Benfika smetla Nepomuk

Nepomuk

Jiří Pojar text a foto

Nástup na nepomucký pažit a úvodní zdravice hráčů obou mužstev.
Pátek 9.8.2019 se na stadionu v Nepomuku utkalo v prvním kole nového ročníku KPM  loňské deváté mužstvo tabulky jeho tabulky domácí FK proti čtvrtému celku  loňského ročníku nejvyšší krajské soutěže ve fotbale.
FK Nepomuk – TJ Jiskra Domažlice B 0:5 (0:2)
Úvod zápasu a prakticky celé utkání se nesl v duchu, že hostující hráči měli balon častěji na svých kopačkách a domácí se snažili vycházet se zabezpečené obrany k brejkovým situacím.
Premiéru si v dresu Benfiky v  Nepomuku  mistrovském utkání odbyl devatenáctiletý Zdeněk Peroutka vlevo.
Benfika ve 28. minutě zahrával kousek za půlicí čárou trestný kop T.Korelusem, který míč poslal na Rojíka a ten ho musel přizvednout na rohový kop.Ten zprava rozehrál Šmejkal na hlavu Vlčka jehož hlavičku Rojík vyrazil k naběhnutému Javorskému, který balon odklidil do sítě 0:1. Druhý gól aut Kalného  na Javorského který šikovně  důrazně přešel vedle brankové čáry zprava  přes hráče a centrem našel Vlčka ten zakončoval do prázdné brány 0:2.Druhý poločas přinesl vzruch před Brataničem. Domácí podnikli jednu z brejkových akcí.Na jejím konci našel centrem T.Knapp  hlavu domácího Nového, kterého hlavičku z 11. metrů musel Bratanič. Nedáš dostaneš zase platilo. Waldmann vysunul Šmejkala ten vrátil na Vlčka ten ,,vykoupal” obránce a levačkou z 12 metrů podél padajícího Rojíka navýšil zasloužené vedení na 0:3.Benfika pokračovala v tlaku vytvářela jsi šance.Po hodině hry si vyměnil balon Vojtko s Javorským ten posunul na Waldmanna, který parádním obloučkem našel na šestnáctce Javorského, který si pohodlně balon zpracoval a poslal ho podél padajícího Rojíka k pravé tyči na 0:4.Hřebíček do vlastní rakve si dal domácí jinak velmi dobře chytající gólman Rojík. Waldmann ,,nahodil” balon na vyběhnutého Rojíka. Ten si ho chtěl zpracovat a rozehrát jenže u něj výborně bránicí Čadek,  který ho obehrál a poslal balon k levé tyči branky na, jak se později ukázalo konečných 0:5.V 88. minutě odpískal rozhodčí Jakš penaltu po faulu domácího obránce ve vápně. Bohužel Šmejkal poslal balon tvrdou střelou nad bránu Rojíka. Benfika se tak po závěrečném hvizdu rozhodčí Jakše mohla radovat se zasloužených třech bodů se stadionu odkud se body moc často nevozí. Příští neděli se představím svým věrným divákům doma v neděli 18.8. od 17:00 h proti Chotíkovu.
Střelci: 29. Javorský Pavel, 44. Vlček Antonín, 52. Vlček Antonín, 61. Javorský Pavel, 67. Čadek Roman
Sestava FK Nepomuk : Rojík- Voráček, Šafanda, Váňa(46.Kalabza J.), Rous(71.Viktora A.), Kozák, Baran,Knapp T.(71.Pittr,)Kašpar, Šmíd, Nový.Trenér: Josef Viktora as: Jiří Slach.
Sestava Jiskra Domažlice B : Bratanič- Kalný(77.Kubr), Hojda, Korelus T., Černý O., Peroutka(62.Čadek), Vojtko(67.Reiniger), Waldmann, Vlček(81.Sladký J.), Šmejkal- Javorský. Hrající trenér: Pavel Javorský as.: Roman Pekhart.
Kluci pochopili co od nich chci.
Ještě bylo plno šanci které se neproměnil a to by nás v jiných zápasech mohlo mrzet.
Musíme zůstat nohama na zemi jeden zápas sezónu nedělá.
 Na druhou stranu lepší úvod do sezóny jsme si nemohli přát.
Adam Bratanič se připravuje na zápas v Nepomuku:
Malý rozhovor po utkání s A.Brataničem, který vychytal první a doufáme ne poslední nulu:
,,Věděli jsme ze nás čeká těžké  utkání , Nepomuk je hodně houževnaté mužstvo zvlášť v domácím prostředí. Myslím si že jsme na zápas byli dobře takticky připravený . Plnily jsme co po nás trenér chtěl a to se vyplatilo i když tam nějaké chyby byly , což k fotbalu patří . Kdyby jsme v první půli proměnily aspoň polovinu šanci co jsme měli bylo by zápase už v poločase. Musím pochválit cele mužstvo i realizační tým,  byl to skvělý výkon.
V Nepomuku si pokaždé zachytám za což jsem rád , ale od toho  jsem v bráně, abych něco chytil nebo se nechal “trefit” :-).
Zápas je to pro mě jako každý jiný , snažím se mužstvu pokaždé pomoc jak nejvíc to jde”.
Adama Bratanič nastoupil poprvé co by zvolený kapitán celým mužstvem Benfiky.
Svazovala ti páska tvoji koncentraci na zápas?
Ne jestli jsem kapitán nebo ne, to pro mě nehraje roli .
Jak vidíš příštího soupeře Chotíkov se kterým hrajeme v neděli 18.8. od 17:00 h?
,,Myslím si ze tyhle zápasy , ještě domácím prostředí nebudou o soupeři , ale pouze jen o nás. Když budeme hrát to co umíme a to co po nás trenéři budou chtít vůbec nemusíme řešit s jakým soupeřem zrovna hrajeme. Musíme se na zápas dobře připravit hrát s pokorou a v soutěži jít od zápasu k zápasu”.