Načítám.......

 

Do Domažlic přijede Sparta Praha B !

 

Staronová posila Jiskry René Kropáček vlevo .(Foto: Jiří Pojar)

Domažlice

Jiří Pojar

Chodsko je na nohou do Domažlic se v rámci Chodských slavností zavítá rezerva nejúspěšnějšího mužstva Českého a Československého 36 násobného mistra AC Sparta Praha B.ČFL se letech vrací k systému z Béčky v třetích nejvyšších soutěží. ČFL byla rozdělena na dvě skupiny A a B. Jiskra Domažlice je v té mnohými odborníky označované kvalitnější A skupině. Tam jsou oboje pražská S ,Viktoria Plzeň B a rezerva FK Příbram. Z NFL sem sestoupil ambiciozní Táborsko. Další favority A skupiny můžeme hledat na pražském Vltavíně a v  Domažlicích. Spartu B  v létě převzal její bývalý trenér Václav Kotal. Ten musel nejprve zredukovat kádr se čtyřiceti hráčů, kterou má rezerva pod smlouvou na 25. ani to není konečné číslo trenér Kotal by chtěl mít kádr cca 18 hráčů.,,Viděli jsme poslední dvě utkání v loňském ročníku s Převýšovem a s Brozany. Víme, že nás nečeká jednoduché utkání, které ještě umocňují vaše Chodské slavnosti, kdy se dá očekávat velká návštěva a bouřlivá kulisa zápasu.Sparta je tahák, ať přijede A nebo B tým. Jsem zvědaví, jak se s tím naši mladí hráči vyrovnají, protože na juniorskou soutěž byli návštěvy minimální” zamýšlí se Kotal. Jeho mužstvo ještě dnes odpoledne absolvuje před zápasový trénink na kterém se rozhodne o kádru na toto úvodní utkání. A mužstvo má poměrně hodně zraněných hráčů a trenér neví zda ho jeho hráči posílí. To je překvapení pro vás diváky.Proto by jste měli šlágr 1. kola skupiny A ČFL navštívit.Určitě uvidíte Lukáše Váchu a Václava Dudla, útočníka Pobřeží Slonoviny Youssoufa Dao.

Výsledek a sestava z posledního  přípravného zápasu Sparty B:

FC BAYERN MNICHOV II – AC SPARTA PRAHA B 3:0 (1:0)

Branky: 12. Karatas, 58. Nollenberger, 83. Dajaku.

Sparta: Čtvrtečka (46. Kotek) – Gabriel, Talovierov (75. Sváta), Lischka, Horák – Sláma, Dudl, Patrák (64. Konopásek), Šimáček (64. Piško), Ambler (67. Dao) – Juliš (64. Prokopec).

Bayern: Hoffmann – Yilmaz, Stanišić, Feldhahn, Shabani, Zaiser, Karatas, Nollenberger, Batista Meier, Richards, Zylla.

Jiskra Domažlice minulý týden odehrála svoji generálku v německém Erlangenu,  kde se střetla s reprezentací Ománu, který vedl Ervin Koeman bývalý holandský reprezentant mistr Evropy 1988 a vítěz PVP(Poháru vítězů pohárů) s belgickým Mechelenem v roce 1988.

Vedoucí mužstva Tomáš Stehlík s trenérem Ománu Ervinem  Koemanem (vlevo). Foto: archiv T.Stehlíka

Ve vyrovnaném utkání tomuto soupeři podlehla 3:1. Gol dával Černý po přihrání od Došlého Ve druhém poločase si Jiskra vytvořila šance a penaltu neproměnil novic v dresu Jiskry Uzlík.,,Jsem spokojený s tímto utkání, kterých by jsme měli absolvovat co nejvíc.Celkově příprava ,taky byla velmi dobrá. Jeno je škoda, že se nám zranil Martin Hrubý. Jeho zranění vypadá ještě na 14.dní. Na utkání se všichni , jak hráči tak fans a funkconáři moc těší. ,,Po letní přípravě si myslím, že utkání bude ze začátku opatrné.Vždycky to  tak bývá v prvních mistrovských zápasech. Hrajeme doma před našimi skvělými fanoušky a chceme uspět. Tímto bych rád pozval všechny fotbalové příznivce na tento šlágr 1. kola.” Říká  kouč Jiskry Pavel Vaigl.

