V krajském derby úspěšnější Viktorka B

První krajské derby v rámci ČFL skupiny A hostila v sobotu domažlická Střelnice.V něm nastoupila  do té doby devátá Jiskra Domažlice třetí rezervu vícemistra FC Viktoria Plzeň vedenou exdomažlickým koučem Pavlem Horváthem.Ten postavil do základní sestavy dva exdomažlické hráče Jonáše Vaise a Martina Rychnovského.Z A mužstva mohl počítat s trojicí posil Sváčkem, Hercem a  Kayambou. Domácí kouči Pavel Vaigl a Petr Dobrý postrádali pro zranění Marka Bauera a dlouhodobě zraněného Martina Hrubého.Naopak v základní jedenátce nechyběl Jan Matas, který se společně Ondřejem Rumlem srazili v zápase v Rakovníku druhý jmenovaný byl na lavičce byl připraven. Po zranění se do sestavy vrátil  Egon Vůch.

První vzruch přinesla 5. minuta to Kaymba posila z A mužstva Viktorie vymyslel akci na jejím konci střílel z 25. metrů a Brych musel jeho střelu směřující pod břevno vyrazit. K Pihrtovi, kterému balon důrazně sebral kopem na roh Kadar.První jmenovaný zahrál krátký roh na naběhnutého Vaise.Ten poslal centr do šestnáctky, kde naběhnutý Hranáč vracel hlavou míč na volného Gabriela (syna bývalého sparťanského Petra Gabriela), který další hlavičkou z malého vápna přehodil bezmocného brankáře Jiskry Brycha 0:1. Na fotu klečící střelec Šimon Gabriel překonává Lukáše Brycha.

Chodové přispěchali s rychlou odpovědí. Ve 14. minutě Pavlík našel Mlynaříka ten posunul na Vůcha na jeho centr zleva si nejvýše naskočil Dvořák, který přeskočil bránicího Strmisku  a povedenou hlavičkou z 6. metrů  k levé tyči rozjásal přítomné diváky na stadionu, kterých přišlo pěkných 958 1:1.Na fotu František Dvořák překonává Dominika Sáčka. Jiskra mohla jít i do vedení.Pavlík ideálně vysouval dlouhým pasem Vůcha, kterému na poslední chvíli srazil míč vracející se Gabriel.Ve 24. minutě nejprve vyzkoušel pozornost jeho bývalý spoluhráč Vais , který z 25. metrů mířil do prostředka brány, kde byl Brych připravený.Z následné brejkové situace, kterou dlouhým výhozem na Došlého založil Brych.Došlý našel  napravo volného  Kadara, ale jeho střele pravačkou  z 12 metrů scházela přesnost a skončila nad brankou Sáčka, který musel s námahou vyrážet po půl hodině povedenou střelu Vůcha z levého rohu vápna.Na druhé straně vyznamenal také Brych když vyrazil střelu  zleva Pihrta, který se dostal  do šestnáctky a střílel ze 14 metrů.Do poločasu stojí za zmínku střeli hostujícího Herce a domácího Vůcha, které ale změnu skóre nepřinesli.

Druhý poločas začal podobně ,jako ten první .Aktivní byli hosté Kayamba s hranice šestnáctky vyslal centrem Václavíka, kterému hlavičku s malého vápna  výborně vyrazil Brych to světelná tabule ukazovala 47. minutu. Za dvě minuty se skóre bohužel pro domácí měnilo. Vais našel na levé straně naběhnutého Herce , kterého ,,stíňoval” Mlynařík a Herc pravačkou obstřelil z 11. metrů vybíhajícího Brycha, jak se později ukázalo 1:2.V 51. minutě zatáhl míč po levé straně plzeňský Vrba, který přetlačil bránicího Teršla, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Herce, jehož volej z 8 metrů domácí gólman Brych  skvěle vyrazil. Jiskra se snažil stéci branku Sáčka,ale chyběla jí finální přihrávky a střeli zblokovali obránci , jako tu Uzlíkovu z 56. minuty.V 59. minutě předvedli Chodové pěknou kombinační akci na jeden dotek po ose Vůch-Kropáček-Kadar, který našel na penaltě Došlého jemu ,ale bohužel střela vůbec nesedla a míč s velmi nadějné pozice skončil nad bránou Sváčka.V 63. minutě po centru Vaise zleva Pinc před padajícím Brychem dloubl balon nad bránu.V 78. minutě Pinc obral o míč Matase k míči se dostal Kayamba toho se núspěšně snažil zastavit Pek konžský záložník    našel Herce, kterého nestihl doběhnout Brabec.Herc z 11. metrů vystřelil a Brych nohama jeho střelu zázračně vyrazil. Závěr zápasu se nesl ve snaze Domažlic o vyrovnání. Nejprve v 83. minutě pálil z 29 .metrů Kraml,ale jeho střelu zadáci tečovali na roh.Po rohu Došlého se dostal míč až na hranici vápna , kde opět pálil Kraml kousek nad bránu Plzně. V nastaveném čase se dostal do největší šance Kropáček,když ho Dvořák na snímku vysunul hlavou a Kropáček z malého vápna přestřelil bránu na snímku vlevo. Rozhodčí Marek Radina nastavil pět minut a po jeho závěrečném hvizdu se hosté mohli radovat se tří bodů do tabulky ČFL skupiny A.

