Načítám.......

 

Redakce webu Jiskry vyzpovídala hrajícího trenéra Benfiky

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2019/10/IMG_20200122_115339.jpg

Trenére, fotbalovou obec by jistě zajímaly odpovědi na následující otázky.

1. Příprava už nějaký ten den trvá, jak jste s jejím průběhem spokojení?

Přípravu jsme začali 14.1. a zatím jedem podle plánu. V pátek odjíždíme na soustředění na Pranty, tak bude další možnost pořádně zapracovat, na jaře to budeme potřebovat, dle mého názoru bude jaro o dost těžší než podzim i tím, že přezimujeme na prvním místě.

2. Co vám přinesl uplynulý zápas?

Hned od začátku sezóny zkoušíme nějaké nové věci a také vinou zranění a některých absenci nás k zápasu bylo jen 12. Ze zápasu  nedělám žádné závěry, protože teď je důležité, aby hráči měli v nohách co nejvíce minut. Jsem rád, že jsem celý zápas viděl z lavičky. Budu moc lépe zareagovat na taktické chyby.

3. V jakém světle se ukazují nové posily?

Zatím jediná nová tvář, Milan Lucák, se jeví výborně. Je fyzické i fotbalové stránce je pro nás velkým přínosem. Až si zvykne na náš styl, tak to bude jeden z našich tahounů do jara.

Ilustrační foto: Pavel Javorský v zápase proti Meclovu

4. Jak je na tom kádr po zdravotní stránce?

Bohužel zdravotní stránka našeho týmu je momentálně asi největší problém. Adam Bratanič je po operativní zákroku a už se pomalu dostává do zátěže, mě a Koryho trápí koleno a zatím trénovat nemůžem. Ondřej Černý ukončil kariéru, což jsme taky nečekali.

5. Na co se bude trenérský štáb zaměřovat v příštím zápase, co si bude chtít hlavně vyzkoušet?

Příští zápas máme v sobotu proti našemu dorostu. Pár nových věcí si opět zkusíme, ale jelikož je to v rámci soustředění a hráči budou unavení, tak od zápasu chci jen, aby hráči měli minutové vytížení. V týdnech po soustředění už se budeme více věnovat taktice.

6. Je známo, že Benfiku opustilo několik zkušených hráčů, kdo v současnosti asi nejvíce chybí, bude možné ho nahradit, kým? Každý odchod zaběhlého hráče je zásah do týmu, ale myslím, že pro nás je momentálně nejdůležitější, aby se všichni hráči uzdravili a zbytku vydrželo zdraví a poté věřím, že Benfika bude v plné síle.

Dík moc za korespondenční rozhovor.

Print Friendly, PDF & Email