Benfika se vrátila na čelo Krajského přeboru

Další pokračování měla o víkendu nejvyšší krajská soutěž mužů. Dosavadní druhé mužstvo tabulky, rezerva Domažlické Jiskry, odjelo v neděli ,22.9. ráno, na předměstí Plzně, do Černic, kde se v 10:30 h postavila osmému celku tabulky, TJ Sokol Černice.

TJ Sokol Černice- TJ Jiskra Domažlice B 1:2 (1:1)

Jak zápas viděl hrající kouč Pavel Javorský:

“Dnes to konečně podle mého měřítka vypadalo jak mělo. Chyby sice byly ale nejsme stroje……Líbilo se mi i nasazení od první minuty, což nám v minulých zápasech dělalo problémy. Hlavně začátky. Dnes to od první minuty bylo dobré. Škoda, že jsme vlastní chybou po naší špatně zahrané standartní situaci nechali soupeře skórovat, ale naštěstí jsme hráli pořád dobře a otočení skóre jsme si zasloužili. Doufám, že si herní pohodu přeneseme do další ho zápasu, kde nás nečeká nic lehkého, Lhota dostala nejméně gólů ze všech.”

,,Chtěli jsme k utkání přistoupit zodpovědně, protože jsme věděli, že Nýrsko prohrálo ve Stříbře a naše případné vítězství by nás vrátilo do čela tabulky KPM. Začátek zápasu se nám vydařil, měli jsme ze hry více a hráli jsme to,  co jsme si řekli, soupeře jsme pouštěli do šancí víceméně pouze z našich chyb. Z toho jsme dostali i gól, po zbrkle rozehraném našem rohu se dostaly Černice do brejku, který proměnily. Naštěstí jsme do poločasu srovnali. Myslím si, že to byl rozhodující moment utkání. Druhá půle už byla více  vyrovnaná. Černice hrozily hlavně ze standartních situací, ale my jsme přidali druhy gól a to nás trochu uklidnilo. Černice měly ještě jednu šanci v závěru utkání, kterou skvěle ,,vyčapal” Adam, takže tři body se vezly domu a my jsme se dostali do čela tabulky. Musím každopádně říct, že tohle byl, co se našeho herního výkonu týče, zatím nejlepší zápas podzimu, ”

uvedl po zápase záložník Benfiky, Ivo Vojtko.

,,Zápas v neděli v 10:30 s nováčkem v Černicích se zdál být již od začátku velmi těžký, kdy po většinu času byl míč na našich kopačkách a hosté hrozili ojediněle z rychlých protiútoků. Jeden takový se po našem rohu povedl soupeři proměnit ve šťastný gól. Ten nás ale nesrazil a ještě před odchodem do kabin jsme dokázali vyrovnat a druhá půle tak začala opět nerozhodně. Ta se odvíjela v téměř stejném stylu, s rozdílem toho, že jsme po jedné z mnoha akcí dokázali vstřelit branku a těsným rozdílem vyhráli. Zápasy, jako tento, jsou velmi náročné a každá taková výhra je vždycky velmi cenná,”

řekl Miroslav Hojda, obránce Benfiky.

Poločas: 1:1.

Branky: Eger  – Vojtko, Kulhavý

Rozhodčí: Picek

ŽK: 1:2

Diváci: 135

Černice: Bouzek Eger, Hohlberger, Peterka, Pinc, Pechek (85. Chvojka), Krystl (73. Müller), Mastný (65. Skala), Švejda, Toman (84. Hacker), Huml

Trenér: Petr Kural

Domažlice B: Bratanič Hojda, T. Korelus, Vlček, Šmejkal (88. Nguyen Dang), Reininger (82. Peroutka), D. Lešek, Javorský, Vojtko (79. R. Čadek), Kulhavý, Kubr (90. Kalný)

TJ ZD Meclov – FK Staňkov

Rozhodčí: Kříž Lukáš – Picek Lukáš, Ruda Daniel. Delegát: Bartošek Zdeněk.

Sobota 28. 9. 2019 16:00
FK Okula Nýrsko – SK Horní Bříza

Rozhodčí: Říha Zdeněk – Bína Roman, Schveinert Radek. Delegát: Mudra Zdeněk.

TJ START Tlumačov – TJ Baník Stříbro

Rozhodčí: Petrželka František – Hájek Zdeněk, Strolený Petr. Delegát: Havlík Václav.

SK RAPID PLZEŇ – TJ Zruč

Rozhodčí: Hamouz Jakub – Havránek Martin. Delegát: Paták Viktor.

TJ Holýšov – FC Chotíkov 1932

Rozhodčí: Šimek František – Fillinger Miloš, Valenta Martin. Delegát: Komanec Petr.

SK Slavia Vejprnice – FK Nepomuk

Rozhodčí: Šiška Pavel – Homr Michal, Šimek Jakub. Delegát: Hajšman Pavel.

TJ Sokol Lhota – TJ Jiskra Domažlice B Poznámka: hřiště Chotěšov

Rozhodčí: Lego Jan – Bogdan Gabriel, Burda Václav. Delegát: Krejčí Zdeněk.

SSC Bolevec – TJ Sokol Plzeň – Černice

Rozhodčí: Mazanec Marek – Křen Jiří, Duspiva Václav. Delegát: Pastyřík Vladimír.