Načítám.......

 

Benfika jede dneska do Nepomuku, bude hrát pro Tomáše Sovu

Domažlice/Nepomuk

Jiří Pojar

Dnes startuje svoji osmou sezonu v krajském přeboru slavná Domažlická Benfika. Co ještě žádná rezerva prvního týmu v kraji a možná i v Česku nedokázala. 🙂 Ta se v 18:30 h postaví svému prvnímu soupeři FK Nepomuk na jeho stadionu na snímku.

Domažlická Benfika, která v minulém ročníku obsadila velice pěkné 4. místo hned za postoupivši trojicí Petřín, Rokycany a Mýta. Vedení domažlického klubu muselo řešit otázku hlavní trenéra. Trénování po 4. letech na lavičce domažlické rezervy ukončil Martin Steinbrücker i jeho asistent Antonín Vlček. Stejně,tak skončil vedoucí mužstva Ferdinand Forro. Proto se výkonný výbor klubu  zabýval otázkou obsazení těchto míst a dohodl se na spolupráci se stávajícím  hráčem Benfiky Pavlem Javorským.

,,Před koncem sezóny jsem byl osloven od vedení Jiskry Domažlice s tím, že mám možnost  trénovat Jiskru Domažlice B  tzv.Benfiku. Bohužel času moc nemám kvůli práci a rodině. Rodina mi velice podpořila, tak jsem nabídku přijal. Do budoucna se chci přesunout, už jen na trenérskou lavičku a lepší nabídka momentálně přijít  nemohla”vysvětluje angažmá své první trenérské angažmá v Domažlicích nový hrající trenér Benfiky Pavel Javorský.,,Věřím, že v některých zápasech budu ještě týmu platný, ale jak často budu nastupovat nedokáži ted říci” dodává Javorský, který má  hotovou licenci B, už z dob trénování mládeže v Baníku Sokolov, kde také působil jako hráč. Do budoucna si  bude chtít udělat A licenci. Asistentem trenéra zůstal Romam Pekhart, který už na lavičce Jiskry B působil celý uplynulý ročník. Vedoucím mužstva se stal Jiří Pojar a masérem bude nadále Jiří Beňka. Letní příprava Benfiky byla  krátká což, ale vůbec nevadí, možná jen z taktického hlediska se nestačilo natrénovat co by chtěli, ale vedení  mužstva věří , že se vše zaběhne v průběhu sezony. Účast na trénincích  byla  dobrá.Z kádru odešli Kadlec, Pavlíček, Vavřička, Šťastný  a J.Korelus, ke kterým Javorský říká.

Benfika po vítězství v Meclově 4:0 v rámci přípravy na sezonu.V utkání se blýskl nestárnoucí Ivan Major druhý zprava.

,,Každý odchod ze zaběhlého týmu je oslabení, ale věřím že se nám podaří kádr vhodné doplnit a nastartujeme sezónu úspěšně”. V kolonce příchodů jsou tři nadějní dorostenci Jiří Sladký, Antonín Vlček a Lukáš Reiniger.Dále se z hostování z Mrákova vrátil Matěj Nguyen.Z Chodova dvojice Jakub Strnad a Roman Čadek. Trénovat  začal s Benfikou další nadějný dorostenec, který půl rok strávil na hostování v Sokolu Postřekov Zdeněk Peroutka, ten zde odehrál velmi povedené jaro. Pro Jiskru  B  se stala soutěž i po postupu prvních třech týmu do divize podle  názoru trenéra Javorského obtížnější. Utkání se  všemi okresní týmy budou vyhecovaná. Derby  zápas s Benfikou budou pro ostatní okresní mužstva  top zápas sezóny. Pro Benfiku bude soutěž určitě zajímavější, takže tyto nováčky rád uvítá. K favoritům soutěže řadí Javorský Okulu Nýrsko a jestli udrží kádr tak TJ Zruč. K umístění Benfiky uvádí, že půjde od zápasu k zápasu. Chtěl by se umístit, jako se Benfika umisťovala v minulých letech, což bylo minimálně do 4 místa a dvakrát byla druhá. Hrát pohledný rychlí kombinační fotbal a střílet góly bavit s ním sebe a naše diváky. Trenér Nepomuku Josef Viktora vidí dnešní zápas: ,,Na utkání  se moc těšíme. Je to pro nás vstup do soutěže hrajeme doma a chceme vyhrát. Dnes kvůli dovolené nebudou střelec Kašpar dále  Vosyka a Zajíc s tím se musíme vyrovnat.” Nepomuk v létě přivedl Nového z Doubravky, Sládka z dorostu a Kocour se vrátil k fotbalu. Rezerva Jiskry Domažlice  nemůže počítat se zraněným Leškem a Nguyenem.Útočník Růžek se Sokola . ,,Nepomuk je v domácím prostředí nebezpečný. Hrají s velkým nasazením a hru si nijak nestěžují a snaží se hledat hráče ,,nahoře”. Je to pro nás důležitý vstup do KPM a chceme v Nepomuku uspět”uvedl k soupeři trenér Benfiky  Pavel Javorský. Dnešní úspěch by Benfika věnovala  kamarádovi Tomáši Sovovi, který 10.8.2018 přišel po autonehodě o život, když cestoval na sraz na utkání právě s Nepomukem.

Benfika na snímku v přípravném zápase v Nýrsku .

Soupiska – TJ Jiskra Domažlice B :

Brankáři: Adam Bratanič (89), Lukáš Červený(01)
Obránci: Jan Kubr(93),Tomáš Korelus(93), Miroslav Hojda(97),  Dominik Lešek, Jakub Kalný(94), Jakub Strnad (99), Jiří Sladký (00),
Záložníci:  Lukáš Waldmann(91),Roman Čadek(98), Ivo Vojtko(94), Pavel Javorský (87),Ondřej Černý(96), Antonín Vlček(00),Matěj Nguyen (99),Lukáš Reiniger (00).
Útočníci: Karel Šmejkal (86), Michal Růžek (90)( Sokol Mrákov), Zdeněk Peroutka (00)
Odešli: Jakub Korelus(97) ( TJ Start Tlumačov), Filip  Šťastný (99), Pavel Kadlec(93), Michal Pavlíček(90) (SRN), Petr Vavřička (99) TJ Dynamo H.Týn.
Přišli:  Matěj Nguyen (99) návrat z  TJ Sokol Mrákov, Roman Čadek(98), Jakub Strnad a Roman Čadek návrat z (TJ Tatran Chodov),z dorostu  Jiří Sladký, Antonín Vlček a Lukáš Reiniger, Michal Růžek ( v jednání Sokol Mrákov), Zdeněk Peroutka návrat se Sokola Postřekov
 Hrající trenér: Pavel Javorský
as.trenéra: Roman Pekhart
Vedoucí mužstva: Jiří Pojar
Masér: Jiří Beňka
Prezident: Jaroslav Ticháček,
Víceprezident: Ivan Rybár
Jednatel TJ Jiskra Domažlice: Václav Sladký
PR manažer: Jiří Pojar
Sekretář: Václav Pelnář
Ekonom: Jiří Schlägel

 

Print Friendly, PDF & Email