Krajské derby pro Benfiku

Domažlice

První okresní derby v krajském přeboru absolvovali fotbalisté Jiskry Domažlice B druhý tým tabulky KPM v neděli 15.9., kdy na městském stadionu Střelnice v Domažlicích přivítali 16 tedy poslední celek tabulky FK Staňkov.Domácí trenéři Javorský a Pekhart nemohli počítat se zraněnými hráči Ondřejem Černým a Lukášem Waldmannem.Z A týmu nastoupil univerzál Jakub Teršl. Hostující kouči Milan Kucharič a Vladimír Kukla citelně postrádali Jakuba Šimůnka (ex Jiskra Domažlice),Josefa Kubinu,Jiřího Výruta a Pavla Gusta.
Benfika, která diktovala tempo utkání a byla jednoznačně lepším celkem vstoupila do zápasu v 5. minutě si pohrál Šmejkal z obráncem hostů našel Javorského, který přesnou střelou k levé tyči poprvé otevřel skóre 1:0. Hosté se dostali k jediné jejich šanci po půl hodině hry. Nejzkušenější hráči v červenočerném dresu Staňkova Mifek pasem našel střelce Tomáše Tlustého jeho střela jen o kousek minula pravou tyč branky gólmana Benfiky Brataniče. Za 4. minuty přišel druhý gól domácích kdy doslova ,,namazal” Drudík,když odehrál balon po vysunutí Reinigera na Javorského na něj vyběhl brankář Ladislav Jánský Javorský a uklidil balon k zadní pravou tyč 2:0 světelná tabule ukazovala 34. minutu. Staňkov Třetí branku přinesla 38. minuta Pavel Javorský se protáhl po pravé straně přes bránicího Vojtěcha Mifka následně přihrál na penaltu Jakubu Teršlovi,který střelou k pravé tyči nahoru zvýšil na poločasových 3:0. Druhý poločas završil Javorský svůj hattrick po hodině hry.V 59. minutě Jánský vykopl balon Hojda hlavou poslal míč na Peroutku ten poslal balon za obránce na Javorského, který křižnou střelou z 11. metrů mířil do levého dolního rohu branky hostů na 4:0. Za deset minut mířil nad bránu Brataniče staňkovský Čonka.V 72. minutě zahrával Karel Šmejkal rohový kop zprava na něj si na bližší tyči naskočil Jakub Teršl a hlavou vstřelil pátý gól 5:0.V 79. minutě se do šance dostal Matěj Nguyen,ale jeho hlavička skončila vedle brány hostů.Po té se dostal ke dvoum střelám Čadek, které mu byli zblokovány. V 85.minutě ohrozil branku Jiskry ještě Záhoř.Po závěrečném hvizdu rozhodčíhoLukáše Kříže se mohla Benfika radovat se zisku 3. bodů. Příští neděli hraje v Černicích v neděli 22.9. od 10:30 h a Staňkov ve stejný den od 16:00 h s Bolevcem doma.
Poločas: 3:0. Branky: 5., 34. a 60. Javorský, 38. a 72. Teršl. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 0:0. Diváci: 185.
Jiskra Domažlice B: Bratanič- Hojda, T. Korelus,D. Lešek, Sladký- Vlček (46. Peroutka), Šmejkal (78. Nguyen), Reininger (67. R. Čadek), (60. Kubr), Teršl, Vojtko,- Javorský, Trenéři: Pavel Javorský a Roman Pekhart.
FK Staňkov: Jánský Liška (46. Čonka), Dolejš, Hrdina, Záhoř, Vrba, Tlustý, Voves (56. Kolros), Mifek (80. Doležal), Drudík, Pergl (69. Vacík). Trenér: Milan Kucharič a Vladimír Kukla.

