Benfika nezvládla dolnochodské derby

TJ Start Tlumačov – TJ Jiskra Domažlice B 3:1 (3:0)

Nejvyšší krajská soutěž měla na programu 12 kolo v něm hostil 14 třetí od konce tabulky Start Tlumačov první Jiskru Domažlice B tzv. dolnochodské derby.

,,Na derby jsme se poctivě připravovali, ale bohužel do zápasu jsme to nedokazili přenést. Bylo to jedno z utkání na které je nejlepší rychle zapomenout. Byla to kombinace individuálních chyb a individuálních špatných výkonu, soupeři gratuluji je třem bodům a my se teď musíme připravit na další zápas”. uvedl po zápase s Tlumačovem hrající kouč Pavel Javorský.

V šesté minutě mohli jít do vedení domácí. Lešek ,,namazal” Džuganovi , který se řítil zprava na Brataniče, který ho vytěsnil a Džugan našel naběhnutého Leitla, který minul o kousek levou tyč branky Domažlic.V 16. minutě zahrával trestný kop Šmejkal po faulu Copáka na Kramla. K míči se dostal Vlček a těsně minul levou tyč branky Startu.O minutu na to se dostal po rohu Šmejkal a z 25 metrů mířil vedle levé tyče brankáře Tlumačova Touše. Benfika tlačila soupeře, který se jenom bránil.V čase mezi 21 a 24 minutou zahrávali hosté tři rohy, za sebou se které se Tlumačovu povedlo ubránit. Po té přišel dlouhý pas T.Koreluse na Šmejkala ten přihrál Reinigerovi z 20 metrů do prostředka brány.

Na druhé straně Žák vysunul Džugana jeho střelu Bratanič kryl. Ve 29. minutě ztratil balon Kraml, který mu sebral Copák.Ten se dostal až před šestnáctku kde vyslal střelu , kterou Bratanič vyrazil před sebe. Tam už doběhl nikým neatakovaný Wolf a poslal balon do sítě- 1:0.Po půl hodině hry střílel z dálky T.Korelus,ale s jeho střelou neměl Touš žádnou práci. Za dvě minuty hledal Lešek Hlavu Vojtka a byl z toho ,,jenom” rohový kop. Ve 34 minutě střílel Vlček ,ale jeho střele scházela razance. Čtyři minuty před koncem poločasu Benfika zahrávala trestný kop. K míči se dostal Copák , který vysouval Mlinaříka toho fauloval T.Korelus ve vápně a byla z toho penalta.

Leitl zahrával pokutový kop jeho směr Bratanič vystihl, ale balon skončil nad jeho rukama v síti a žlutozelení vedli už 2:0. Hřebíček do ,,domažlické rakve” , jak se později ukázalo zatloukl opět Leitl. Minutu před koncem poločasu svedl u prostřed souboj s Kulhavým , kterého podkopl, ale nepřesný sudí Lego nechal pokračovat ve hře. K míči se dostal Copák ten na pravo nahrál Džuganovi, který ve vápně vrátil balon úplně volnému Leitlovi , ten míč v klidu odklidil do sítě na poločasových – 3:0. Což nečekal ani ten největší optimista z řad domácích příznivců.

Druhý poločas pokračoval ve snaze Benfiky o snížení nepříznivého stavu a naopak Tlumačov čekal na své brejky. Ten předvedl Leitl , který přihrál J.Korelusovi jeho bombu skončila těsně nad bránou Brataniče. V 54. minutě zahrál kapitán Tlumačova Tesař rukou ve vápně a kopala se penalta, kterou bezpečně Javorský proměnil na ,jak se později ukázalo konečných -3:1.V 59. minutě vracel balon hlavou nesmyslně Hojda na Brataniče, který musel míč vyrážet na roh…. :-(. Do konce utkání se už žádná šance neujala ani ta největší Javorského z 77 minuty, kdy ho centrem oslovil Kubr a Javorský z 6 metrů minul o centimetry levou tyč tlumačovské svatyně.

Pavel Javorský

Michal Frček,záložník Startu Tlumačov: Do zápasu jsme šly oba týmy v rozdílných náladách. Jiskra byla jasným favoritem a my jsme po několika porážkách snili o zlom v mizerných výsledcích. V úvodu utkání, ale bylo jasné, že Domažlicím nedarujeme ani centimetr hřiště zadarmo. Po malé chybě golmana Jiskry byl nejdůraznější Martin Wolf a šli jsme do vedení. Následně se 2x trefil Luděk Leitl a s poločasem 3:0 jsme byli nadmíru spokojeni. V druhém poločase byl obraz zápasu podobný. Domažlice se snažily hrát technicky, ale na naše bojovné rozpoložení to bylo málo. Zápas už pouze korigoval Javorský z penalty. Doufám, že se k nám po těžké výhře smůla obrátí zády a snad se nám už konečně všichni uzdraví.

Po závěrečném hvizdu se domácí hráči mohli radovat i s diváků se třech bodů. Tlumačov vítězství dostalo na 12 místo s 12 body. Benfika klesla na třetí místo, kde je s 28 body o scoré za Stříbrem a o bod za vedoucí Horní Břízou. Tlumačov zajíždí do Vochova, kde se utká s předposledním Bolevcem. Benfika hostí v neděli 3.11 od 14:00 h SK Rapid Plzeň, který je momentálně na 9 místě s 15 body. Zápas bude řídit rozhodčí Zdeněk Hájek s asistenty Jiřím Burešem a Zdeňkem Říhou. Delegátem FAČR bude Viktor Paták. Jak vidí Rapid trenér Javorský.,,Rapid má větší kvalitu než v minulém ročníku KPM. Má co odčiňovat z minulého kola. Nic nepodceníme a jdeme si pro tři body! Soupeř má nové mladé hráče,ale osa týmu zůstala stejná”.

Foto a text: Jíří Pojar