Jiskra nastřílela Doubravce osm gólů

Domažlice

Domažlická Jiskra má za sebou třetí týden přípravy na novou sezonu ČFL.

TJ Jiskra Domažlice – SK Senco Doubravka 8:3 (5:2)

V pátek 26.7. nastoupila v Kozolupech proti účastníku KPM SSC Bolevec a porazila ho vysoko 9:2. po poločase 2:0 .Po brankách hattricku Černého, dva góly Matase dále se střelecky prosadili  Brabec, Pavlík, Mužík, Uzlík.V sobotu dopoledne hostila Jiskra doma na Střelnice účastníka Divize A SK Senco Doubravka. V základní sestavě Jiskry nastoupili nové tváře. Obránce Filip Vacovský v záloze Václav Uzlík. Skoré otevřel ve 4. minutě svým prvním ne jediným golem Dvořák, který po centru překonal Maříka. Doubravka odpověděla v 9. minutě bývalý hráč Jiskry Roubal na 1:1.V 18. minutě se střelecky prosadil i dlouholetý kapitán Jiskry Mužík.Matas pronikl do vápna,našel Mužíka na penaltě a ten nekompromisně zakončil   2:1. Svůj druhý gól si Dvořák přichystal na 24. minutu to o ideálně zleva našel  Došlý hlavu Matase ten vrátil na hlavu  Dvořáka , který hlavou zleva s 8. metrů překonal   brankáře Maříka k levé tyči zvýšil na 3:1. Doubravce se povedlo snížit ve 30. minutě Trefancem na 3:2.Za 4. minuty dovršil svůj hattrick Dvořák na 4:2, když dorazil do sítě centr Došlého zpravé strany. Poločasový výsledek pečetil kanonýr Došlý na 5:2.Do druhého poločasu vstoupila Jiskra golem v 51. minutě , kdy se trefil Teršl. Senco snížilo v 72. minutě , kdy se přesnou střelou k pravé tyči Brychovi branky Künstner. Celkové skóre navýšil dvěma góly v 73 a 80. minutě snajpr Kropáček na snímku dole ve výskokuna konečných 8:3. . ,,Včera se nám podařilo prolomit střeleckou smůlu a konečně jsme dali góly. Myslím si, že jsme zápas skvěle zvládli až na pár našich chyb jsme dávali parádní góly po krásných akcí. Jsem rád protože nám to určitě i pomůže psychicky do dalších zápasu a do začátku sezóny” viděl zápas obránce Jiskry Domažlice Ondřej Pek.
Sestava Jiskry Domažlice- Švihořík (46.Brych)- Pek, Bauer, Vacovský, Mlynařík- Matas, Uzlík, Došlý, Brabec, Mužík- Dvořák.

Střídali: Kraml,Provod,Teršl,Pavlík,Řezáč,Černý, Vůch,Kropáček.Trenéři: Vaigl,Dobrý a Míčka.
Foto z utkání:
SK Senco Dobravka – Mařík(Luhový)- Künstner,Krejčí, Nový, Rozboud- Řehoř, Paul,Šurel,Trojanec,Svítek-Roubal.
Střídali: Shklyarskyy, Kaufner,Fleissig,Bartůněk,Patrovský,Štěrba.Trenér :Zbyněk Kočí
Diváků: 112
Rozhodčí: Cihlář- Mifková- Kubec
ŽK : 2:0
Trenér Jiskry Domažlice Pavel Vaigl : ,,Příprava těchto 14 dní byla náročnější odběhali jsme to co jsme měli,teď už se budeme hodně věnovat na hřišti už tento týden jsme se tomu věnovali ,máme tam trošičku problém  s obranou činností. Musíme doladit máme tam nové kluky .Obrana se trošičku už skládá a většinou už je to ta 4 kompletní, když tam nejsou zdravotní problémy takže mi to musíme poskládat vymyslet jak je na nás tým trenérů jak to poskládáme ale já doufám že to bude v pořádku teď jsme drobet improvizovali Ondra Pech spíše stoper předstoper hrál nám pravého beka uvidíme zkoušeli jsme Honzu Matase možná ještě jeden hráč někde příjde bavíme se o tom. Uvidíme takže tohle to nás trochu tíží a myslíme si že do kupy o dáme jinak, jak jsem řek ta příprava první 14 dní byla trochu náročná teď už je trochu klid.  Budeme se hlavně soustředit na hřišti a budeme nacvičovat  standartní situace a takové věci, které budeme do těch zápasů potřebovat.Generálku budeme hrát zápas reprezentací Ománu v sobotu od 14:30 h v německém Erlangenu. Je tam výborné hřiště nám vypadli Klatovy. Jak říkám v té obranné řadě potřebujeme najít to správné složení.Dnešní zápas tak Doubravka má dobrý tým je tam nový trenér Zbyněk Kočí myslím si,že tam má hodně mladých hráčů chybí mu tam ještě David Novák nebo jim možná pomůže ještě Knaky Petr Knakal takže já si myslím že měli běhaví tým a dokud měli síly tak nás zlobili samozřejmě to je jako když mi hrajeme s Viktorkou a do těch brejků jdeme a nedáme tak oni nám dnes si góly proměnili a na můj vkus tři góly na domácím hřišti je hodně sice 8 střelených je dost možná jsme mohli ještě nějakou branku přidat ty šance jsme tam měli. Myslím že první hrubá chyba byla u Jakuba Teršla je to příprava beru to samozřejmě mě to rozčílí a myslím si, že jednou v druhé půli tam měl i Lukáš Brych, který tam jde na půl ,nezařveme si mi jim to říkáme těm hráčům i gólmanům takže tam si myslím že s tím jsem byl nespokojený. Do útočné fáze jsme byl spokojený a dokone nám tam lítali i centry.Přípravu finalizujeme na první zápas se Spartou. Máme o ní nějaké informace asistent Petr Dobrý se na to dívá sleduje, ale oni mají kvalitní tým. Mají tam tam Lukáše Váchu je tam zkušený Vukadinovič dále Juliš ,Dudl mají ten tým doplnění z mladíků. Oni mají podle mě ty dorostenecké a ty žákovské kategorie jedny z nejlepších. Sparta to má dobře nastavené. Potom se to odráží i v Áčku, že je tam vlastně dneska je hodně mladých kluků a myslím si, že tady se to hodně odrazí. Takže nás nečeká nic jednoduchého na začátek, ale budeme bojovat hrajeme doma budeme chtít rozhodně na 100% zvítězit nebo aspoň uspět a předvést i divákům dobrý fotbal. Tímto bych chtěl i diváky pozvat, protože si myslím, že ten fotbal bude stát za to a je tady Sparta, která má v kraji fanouškovskou základnu, která určitě přijede. My máme své výborné fanoušky mohla by být pěkná atmosféra. Konají se Chodské slavnosti, což zápas jenom podpoří zápas bude mít náboj a bude to zápas prvního kola ČFL, protože lepší utkání první kolo nenabízí”.