel falouvat Fořt Partyngla, který se řítil na bránu hostů. Barborka mířil z 20. metrů vedle pravé tyče branky Červeného. Ve 38. minutě fauloval Partyngl Vlčka. Trestný kop Bozděcha z 30. metrů mířil nad branku Švátory. Běžela 44. minuta Jiskra předvedla rychlou akci po ose Chodora- Vlček , Soupír, který vysunul na pravo Suchého. Ten se dostal do vápna a z úhlu z 8 metrů mířil do pravého dolního rohu branky Klatov 0:1.

Druhý poločas začal levou tyčkou Švátorovy svatyně, kterou nastřelil Chodora po přihrání od Bozděcha se 14. metrů zleva. Následně se míč dostal až k Vlčkovi jeho střelu k pravé tyči v pádu Švátora kryl to ukazatel ukazoval 49. minutu zápasu. V 51.minutě se ohnal po Vlčkovi domácí Vacek a hlavní rozhodčí Šlajs ho poslal předčasně pod sprchy. V 56. minutě Partyngl vyslal do ofsajdové pozice Mareše, který z 28 metrů střílel do náruče Červeného. O minutu na to Mareš obral Čáchu při rozehrávce a střelou z 35. metrů mířil vedle branky. Po půl hodině hry předvedla Jiskra rychlý brejk Čácha vysunul Bozděcha, který z 16. metrů mířil do prostřed brány, kde mu tvrdou střelu Švátora vyrazil  ke Karasovi, který byl v ofsajdu. Za minutu na to Soupír přihrál Chodorovy ten si balon navedl do středu a z 20. metrů mířil vedle brány Klatov. Ty v 65. minutě vyrovnali. Partyngl vykopl balon z vlastní šestnáctky na hlavu Haise ten našel naběhnutého Krejčiříka, který jesličkami  Sedláčka přihrál zpět Haisovi , ten  z 12. metrů překonal padajicího Červeného na  1:1.  Jiskra mohla rozhodnout v 89. minutě. Suchý našel Reinigera, který mu balon prostrčil mezi obránci a Suchý na snímku v modrobílém dresu s číslem 10 vypichuje míč klatovskému kapitánovi Partynglovi. se dostal do vápna obešel vybíhajícího brankáře Švátoru a vystřelil k pravé tyči, kde ve skluzu Daněk míč zrazil na poslední chvíli na roh. Na druhé straně mohli domácí zápas rozhodnout.V  91. minutě obešel Mareš Čáchu našel ve vápně Berku, který se 13. metrů přestřelil branku Domažlic.  Utkání rozhodovali penalty.  Na snímku vidíte, který s týmu měl větší sounáležitost jako parta při penaltách….. 🙁V první serii proměnil penaltu Sedláček potom vyrazil Červený penaltu Partyngla. Vlček, Bláha, Sladký, Suchému vyrazil Švátora nohama balon. Potom byl úspěšný Reiniger a rozhodující penaltu poslal Fořt nad bránu. Za Klatovy byli úspěšní Krejčiřík, Kapusta, Hais, Na penalty domácí vyhráli 6:5 a brali plusový bod. V tabulce jim stále patří 12. příčka s 25. body. Jiskra klesla na barážové 14. místo 21. bodů. Je třeba říct, že domácí hráči měli ,,větší hlad” po vítězství i  když hráli od  52. minuty o desíti hráčích. O nápravu tohoto výsledku a postavení se dorost Jiskry U19 pokusí v sobotu 27.4 , když od 14:00 h budou hostit třetí tým aktuální tabulky jihočechy z Malše Roudné.Tento týden má mužstvo volno. Velmi dobře řídila utkání trojice rozhodčích Šlajs Jakub – Říha Zdeněk, Pena Miroslav.
Diváků: 70
SK Klatovy: Švátora- Kapusta, Daněk,Hejduk(61. Koliha),Kolerus,Partyngl,Krejčiřík,Vacek, Mareš , Barborka(46. Berka),Hais.Trenér Martin Lepeška.
Jiskra Domažlice- Červený- Čácha, Fořt,Sedláček, Sladký, Soupír(75. Reiniger), Karas(63.Bláha), Vlček, Bozděch, Suchý, Chodora(79.Vogeltanz).Trenéři: Radek Šindelář a Petr Mužík.
 ,,Vyrovnané utkání 2.poločas měli obě mužstva šance na vstřelení branky, remíza k průběhu utkání zasloužená. Penalty jsou loterie😀.” zhodnotil stručně utkání domácí kouč Martin Lepeška.
Jeho protějšek na lavičce Jiskry Domažlice trenér Radek Šindelář na snímku nahoře s druhým koučem Petrem Mužíkem zhodnotil průběh zápasu takto. ,,Dnes bereme jen bod a to je v našem boji o záchranu zoufale málo. Zápas jsme bohužel ztratili vlastní lehkovážností a pasivitou po vyloučení soupeře, kdy jsme si mysleli že je hotovo, ale bylo tomu právě naopak. Za výkony bych chtěl pochválit hlavně Suchého,Soupíra,Bozděcha,Sedláčka a Vlčka. Situace týmu jim není lhostejná a bojují jak mohou. Ovšem pro záchranu se k nim budou muset přidat i další a podávat v každém zápase výkony na hranici svých možností”.
Za hráče Jiskry Domažlice U19 se k zápasu vyjádřil Antonín Vlček dole na snímku si zpracovává balon. ,,V zápase jsme nutně potřebovali bodovat, nejlépe za 3 body. První poločas jsme odehráli podle mě docela dobře. Zodpovědně zezadu a dostali jsme se i do několika šancí a vstřelili jeden gól. V 50. minutě dostaly Klatovy zaslouženou červenou kartu a my jsme hráli proti 10 a vedli 1:0. Takovouhle výhodu bychom prostě ztratit neměli. Bohužel díky klatovské touze, která byla větší než naše, vstřelili gól a zápas, který jsme měl vyhrát, jsme ztratili. Penalty jsou loterie”.