A mužstvo TJ Jiskra Domažlice:
Brankáři:
  Lukáš Brych (94), Jan Švihořík (94)
Obránci: Marek Bauer(89), Marti n Hrubý(92), Jan Matas (91), Jakub Kadar(99),Michal Mlynařík(94), Jakub Teršl(97), Ondřej Pek (FCVP) (98).
Záložníci: Petr Mužík(86), Petr Došlý(90) , David Brabec(96),Egon Vůch(91 ) Karel Šmejkal (86), Antonín Vlček (00), Tomáš Vilček (99), Kryštof Pavlík (98), David Kraml (00), Václav Uzlík (00 ) všichni (FCVP)
Útočníci: Daniel Černý(94), František Dvořák(92), René Kropáček (95 )
Přišli: René Kropáček (hostování FC H.Králové),Egon Vůch (91) (hostování FK Příbram),Kryštof Pavlík (98 ), David Kraml(00),Václav Uzlík,Ondřej Pek,  všichni  (FCVP).
Odešeli:  Filip Čihák(99),  Jonáš Vais(99),Tomáš Arzberger (99)(TJ Robstav Přeštice),Martin Rychnovský (98) všichni návrat FCVP,Daniel Skopový (98) (Slavoj Mýto), Martin Buršík(96) ?

Trenér: Pavel Vaigl
As.trenéra: Petr Dobrý

As. trenéra, trenér brankářů: Karel Míčka
Vedoucí mužstva : Tomáš Stehlík
Maseři: Jan Šturma a Stanislav Hrnčíř
Prezident: Jaroslav Ticháček,
Víceprezident: Ivan Rybár
Jednatel TJ Jiskra Domažlice: Václav Sladký
PR manažer: Jiří Pojar
Sekretář: Václav Pelnář
Ekonom: Jiří Schlägel

1. kolo ČFL A skupina:

ŠLÁGR KOLA:

Sobota 10. 8. 2019 15:00
TJ Jiskra Domažlice, z.s. – AC Sparta Praha fotbal, a.s. B
Rozhodčí: Drábek Drahoslav – Dujsík Jiří, Braun Martin. Delegát: Skála Miroslav.
Pátek 9. 8. 2019 18:00
FK Králův Dvůr, z.s. – TJ Štěchovice, z.s.
Králův Dvůr -tráva
Pátek 9. 8. 2019 18:00
SK Benešov z.s. – FC MAS Táborsko a.s.

Rozhodčí: Hájek Robert – Raplík Lukáš, Jansa Adam. Delegát: Urban Jiří.

Sobota 10. 8. 2019 10:15
FK Loko Vltavín, z.s. – FC Písek fotbal z. s.

Rozhodčí: Vít Petr – Ježek Václav, Slavíček Lukáš. Delegát: Hanzal Jan.

Neděle 11. 8. 2019 10:15

FK Admira Praha z.s. – SK Slavia Praha – fotbal a.s. B

Rozhodčí: Severýn Vojtěch – Černý Ondřej, Fišer Miroslav. Delegát: Eibl Vladimír.

Neděle 11. 8. 2019 10:30
FC Slavia Karlovy Vary a.s. – 1. FK Příbram, a.s. B

Rozhodčí: Šťastný Vít – Kvítek Michael, Mrkáček Michal. Delegát: Ploch Robert.

Neděle 11. 8. 2019 17:00
Sokol Hostouň z.s. – FK Motorlet Praha s.r.o.

Rozhodčí: Pastyřík Vladimír – Mudra Zdeněk, Volf Michal. Delegát: Novotný Josef.

Neděle 11. 8. 2019 17:00
SK Rakovník, z.s. – FC Viktoria Plzeň, a.s. B

Rozhodčí: Zadinová Olga – Krejsa Josef, Štefan Michal. Delegát: Krejčí Zdeněk.

Print Friendly, PDF & Email