Ve šlágru kola Benfika porazila Stříbro

Domažlice
Šlágr kola prvního Stříbra o skóre druhou Domažlickou Benfikou nabídl 120 divákům bojovné utkání , které v sobotu podvečer hostila domažlická Střelnice.
Benfika byla hned od začátku utkání aktivní a prakticky svého soupeře nepustila k žádné šanci naopak to bylaona, která si jich vytvořila několik. Ve 36 sekundě vysunul Lukáš Reiniger Dana Černého, který z 22 metrů mířil vedle levé tyče branky brankáře Stříbra Ericha Hrušky. D.Černý se dostal do podobné situace hned ve druhé minutě. To ho pro změnu vysunul Kraml a Černého střela z 18 . metrů skončila těsně nad břevnem stříbrské svatyně. V 5. minutě musel Bratanič boxovat trestný kop hostů z 30. metrů zlevé strany. V 10. minutě už udeřilo. Vojtko posunul na Dana Černého ten vysunul naběhnutého Karla Šmejkala, který udělal ,,hokejový blafák” vyběhnutému gólmanu Hruškovi obešel ho a zasunul balon do prázdné brány na 1:0. Další dvě šance přišli ve 13. minutě. Kraml rozehrál trestný kop po faulu na D.Černého z 35 metrů přímo na hlavu D.Černého , který protáhl z 11 metrů brankáře Hrušku, který povedenou hlavičku musel vyrážet k Vlčkovi. Ten vracel zpětnou přihrávkou zpět na D.Černého. Ten ze stejného místa nikým neatakován mířil těsně vedle levé tyče branky Hrušky.Hosté se k první střele na bránu Brataniče až v 19. minutě kdy Lanfranchi mířil z 25. metrů nad.Ve 23. minutě přišlápl Lanfranchi Ondřeje Černého, který musel střídat a skončil v nemocnici.Za dvě minuty předvedli domácí rychlý výpad.Vlček našel Šmejkala ten oslovil zleva naběhnutého Kramla, který před vybíhajícím Hruškou mířil z 8. metrů těsně vedle pravé tyče branky Stříbra.Baník si vytvořil první 100% šanci ve 38. minutě. Lanfranchi vystihl rozehrávku Koreluse přihrál Tůmovi ten se dostal do vápna , kde z 11. metrů levačkou mířil ,ale Bratanič mu střelu vyrazil k úplně volnému Bužkovi. Ten však levačkou přestřelil bránu z 9. metrů. Lehce otřesená Benfika hned po rozehrávce Brataniče na Vlčka , kterému vypíchl balon Dyk našel Lanfranchio , který přestřelil z 20. metrů branku Domažlic B. Hosté se dočkali vyrovnání ve 40. minutě. Lanfranchi vysunul po levé straně Bůžka, který se prohnal mezi Hojdou a Korelusem dostal se před vybíhajícího Brataniče, kterého prostřelil k pravé tyči na poločasových 1:1. Zápas rozhodla 54. minuta . Korelus na střelil balon do vápna, kde ho chtěl Hřebík odkopnout.Trefil ho pro něj tak nešťastně,že přehodil vyběhnutého brankáře Hrušku a jak se později kázalo na konečných 2:1 , pro domažlickou Benfiku. V 64. minutě vyloučil rozhodčí Pena Koryntu za ,,sestřelení” Javorského. A v nastaveném čase 92 minutě šel pod sprchy Demjan po druhé žluté kartě.Benfika se tak dostala na první místo krajského přeboru s 12. body vede před 11 bodovým Nýrskem.
Sestava Benfiky Jiskra Domažlice B : Adam Bratanič- Miroslav Hojda,Tomáš Korelus , Lukáš Waldmann(84.Zdeněk Peroutka),Ondřej Černý(27.Dominik Lešek- 91. Jakub Kalný), David Kraml,Antonín Vlček,Karel Šmejkal,Lukáš Reiniger(64.Pavel Javorský), Ivo Vojtko(72.Jan Kubr),Daniel Černý.Trenéři: Pavel Javorský a Roman Pekhart.
TJ Baník Stříbro: Erich Hruška-Marek Vyšín(14.Dominik Čonka), Petr Demjan, Radek Hřebík, Dominik Tůma, Radoslav Dyk,Tomáš Vejvoda, Jakub Korynta, Radek Skopový, Tomáš Bužek, Giuseppe Lanfranchi.Trenér: Jan Kraus
ŽK: 5 :2 Bratanič, Hojda,Kraml, Vlček , Černý D.- Hřebík, Demjan.
ČK: 0:2 68.Korynta 92.Demjan
Rozhodčí: Miroslav Pena- Václav Kubec, Marek Mazanec.
Delegát FAČR : Luděk Lhoták
Diváků: 120
Ohlasy:
,,Začali jsme hodně aktivně měli jsme převahu já sám jsem mel 2 gólovky kdybych je dal ten zápas by jsme vyhráli 5-6 gólovým rozdílem bohužel sem je nedal. Pak se nám podařilo vstřelit branku která nás uklidnila ale pak jsme 5 minut před poločasem úplně vypadli z tempa a soupeř toho využil a vyrovnal. Druhy poločas jsme zase začali aktivně drželi jsme balon chodili do brejku ale nepovedlo se nám je dotáhnout. Poté nám pomohl soupeř když si dal výstavního vlastence. To nás uklidnilo pak přišla od soupeře zbytečně surová hra za kterou byli po zásluze potrestáni 2 červenými kartami. Všichni kluci dnes makali a jsem rad ze jsme to dnes urvali” komentoval zápas útočník Jiskry Domažlice B Daniel Černý.

