Souboj Jisker vyhrála ta ústeckoorlická

Ústí nad Orlicí

V domácím utkání se našim hráčům povedlo překonat gólmana Ústí J.Krátkého Jonášem Vaisem ve 42. minutě(sedící na zemi) jednou(zápas na podzim 2018  skončil 1:1 a na PK 5:6). V Ústí nad Orlicí Krátký i s pomocí,štěstí, udržel čisté konto.Foto: J.Pojar

Fotbalisté domažlické Jiskry se v na Velký pátek vydali do 320 km vzdálené Ústí nad Orlicí, kde nastoupili proti domácí Jiskře. Té před utkáním patřila  9. příčka a domažlické Jiskře 5. místo.Trenéři hostů udělali několik  změn v sestavě. Pro zranění chyběli Vilček, Dvořák, Bauer a Buršík. Na lavičce zůstal pro zranění i kapitán Mužík a s kapitánskou páskou vyběhl na zelený pažit  Hrubý.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – TJ Jiskra Domažlice 3:0 (3:0)

Hned v 30.sekundě utekl Matas po pravé straně našel  Došlého, který z voleje mířil těsně nad branku golmana J.Krátkého.

Ve třetí minutě opět po pravé straně Brabec centr na Černého hlavou na bližší tyči vedle brány. Za minutu Teršl Došlý Rychnovký po levé straně a střela Černého nad.

V 6. minutě udeřil do obličeje J . Chleboun Černého. V 8. min. nebezpečně hlavičkoval na druhé straně Mayer po přihrávce Falty. V 15. minutě posla průnikovou přihrávku po levé straně Teršl na Černého ten vysunul Arzbergera jehož střela s hranice šestnáctky minula o kousek levoutyč branky ústeckého brankáře Krátkého. Běžela 16. min.  Habrman po levém křídle, přihrál do vápna Madibimu, ten však v přemíře snahy dobře netrefil. Dále pak li domácí dva rohy. Po druhém rohu se míč dostal k Vaisovi, který vysuoval Matase, ale vracející se Lněnička mu na poslední chvíli balon vypíchl a  zmařil rodící se golovou šanci hostů. V 19. minutě rozehrál Vais trestnný kop na Rychnovského jehož pokus z 28.metrů Krátký bez problému kryl. Ve 20. min. však jihoafričan Madibi získal míč ve středu hřiště pro Součka, ten našel Habrmana, jenž z 25 metrů z levé strany střelou k levé tyči překvapil gólmana Brycha 1:0. Ve 26. minutě zahrával z 35 metrů Langer tr.kop na hlavu Součka který v pádu, hlavičkoval ale hlavičce z 15 metrů scházela potřebná razance. Chodové byli pro zatím stále více na míči a snažili se zdolat urputně bráníci domácí Ustí nad Orlicí, které se takto prezentovalo prakticky celé utkání. O minutu na to mířil Matas nepřesně na bránu Ústí. Ve 31. minutě našel centr zlevé strany Langera hlavu  Madibiho jehož hlavičku Brych reflexivně vyrazil  před dotírajícím Mayerem. Hosté byli stále aktivní a dostávali se na dostřel před domácí branku a však finální přihrávku, která by vedla ke golu si pro zatím nevytvořili.Ve 35. minutě vybojoval Madibi roh. Ten rozehrál Habrman na hlavut J. Chlebouna , který nikým neatakovaný  k pravé tyči zvýšil  na 2:0. Po tomto golu zůstal na zemi ležet domažlický Teršl, který musel být maseém Hrnčířem ošeřován. Ve 39. minutě prošlápl domácí  Souček nohu Vaise, který musel být střídán pro zranění Skopový. Nepřesný sudí Šťastný nechal zákrok bez povšimnutí. Rozhodčí Šťastný nastavil dvě minuty. Ve druhé minutě nastavení odvracel balon Rychnovský k Mayerovi, který z 18. metrů přesnou střelou k pravé tyči nedal Brychovi šanci a upravil tak poločasový a jak se později ukázalo i konečný výsledek na 3:0 pro domácí Jiskru. Ústí si v prvním poločase vytvořilo čtyři šance po , kterých padli tři goly….

Do druhého poločasu nahradil Teršla v obraně Jiskry Čihák. Ten ve 48. minutě posla centr do vápna na Matase  jeho hlavička z 10. metrů pod břevno musel J.Krátký vyrážet na roh. Ústí nad Orlicí.I druhý poločas byla doažlická Jiskra aktivní.V 51. minutě vypíchl míč Mayer Kadarovi dostal se až do vápna, kde mu balon vypíchl Čihák, kterého Mayer prošlápl a Čihák musel být ošetřován.V55. minutě sebral Souček míč Hrubému  našel na levo Habrmana jeho střelu z 12. metrů Brych nohama vyrazil.V 58. minutě rozehrál Došlý trestný kop na hlavu Skopového, který z 10. metrů ve vyložené šanci mířil vedle levé tyče branky Ústí. Za čtyři minuty zahrával Langer trestný kop zprava z 20 . metrů, který musel Brych boxovat.V 66. minutě chytil Brych hlavičku Lneničky z 9. metrů. V 75. minutě střílel ze střední vzdálenosti Brabec, ale Krátký něměl se střelou žádnou práci. Za tři minuty sjel balon z kopačky  Došlému při jeho střeleckém pokusu zpoza šestnáctky. Došlému nevyšla střela ani v 79. minutě, kdy mířil vysoko nad bránu. Za minutu si vyměnil Černý s Došlým balon a první jmenovaný pálil levačkou z 15. metrů opět nad bránu domácích. Stejně si počínal na druhé straně Souček, který mířil nad z trestného kopu z 23. metrů.Do konce zápasu se už nic podstatného nestalo a domácí se mohli radovat se šťastných tří bodů, když byli hlavně v prvním poločase střelecky produktivní. Jiskra Domažlice zajíždí v sobotu 27.4. od 11:30 h  na stadion v Králově Dvoře, kde se postaví  proti místním Cábelíkům.
Sestavy mužstev:
Jiskra  Ústí nad Orlicí: J.Krátký,  Skalický(88.Pinkava) J.Chleboun – P.Chleboun, Langer- Madibi(69.Pazdera), Souček(86.M.Kopecký) ,
Lněnička, Falta,  Mayer(76.M.Krátký) – Habrman( 77.Střelec). Trenér:Vladimír Chudý.
TJ Jiskra Domažlice: Brych-Kadar(57.Mlynařík), Teršl(46.Čihák),Rychnovský-Hrubý, Matas , Brabec,Vais (43.Skopový), Došlý, Černý , Arzberger.Trenéři: Pavel Vaigl,Petr Dobrý a Karel Míčka.
ŽK: 1:2 81.Skalický -45.Černý 71.Skopový
Rozhodčí:Šťastný Vít, Řeháček Lubomír, Pekař Eduard, Petera  Josef
Delegát: Josef Petera