Načítám.......

 

Rozhovor s trenérem dorostu Jiskry Domažlice U 19 Radkem Šindelářem

Domažlice / Jiří Pojar
Druhou sezonu má za sebou v roli trenéra dorostu Jiskry Domažlice U 19 Radek Šindelář. Dnes jsme s ním probrali 
loňskou sezonu, která byla dramatická a výhled do nové sezony.
 

Je za námi  první sezona našeho dorostu v divizi , kterou hrál  dorost po deseti letech, jaká podle tebe byla?
Sezona to byla těžká, možná jsme si před vstupem do soutěže ani neuvědomovali jakou kvalitu soutěž má a jaký je to skok proti krajskému přeboru.

Jakou kvalitu tedy má divize U19 dorostu?
 Týmy jsou dobře vedené, například Třeboň vede bývalý trenér Slavie Praha Kubata, Sportovní školu trenér Dejmek atd.. Rovněž taktická a technická vyspělost, kondiční připravenost, rychlost hráčů  a další složky individuálního výkonu jsou na mnohem vyšší úrovni než KPD. Naší velkou nevýhodou bylo také mládí našeho kádru, kdy jsme nastupovali pouze s 2-3 hráči ročníku 2000 a doplněni o hráče ml.dorostu. To je ovšem také naším velkým příslibem do budoucna.

 

Jaké byli podle tebe povedená utkání na jaře ?

Na jaře jsem byl nejvíc spokojený po domácím zápase s Malší Roudné, kdy jsme velmi kvalitního soupeře zaskočili aktivní hrou a napadáním po celém hřišti a poslední venkovní zápas ve Strakonicích. Tak jsme kontrolovali hru celých 90 minut, dařila se nám rozehrávka přes krajní obránce i rychlý přechod do útoku. Výsledek byl 4:0 a soupeř prakticky nevystřelil na bránu. Naopak například zápasy v Třeboni, na Motorletu nebo na Aritmě nám vůbec nevyšly. Tam jsme byli příliš ustrašení a nedůrazní v defenzivě.

 

Koho by jsi vyzvedl z týmu , jako jeho osu?

Vyzvedávání nějakého jednotlivce nemám rád, fotbal je týmový sport.

Dorost U 19 před sezonou 2018/19

V průběhu jara mužstvo opustil L.Sobolík proč se tak stalo?
U Lukáše vůbec nešlo o jeho fotbalové kvality, ale šlo právě o to, že nechtěl tolik pracovat pro tým.
 
Hráli jsme do posledního kola o záchranu.Kdy jsi věděl, že budeme zachráněny ?
Tak měl jsem určité nepotvrzené signály, že oddíly z KP nechtějí postupovat a tím pádem i 14. místo nemusí být sestupové, ale kluky jsme pořád motivovali ať si to uhrají sami a to se taky stalo. Jistota přišla až po posledním utkání ve Strakonicích a je dobře, že jsme si to uhráli sami. Kluci si taky užili pozápasovou euforii a hlavně odnesli zkušenosti ze zvládnuté záchrany.
 
Bylo v soutěži nějaké mužstvo, které by ostatní nějak výrazně převyšovalo čím?
Rychlá hra Rokycan a Malše Roudné se mi hodně líbila. S oběma jsme paradoxně dokázali bodovat.
 
Jaký bude pohyb v kádru U19? ?
Do mužů odejdou všichni z ročníku 2000 (Sladký, Suchý, Reiniger,Vlček) a možná i jeden hráč hrát ČLD do Plzně. Přijdou 2002-ky z ml.dorostu (Sedláček,Váchal,Sloup,,Soupír, Szmolen,Truong,Chodora, Alangi,Šup). V jednání máme i posily z okresu, chtěli bychom  posilu do každé řady.
 
Kdy začne příprava na novou sezonu a na co se budete zaměřovat?
Příprava začne 16.7., trénovat budeme 3x v týdnu plus zápas. Příprava je krátká, zaměřovat se budeme hlavně na sehrání nových kluků. Utkáme se s dorosty Vejprnic a Klatov a budeme i na turnaji v Postřekově. Jeden soupeř je ještě v jednání.
 
Jak vidíš novou sezonu divize U 19  z pohledu tvého mužstva čeho by jste se chtěli vyvarovat?
Nechtěli bychom už hrát o záchranu a vyvarovat se chceme zapojování většího počtu ml. dorostenců do st. dorostu. Také musíme zlepšit bránění, hlavně bránění st. situací, kde jsme několikrát zbytečně inkasovali.
 
Určitě vnímáš zavedení nových pravidel ve fotbale co jim říkáš ? špatně dobře proč co by jsi nechal nebo změnil?
Většinou jde o změny k lepšímu, hlavně mě baví to pravidlo, kdy bude muset střídající hráč opustit hřiště nejkratší cestou. Pravděpodobně už nebudou hráči před střídáním utíkat na druhou stranu hřiště, ale asi se budou všichni pohybovat někde ve středovém kruhu :-)
 
Jak se ti spolupracovalo s Petrem Mužíkem ,jak máte rozdělené kompetence nebo vedení tréninků?
Na snímku zleva Jiří Sladký vedoucí mužstva Jiskry U19 trenéři Jiskry U19 Radek Šindelář a Petr Mužík.

Já a Petr toho máme kolem fotbalu i svých rodin dost, takže vše musí být a je naprosto bezproblémové, jinak by to ani nebylo možné zvládnout. Co se týká organizačních věcí máme jako podporu ještě Jirku Sladkého, který je také důležitou součástí týmu. V tréninkovém procesu Petr dělá většinou čtvrteční trénink a v zápase se stará o rozcvičku, ale třeba v zápase se Sportovkou jsme si role prohodili. Sestavu a střídání většinou řešíme po dohodě spolu.