,,Zápas sem viděl tak že se divákům musel určitě líbit.. Mělo to všechno . Góly.. červené karty 😂i na nějaký akce se dalo koukat 😂…Myslím že jsme byly vyrovnaným soupeřem Domažlic bohužel pro nás rozhodl smolný vlastní gól. Při gólů odvedl výbornou práci Giuseppe Lanfranchi kdy se výborně uvolnil a prostrčil balón mezi dva hráče já už měl za úkol jenom překonat gólmana což se mi povedlo”viděl utkání střelec jediného gólu Stříbra Tomáš Brůžek.

,,Připravovali jsme se na ně, hlavně na ” Žuzepa ” (Lanfranchiho), který absolvoval přípravu s A týmem Jiskry.
Čekali jsme důrazné utkání i že soupeř bude mít kvalitu, proto podcenění nepřipadalo v úvahu.Chtěli jsme do utkání vletět aktivně, což se nám i podařilo a ve druhé minutě jsme mohli vést 2:0..
V 10. minutě dostal krásný balon za obranu Šmejkal, který jak jinak než jeho zasekávačkou obehrál brankáře a vedli jsme 1:0.
Utkání nadále bylo pod naší kontrolou, ale ve 35 minutě jsme soupeře pustili do hry neaktivitou a zbytečnými chybami, takže zaslouženě srovnal.Druhý poločas jsme chtěli jasně vyhrát, podařilo se nám ” vstřelit ” druhý gól, za mě osobně asi nejvíc kuriózní gól u kterého jsem mohl být přítomen na hřišti.
Soupeř ve druhé půli hodně přitvrdil a vůbec se nemohl ( někteří jedinci teda mohli ) divit, že přišli dvě červené karty pro stópery hostů.
Kromě tlaku ze standartek na konci, nemělo Stříbro už nic.
I tak je ale špatné, že soupeř si musí branku vstřelit sám, aby jsme vyhráli, v příštích utkáních nás tahle střelecká produktivita může stát i body.Jsme tak na čele tabulky, což byl náš cíl a musíme v práci pokračovat, protože ty body nám žádný soupeř nedá zadarmo” řekl po utkání stopér Jiskry B Tomáš Korelus.
Hrající trenér Jisry B Pavel Javorský javor 2viděl zápas :,,Vstoupili jsme dobře do utkání. Kontrolovali jsme zaslouženě jsme se dostali do vedení
Škoda že jsme neproměnili dvě stoprocentní šance.
Od třicáté minuty jsme se vlastníma chybami dostali, že hry a byli jsme za to potrestáni golem.
Do druhého poločasu jsme opět vstoupili dobře
Pomohl nám vlastní gól soupeře
Pak se ale hrálo nahoru dolu což jsme ale nechtěli.
Chyběl nám pak třetí gól který by nás uklidnil
Druhý poločas byl, ale od každého odehraný na sto procent a všechny body zůstali doma”.