Načítám.......

 

Áčko se připravuje na ČFL druhým týdnem a čeká jí FC Viktoria Plzeň B

Domažlice

Jiří Pojar

Jak jsme avizovali tak se do přípravy zapojili René Kropáček, který bude hostovat z FC Hradec Králové. Dále Jiskra testuje čtveřici hráčů,   Ondřeje Peka a Krištofa Pavlíka z FC Viktoria Plzeň , Michala Provoda z SK Petřín Plzeň a  Giuseppe Lafranciho z Baníku Stříbro. Do přípravy se zapojil i avizovaný Egon Vůch, který v Jiskře působil v roce 2016.

Na fotu J. Pojara jsou zprava Egon Vůch, Michal Provod, Giuseppe Lafranci,Kryštof Pavlík a Ondřej Pek.

V kolonce zraněných hráčů má Jiskra Martina Hrubého, Lukáše Brycha, Tomáše Arzbergera. Do zápasu  se Sokolovem zranění nepustilo Michala Mlynaříka.

Jak jsme vás informovali minulý týden zahájilo letní přípravu A mužstvo Jiskry Domažlice, které absolvovalo tréninky od pondělí do pátku.

Foto z prvního treninku zde: https://zuypompi.rajce.idnes.cz/Zahajeni_letni_pripravy_TJ_Jiskra_Domazlice_A_2019

Vrcholem týdenního trénování byla  sobotní generálka v Sokolově kde podlehlo domácímu Baníku  0:1. Stanislav Vávra obdržel balón na pravé křídlo a křižnou střelou nedal brankáři Švihoříkovi šanci.Nový sokolovský trenér František Šturma nemohl pro generálku počítat s trojicí hráčů Ruml, Štursa, Selnar odchovance Jiskry Domažlice . První dva nepustilo do utkání zranění, třetí jmenovaný se účastní Mistrovství Evropy hráčů do 19 let což je obrovský úspěch domažlické kopané. Poprvé oblékl dres Baníku 21letý záložník Jakub Kopřiva, který odehrál celý zápas.  ,,První zápas přípravy po náročném týdnu fyzické přípravy s novými posilami musíme hodnotit kladné se Sokolovem který je již v jiné fázi přípravy a byla to pro něj generálka jsme byli důstojným soupeřem a myslím si ze i v některých fázích zápasu i lepším týmem. Podařilo se nám vypracovat několik slibných příležitosti, které jsme bohužel nedokázali přetavit v gól. Sestava byla také ještě hodně kombinovaná A zkoušeli jsme hráče na různých pozicích. Věřím,  že si ze  zápasu si odneseme první pozitivní i negativní zkušenosti a budeme pokračovat v přípravě na další ročník ČFL, tak aby byl opět úspěšný pro Jiskru”.Viděl utkání šutér Petr Došlý, který po brejku v 15. minutě kdy Egon Vůch  zatáhl balon na střed vysunul Došlého  brankář Dvořák I jeho povedenou střelu vyrazil. Obě mužstva byli v odlišné situaci . Pro Sokolov byl zápas generálkou na FNL, kde se střetne s FC Hradec Králové a Jiskra byla po čtyřech náročných trénincích.,,V prvním poločase jsme podali velmi dobrý výkon a byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Neproměnili dva brejky.Ve druhé půli jsme prostřídali tak Sokolov byl lepším mužstvem asi zaslouženě vstřelil branku i když jsme měli udržet bezbrankovou remízu” komentoval zápas trenér Jiskry Pavel Vaigl. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 3:0. Diváci: 95.?

Sestava Baník Sokolov :Dvořák I (46. Šiman) – Mejdr (82. Vávra), Hošek (46. Ševčík), Čihák, Dvořák II – Machek (73. Šulc), Kopřiva – Štípek (54. Fišer), Glaser, Wermke (65. Chocholatý) – Vávra (46. Šmehyl) Sestava Jiskry Domažlice: Švihořík-  Pek, Bauer, Brabec, Matas, Lanfranchi, Vůch, Mužík, Došlý- Kropáček, Dvořák. StřídaliMička Černý, Teršl, Pavlík, Provod, Vlček, Skopový. Trenéři: Pavel Vaigl ,Petr Dobrý a Karel Míčka.

Tento týden trénovali úterý a středa, kde ještě hráči splnili běhy.Ve středu už trénovali v Újezdě. Dnes v pátek 19.7 . budou od 17:15 h trénovat v dějišti zítřejšího druhého přípravného utkání v Klenčí, kde se od 10:30 h střetnou s FC Viktoria Plzeň B  vedený exdomažlickým koučem Pavlem Horváthem. V dresu B mužstva Viktorie  nastoupí v záloze Martin Rychnovský, který v loni oblékal dres Domažlic. Jonáš Vais a Jakub Kadar jsou zraněni. Filip Čihák podepsal profesionální smlouvu v FK Pardubice stejně , jako další bývalý hráč Jiskry Domažlice Lukáš Pfeifer.Oběma hráčům přejeme, aby se jim v dresu mužstva NFL dařilo.

Print Friendly, PDF & Email