V Koutě hráli fotbalovou exhibici za účasti Pavla Horvátha

Petr Šíma hlavní organizátor zůstal kvůli zranění jen na lavičce. první zprava
Kout na Šumavě
Text a foto:Jiří Pojar
 Fotbalové hřiště v Koutě hostilo v sobotu 13.7. druhý ročník fotbalové exhibice ve které nastoupila domácí Šímákova koutská jedenáctka nahoře
proti All Stars FC Viktoria Plzeň.
Toto fotbalové klání pořádá odchovanec koutské kopané a bývalý hráč ligových týmů FC Viktoria Plzeň,SK Dynamo České Budějovice a FC Zbrojovka Brno Petr Šíma ve spolupráci s TJ Sokol Kout na Šumavě. V bílém dresu FCVP se objevili takové ikony plzeňského fotbalu jako kanonýr Pavel Fořt (mimo jiné FCVP, Slávia Praha,FC Toulouse v závěru kariéry Jiskra Domažlice)a v záloze režíroval hru ,,šoumen” Pavel Horváth( FK Jablonec, Slavia Praha, Sporting Lisabon, Galatasaray Istambul, japonský Vissel Kobe, a dlouholetý kapitán FCVP a trenér Jiskry Domažlice). Příznivcům okresní kopané dále byli známi trenér Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.
V obraně nastoupil Tomáš Hájovský, který společně Jaroslavem Kovaříkem oblékal  modrobílí dres Jiskry Domažlice. Jiří Žilák : Současný trenér Reprezentace České Republiky do 20 let, jen mezi diváky zůstal vinou zranění vicemistr Evropy z roku 1996 Karel Rada, který příkladnou vůlí při večerním posezení nahradil neúčast na hřišti :). Zelený dres Šímákovy jedenáctky oblékly mimo jiné František Dřížďal na snímku u míče (Fotbalový Forrest Gump jak mu přezdívali fanoušci Slavie se kterou získal dva ligové tituly v letech 2008 a 2009 a okusil ligu mistrů bývalý hráč Baníku Sokolov a Zbrojovky Brno).David Vaněček bývalý ligový hráč Viktorie Plzeň, Baníku Sokolov a Mladé Boleslavy se kterou si zahrál pohár UEFA .
Pavel Javorský bývalý hráč Baníku Sokolov a Jiskry Domažlice a nynější nový trenér Jiskry Domažlice B. Zápas se hrál 2×40 minut.
Šímákova Koutská jedenáctka –  All Stars FC Viktoria Plzeň 5:9
Velmi slušně zaplněný stadion viděl od začátku velmi pohledný kombinační fotbal plný různých povedených kliček narážeček. První gol přinesla 12. minuta, to se mezi střelce ,,zapsal”domácí Petr Kastner 0:1. Za sedm minut překonal střelou Víťu Paštěku v brance Viktorky David Vaněček 1:1. Ve 21. minutě dorazil balon za Jiřího Noska (odchovanec Jiskry Domažlice bývalý hráč Kouta a Postřekova nyní hájící branku ve 4. třídě Sokola Babylon) šuter Pavel Fořt, který zvrátil vedení na stranu Viktorky 1:2 . 26. minuta přinesla třetí gól v síti branky Koutské jedenáctky, to se trefil Ondřej Šiml 1:3 .Hned po rozehrání umístěnou střelou do levého rohu branky Plzně trefil František Dřížďal na 2:3. Poločasové skóre uzavřel ve 40 minutě Jarda Kovařík.
Druhý poločas načal gólem opět bývalý kanonýr Jiskry Domažlice Jarda Kovařík už na 2:5, to běžela 52 . minuta. Ve stejné minutě se na druhé straně zapsal do kolonky střelců opět David Vaněček 5:3. V 57. minutě se střelecky prosadil Radek Schveinert, který v minulosti hájil barvy Sokola Kout na Šumavě zvýšil na 3:6. Za minutu snížil na 6:4 opět David Vaněček, který tímto gólem završil svůj hattrick.V 63.minutě zvýšil na 7:4 pro FCVP Pavel Macháč. V 69. minutě se na 8:4 po třetí v zápase trefil Jarda Kovařík a završil také Hattrick. Koutská jedenáctka odpověděla snížením na 8:5 Petrem Krškou.  Konečné skóre stanovil na 9:5 pro plzeňskou Viktorku opět Jarda Kovařík.Po závěrečném hvizdu rozhodčí Šálkové proběhla děkovačka s diváky, rozdání dresů a focení diváků s fotbalisty. Dále následovala večeře v podobě grilovaného kolínka klobás a výborné plzeňské 12. Organizátoři děkují sponzorům akce firmám : Dotiko p,.Jaroslava Ticháčka, Autodoprava Jan Kříž, März Ex-in, Autodoprava Stanislav Šatek,Petr Vogeltanz, Stavební práce Dolejší a spol, Rehabilitace Mašková Kdyně, Pavel Královec a Krejčovství Marie Kastnerová Kdyně.

All Stars FCVP : Vít Paštěka-Jiří Hrdlička,Radek Schveinert, Martin Kastner,Jiří Žilák,Pavel Macháč,Ondřej Šiml,Pavel Vaigl,

Tomáš Hájovský, Pavel Horváth,Jaroslav Kovařík, Václav Mrázek,Pavel Fořt, Josef Parlásek

Šímákova koutská jedenáctka: Jiří Nosek – Rudolf Spörl,Václav Šťastný,Petr Šíma,Petr Majlát,František Dřížďal, Petr Krška,Michal Valtr,
David Vaněček, Jaromír Iha, Jaroslav Hílek, Pavel Javorský, Petr Kastner, Lukáš Zelinka, Rosťa Szabo, Petr Dlesk.
Rozhodčí: Helena Šálková- Jiří Smolík- Josef Ulrych
Delegát FIFA UEFA FAČR : Pavel Královec