Rozhodčí: Marek Radina – Tomáš Nejedlo, Jaroslav Hádek.
Delegát FAČR: Peter Sádovský.
ŽK: 5:4 (Došlý, Kropáček, Teršl, Brabec, Ruml – Svoboda, Vais, Grajciar, Sváček).
Diváků: 958.

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Kadar (64. Ruml), Teršl (74. Pek), Matas, Mlynařík – Došlý, Uzlík (61. Brabec), Pavlík (46. Kropáček), Mužík (79. Kraml), Vůch – Dvořák. Trenéři: Pavel Vaigl a Petr Dobrý.

FC Viktoria Plzeň B: Sváček – Hranáč (18. Svoboda), Gabriel, Strmiska, Rychnovský – Kayamba (79. Plecitý), Vais, Herc (87. Petr), Grajciar, Pihrt (30. Václavík) – Vrba (52. Pinc). Trenér: Pavel Horváth.

Fota z utkání zde!

Ohlasy na utkání zde:

,,Myslím si, že jsme do zápasu vstoupili nervózně. Utkání ovlivnila rychlá první branka,na kterou jsme ještě dokázali odpovědět gólem Franty Dvořáka. Poté se hra vyrovnala a šance si vytvářela obě mužstva. O poločase jsme museli nuceně střídat Pavlíka a to poznamenalo naši hru v druhém poločase. Viktoria po změně stran opět dala rychlý gól Hercem. I přes řadu šancí na obou stranách se výsledek nezměnil a zápas skončil 1:2Plzni pomohla hodně i trojce hráčů z A.týmu. (Sváček, Herc, Kayamba).Kteří si myslím že odehráli velice slušné utkání.Nás teď nečeká nic jednoduchého jelikož ve středu hrajeme pohár s Duklou. A chceme uspět!Myslím si že, Dukla nic nepodcení. A přijedou v nejsilnějším složení. Mají mladý nově tvořící se tým s šikovnými hráči. Co potvrzují v druhé lize, kde se pohybují v horních patrech tabulky”.řekl Lukáš Brych brankář Jiskry Domažlice na snímku dole.

,,Do zápasu jsme už po několikáté vstoupili špatně a od 5. Min jsme prohrávali. Dostali jsme góla ze standartky což se nám nemůže stávat, je to hrozne laciný gól, který soupeře nakopne a nás posle dolu. Naštěstí jsme v 15. min srovnali, kdy mi Egon nacentroval krásný balon do vápna a mne se podařilo ho usměrnit k tyči. Od té chvíle jsme byli aktivnější a nebezpečnější v ofenzivní fázi. Bohužel jsme to nedokázali využít ke vstřeleni 2. gólu, který by nás poslal do vedeni. Do 2. půle jsme zase vstoupili vlažně a během asi 10 min. jsme uz zase prohrávali. Od tohoto gólu byla Plzeň lepší a moc nás do ničeho nepouštěla. Často byla hra přerušena nebo rozkouskovaná, což nám do karet nehrálo. Na konci utkání jsme měli ještě dvě šance, kde jsme měli minimálně jednu proměnit a zápas by sel aspoň do penalt. Takhle nemáme ani bod a jsme zklamání. Je to fotbal, jdeme dál a budeme bojovat! Od zápasu s Duklou očekávám vyspělý a kvalitní výkon, plny kombinace a sprintových náběhů. My se na to musíme připravit a zkusit to eliminovat. Zkusíme vytěžit něco ze standartek a dobře bránit v bloku”. okomentoval zápas autor jediného gólu Jiskry František Dvořák.

,,Začátek se nám povedl dali jsem hned ze standartky góla, což nebývá u nás tak obvyklé, ale potom jsem nechali Domažlice hrát. Docela nás tlačili z toho vyústil i ten gól na 1:1 a štěstí bylo že jsme nedostali dalšího góla. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, stejně tak, jako do té první. Znovu rychlý gól pak jsme se uklidnili a přehrávali jsme je. Škoda jen že jsme nepřidali další góly. V závěru jsme se pak trošku báli o výsledek ale dovedli jsme to do vítězného konce a já jsem strašně šťastný za tuto velmi cennou výhru na hřišti vynikajícího týmu”viděl zápas záložník FC Viktoria Plzeň B Jonáš Vais na snímku ještě v dresu Jiskry.