Načítám.......

 

Lídr tabulky zahájí přípravu

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20200110_194643-1280x960.jpg

V úterý, 14.1.2020, se poprvé v novém roce sejdou fotbalisté dosavadního lídra podzimní části krajského přeboru, Jiskry Domažlice B, zvané Benfika. Její vedení počítá s tím, že už její dres neoblékne Karel Šmejkal, který se po letech vrací do momentálně 13. celku tabulky divizní skupiny A, SK Klatovy 1898, kde už při jejich působení v krajském přeboru v roce 2014 hrával.

Na odchod funkcionáři zareagovali neméně zvučným jménem. Do modrobílého dresu se po působení v Okule Nýrsko, od září 2018 do podzimu 2019, vrací záložník Milan Lucák.
,,Už se mi nechtělo dojíždět až do Nýrska, stíhal jsem to vždy jen tak tak z práce, byl jsem doma třeba 10 minut a zas jel. Potěšil mě zájem trenéra, chci vyhrávat!“,
říká staronová ofenzivní posila, Milan Lucák.

Prvních čtrnáct dní přípravy budou hráči hlavně nabírat sílu a fyzičku. Potom už trenéři zapojí herní věci. Využívat se bude i posilovna ve východní tribuně stadionu. Prvním soupeřem v přípravě bude 18.1. na umělce v Domažlicích nováček 1.A třídy, Start Bělá nad Radbuzou, jedenáctý tým tabulky. Od 24.1 do 26.1. budou hráči absolvovat tradiční soustředění na Prantech u Všerub. Hrající trenér, Pavel Javorský, je spokojený s cílem, který si společně před sezonou vytýčili, tedy být po podzimu na prvním místě.
,,V zápasech už začínám být spokojenější, hráči už pochopili, co od nich chci, a v některých zápasech už to bylo i vidět.”
Mezi povedená podzimní zápasy řadí utkání v Černicích, kde Benfika vyhrála 2:1, a domácí utkání s Nýrskem 3:2. Naopak mezi nepovedené utkání řadí porážku v derby s Tlumačovem 3:1. Zápas tehdy Benfice nesedl už od začátku a nedokázala na to zareagovat.
,,Nejvíce nás trápí zápasy, kde nemůžem hrát svoji rychlou kombinační hru. Na sílu se v přípravě hodně zaměříme to musíme zlepšit. Musíme se zlepšit v osobních soubojích, ve kterých jsme často propadali, buď vinou nekvalitního a malého hřiště nebo, když nám to soupeř nedovolí, ať už svoji kvalitou nebo svým stylem hry. Na to jsme někdy špatně reagovali,“
zamýšlí se hrající kouč, Pavel Javorský.

V loni Benfika vypadla v prvním kole poháru PKFS na penalty s Mrákovem, když rozhodující penaltu neproměnil Šmejkal. Letos díky tomu, že je na prvním místě KPM, je automaticky nasazena do druhého kola, kde jí čeká vítěz duelu Mrákov vs. Luby.
,,V poháru žádné cíle nemám, ale mám to odjakživa nastavené tak, že každý zápas chci vyhrát a to platí i pro tento zápas. Dostanou příležitost mladí hráči. Jestli narazíme na Mrákov, tak budu jedině rád, protože je to podle mého názoru nejkvalitnější tým v domažlickém okrese, když nepočítám mužstva z kraje a 1.A třídy, takže to bude určitě kvalitní zápas,“
vypočítává Javorský.

Čelo tabulky KPM je podle slov domažlického hrajícího trenéra Javorského vyrovnané. Z pětice týmu Nýrsko, Lhota, Stříbro, Horní Bříza a Zruč to může být kdokoliv. Nýrsko má teď nějaké zraněné hráče a nemá moc široký kádr, takže bude zajímavé, jak se s tím vyrovná. Naopak Stříbro má kádr široký a celkem i kvalitní a prezentují se kvalitní hrou. Největší překvapením je pro něj Horní Bříza. Po herní stránce ho velice překvapili. Výsledkově Javorského překvapila Lhota i malým počtem obdržených gólů. Zruč měla podle něj na konci nejlepší formu a dotáhla se na čelo, takže určitě také promluví do boje o přední příčky.

V přípravě narazí Benfika na kvalitní mladíky FC Viktoria Plzeň U17. Dále se střetne s třetím týmem 1. A třídy, rezervou divizních Rokycan. Vrcholem přípravy bude kvalitní utkání 29.2. od 14.00 hodin na domácí umělce proti SK Klatovy 1898, desátému týmu divizní skupiny A. To bude generálka na první jarní kolo, v němž bude Benfika doma hostit 7.3. od 14.30 FK Nepomuk (12. místo), který na podzim u nich na stadionu, v pátek před Chodskými slavnostmi, porazila 5:0!

Přehled přípravy Benfiky:

Text a foto Jirka Pojar, PR-manager Jiskry Domažlice

Print Friendly, PDF & Email