Ohlasy k utkání:
,,Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli a vstřelili první rychlou branku. To nás podle mě uklidnilo až moc a naše hra přestala být přesná. Přesto, že jsme nehráli vůbec v klidu se nám pár šancí vytvořit podařilo a dokázali jsme vést 3:0 o poločase. Do druhého poločasu jsem už nenastoupil a viděl jsem jen část, přesto si myslím, že se naše hra zlepšila a je jen velká škoda, že jsme soupeři nedali více branek, protože šance jsme na to měli.
Příští týden v Černicích nás určitě nečeká nic lehkého a přestože to je nováček v soutěži, tak body poměrně sbírá. Jistě to bude kvalitní soupeř a čas zápasu v 10:30 v neděli je pro ně malinko příjemnější, já ale doufám, že ten zápas zvládneme stejně jako jsme zvládli prvních několik zápasů. Důležité je, aby se naše hra zrychlila a zpřesnila. Hlavně u nás uprostřed hřiště”komentoval utkání Antonín Vlček.
Jan Kubr obránce Benfiky viděl zápas takto:
,,Z pohledu na lavičce jsem viděl, že jsme celý zápas dominovali a drželi balon. Povedlo se nám poměrně brzo vstřelit první branku. Na to jsme ovšem nedokázali navázat dalším golem a tak se hra trochu rozkouskovala. Vyhráli jsme celkem jednoznačně, ale myslím, že naše předvedená hra nebyla nejlepší. Do Černic jedeme k nováčkovi (ikdyž už jsme s nimi krajský přebor hráli), kde chceme určitě získat tři body”.
,,Při prvním gólu jsem těžil z vybojovaného balonu Pavla Javorského, který mi následně přihrál na penaltu, kde jsem byl úplně sám. Soustředil jsem se na to, abych hlavně trefil bránu a spadlo to tam.
Druhý gól jsem si našel krásně kopnutý roh na přední tyč od Karla Šmejkala.
Jsem za oba góly rád, teď je to tak v áčku nastavené, že moc nenastupuji od začátku, klukům se daří. Mám fotbal rád a nestačí mi hrát za víkend jen 20 minut. Rád jsem klukům v béčku pomohl.
Zápas si myslím až na jednu šanci hostů za stavu 1:0 jsme kontrolovali, soupeř jen nakopával míče zezadu a my je sbírali. Zápas měl skončit ale vyšším rozdílem než jen 5:0.Je vidět ze hosté jsou po dlouhé době v krajském přeboru. Po postupu to budou mít těžké, začátek taky nechytli. Uvidíme jestli se zvednou”. řekl záložník Benfiky Jakub Teršl.
Takže máme tři body a nedostali gól což byl cíl. Začátek dobrý padl brzo gól což bylo důležité.
Bohužel ale někteří jednotlivci neplnili co jsme si říkali a jejich výkon nebyl stoprocentní.Tři body zůstali ale doma i s pěkným výsledkem což je důležité. První gól udělal Šmejky (Šmejkal).
Připravil mi to skoro do prázdné brány pak to chtěl jen trefit k tyči.
Druhý byl trošku šťastný po odrazu pak jsem jen čekal na pohyb gólmana a uklidil na zadní tyč.
Třetí po přihrávce od Peryho(Peroutky) zpracoval jsem si ho do pohybu a zdruhého doteku prostřelil gólmana na zadní tyč.
Od dalšího zápasu u nováčka v Černicích nečekám nic lehkého.
My,jdem od zápasu k zápasu a jedeme si pro tři body, od každého budu chtít 100 % výkon a na co to bude stačit uvidíme, ale já chci vždy vyhrát.Černice s velkým nadšením a to je pro soupeře vždy těžké.Hlavně v jejich domácím prostředí jsou nebezpeční” řekl hrající kouč Pavel Javorský javor 2

Nu to je těžký.. ?.. Zasloužený vítězství domácích, rychlý gól, dvě chyby do poločasu, vlastně darované dva góly, pak už jsme se jen snažili odbránit i tak dost příšerný výsledek. Ikdyž dva, tři náznaky šanci jsme měli. S Bolevcem už asi musíme jít všichni za hranice, zkusit se nějak chytnout a vyhrát. Nic jiného nám nezbývá”viděl utkání obránce Staňkova Vojtěch Mifek, bývalý hráč Jiskry Domažlice na snímku .