Načítám.......

 

Hoši, nepodceňujte mi toho Ivana

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2019/11/Hoši-nepodceňuje-mi-toho-Ivana.jpg

Ano, přesně tato věta byla leitmotivem tradičního starogardovského měření sil na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny!

“Hoši, nepodceňujte mi toho Ivana,”
křičel do mlhavé tmy strážce svatyně zelených kobylek, Franta Copák starší, když se na něj valila hrůzunahánějící parta v oranžových bundoškách, jak při úklidu náměstí po Chodských slavnostech.

Tímto zvoláním si nebohý František často moc nepomohl, neboť jím vnášel neklid nejen do vlastních řad, ale i do řad soupeře.

Za Oranjes nastoupili ten večer Ivani tři, navíc doplněni rtuťovitými kouzelníky s kulatým nesmyslem, Berym a Copákem juniorem!

Soupeř po výše citovaných zvoláních poletoval od jednoho nosiče nádherného ruského jména k druhému a těm naopak stoupalo fotbalové sebevědomí z toho, že by z nich ještě někdo mohl mít vůbec strach!

Začalo se svižně a hra byla vyrovnaná nejen herně ale i výsledkově, pak ale Oranjes cyklistickou terminologií šlápli do pedálů a zařadili vyšší, tedy druhý rychlostní stupeň, na což již nebylo připraveno lýtko ozdoby KPM, Koryho, který musel nuceně opustit kolbiště!

Oranžoví se neostýchali pravidelně střídat a hřiště se zkrátilo, přičemž Zelení začali nejen herně, ale i výsledkově tahat za onen kratší konec pověstného provázku, neboť na oranžový koncert podávaný tyky taka formou v podobě kombinací na jeden dotek, nenalezli ten večer už pražádnou ekvivalentní odpověď, o čemž mohli poté přemítat až v chladivé sprše v útrobách stadionu Střelnice.

To U Filuty se skvělou obsluhou už to byl zase jiný příběh, ale František svou větu “Hoši, nepodceňujte mi toho Ivana!” , která tam padala hlavně při objednávání rund veselých kalíšků, od půlnoci už používat nemusel, neboť je El kapitáno naložil do vozu a dovezl k jejich domovům, no a vo tom to je, ale příště, jak praví klasik Matulka, to bude na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny zase úplně jiný příběh!

No a František?

Inu, jak už to s takovými chodí, jestli ho paní Červená k ránu nevyhnala, sedí tam možná dodnes, bohužel bez bodů!

Oranžoví vs. Zelení 12:7

Oranžoví:
Ivan M. sen., Ivan M. jun., Ivan R., Bočan sen., Copák jun.

Zelení:
Copák sen., Korelus, Kruml P., Brichcín jun., Vaněk

SG forever!

Print Friendly, PDF & Email