Načítám.......

 

PR manager Jiskry si “proklepl” Daniela Skopového

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2019/10/IMG_20200127_162223-1280x853.jpg

Ohlédneme se za tvým působením v Domažlicích. Přišel jsi v zimě 2019, jaký pro tebe byl půlrok v Jiskře, protože v létě 2019 jsi na podzimní sezonu odešel do Mýta?

Půlrok v Domažlicích byl sice krátký, ale po fotbalové stránce mi pomohl. Mohl jsem tu získat nové zkušenosti, naučit se jiný styl hry, zkusil jsem si pro mě v tu dobu vyšší úroveň fotbalu, než jsem hrával. Zjistil jsem, kde mám nedostatky a na čem mám pracovat. Po půl roce jsem odešel do Mýta, protože v Domažlicích byl a je velice kvalitní kádr. Bylo pro mě těžké se propracovat do základní sestavy, byl jsem dost často nemocný, což tomu moc nepomáhalo, proto jsme se s trenérem Vaiglem na konci sezóny domluvili, že se potřebuji hlavně rozehrát a zapracovat na nedostatcích po fotbalové stránce, proto jsem odešel do Mýta.

Jaké byly tvoje fotbalové začátky?

Moje fotbalové začátky byly v Rokycanech, začínal jsem tam asi v 6-ti letech a strávil jsem tam pár let, než jsem odešel do Bohemky do Prahy, tam jsem bylrok a půl. Zkusil jsem si žákovský prvoligový fotbal. Na začátku dorostu jsem přešel z Bohemky do 1. FK Příbram, kde vlastně měli akademii. Mohl jsem tam chodit do školy a měl jsem poskytnuté ubytování a stravu. V Příbrami jsem byl dva roky, než jsem dostal nabídku od Viktorky Plzeň U19. Tam jsem poznal kluky, s kterými jsem se teď potkal v Domažlicích, tedy Martina Rychnovského, Kryštofa Pavlíka, Jakuba Teršla. Ve Viktorce jsem byl krátkou dobu, myslím rok a půl a i z důvodu, že nám vyměnili trenéra, tak jsem tam musel skončit. Moc jsme se nepohodli, tak jsem odešel do Rokycan, do divize do mužů. Než jsem šel do Domažlic, tak jsem zkusil jen divizní týmy jako bylo Senco Doubravka a zmíněné FC Rokycany.

Mluvíš o jiném herním stylu na Doubravce a v Domažlicích, jaké to jsou styly a jaký ti víc vyhovuje?

Dále tvrdíš, že máš nedostatky, jaké a už se ti povedlo na nich zapracovat?

Styl hry na Doubravce nebyl tak takticky založený jako tady v Domažlicích. Celkově ta hra nebyla tak rychlá. Nedostatky mám právě po taktické stránce a herní, snažil jsem se na nich zapracovat v Mýtě, kde sice nebyla taková kvalita, ale myslím, že mi to pomohlo se o něco posunout výše tím, že jsem
pravidelně nastupoval a hra samozřejmě i sebevědomí na hřišti stouplo.

Odešel jsi do Mýta, pokud vím, tak se tam kádr skládal na poslední chvíli, jaké je tam mužstvo a trenér?

Mužstvo je dobré a je tam parta, kterou jsem ještě neviděl. Drží spolu a tak to pak vypadá i na hřišti a trenér Vašica mi prokázal svoji důvěru na hřišti a dal mi prostor, abych se mu za to odvděčil, ať už výkony nebo góly.

Na nováčka je Mýto na výborném 4. místě, odpovídá to představám hráčů a funkcionářů, je to zasloužené nebo jen shoda náhod?

Tak myslím, že to je nad očekávání pro všechny. Na 1. místo ztrácíme 3 body, jinak je to jen o skóre. Určitě je to zasloužené, kluci makali na hřišti a myslím, že to bylo zasloužené, na výsledcích i umístění, takže pro Mýto určitě povedená sezóna.

Do Mýta jste zamířili spolu s Martinem Buršíkem, jak jemu se ten půlrok vedlo a jak se ti s ním hraje?

Martin je šikovný fotbalista, šel do Mýta po zranění a myslím, že hodně fotbalově vyrostl, zápas od zápasu byl lepší a bylo to vidět i teď, když přišel do Domažlic zpátky, že je na tom lépe. S Martinem jsme hráli většinou každý na jiném kraji zálohy, myslím, že na hřišti i mimo něj si rozumíme dobře.

Zimní přípravu jsi začal v Domažlicích, jaké máš cíle v ramci této přípravy?

Do přípravy jsem šel ukázat, že jsem se posunul o něco dál, než jsem byl před rokem.

Jak jsi viděl dvě dosavadní přípravná utkání a jak tobě se hrálo?

Tak je to pořád příprava, takže myslím, že nějaké chyby zápasy měly, ale pořád máme dvě jedenáctky a střídáme se v poločase, tak se snažíme co nejvíce sehrát a plnit trenérovy pokyny. Mně se hrálo zatím v zápasech dobře, cítím se v pohodě.

Říkáš, pomohlo se o něco posunout výše tím, že jsem pravidelně nastupoval a hra, samozřejmě i sebevědomí na hřišti, co to znamená?

Začal jsem si více věřit na hřišti s balónem, protože jsem byl vytížený herně a čím více hraji tím více se budu zlepšovat.

Je tvým cílem dostat se do základu v Jiskře Domažlice?

Určitě by bylo moc pěkné nastupovat pravidelně v základu.

Co proto uděláš ?

Snažit odjet tréninky na 100% a nezastavit na místě svoji výkonnost, ale snažit se pořad zlepšovat a plnit trenérovy pokyny, které po mně chce.

Jaký je rozdíl mezi divizí a ČFL?

Určitě v rychlosti a hráčské kvalitě týmů.Také v Domažlicích se chodí na trénink ve 20-ti lidech, v divizi taková docházka není. Myslím určitě, že ne všude, a také i jiná kvalita tréninku a v ČFL se určitě pracuje i pod větším tlakem než v divizi, což vás nutí se více zlepšovat.

Můžeš srovnat zázemí v Mýtě a v Domažlicích?

V Domažlicích je určitě více možností, kde trénovat, ať je zima nebo léto, je tu umělá tráva, přírodní tráva a i posilovna a dobře zařízené kabiny, v Mýtě bohužel jsou dvě přírodní hřiště, jedno je zápasové to je podobné jako v Domažlicích, druhé je tréninkové a bohužel je hodně vytížené všemi oddíly, co trénují v Mýtě, tak vypadá i podle toho. Stadion v Domažlicích je na druholigové úrovni, je to hezky zařízené vevnitř i venku.

V Mýtě prý trénuješ mládež, koho a jak si se k tomu dostal,co ti to přináší ?

V Mýtě jsem začal trénovat přípravku, ty nejmenší, protože bylo málo lidí a já jsem chtěl jen pomoci, přináší mi to, že mohu někomu pomoci a dohlédnout i na svého bratra, který tam hraje.

Bratr je jak starý? Snažíš se mu radit v jeho fotbalových začátcích? Co mu radíš, aspoň tři věty?

Bratrovi bude teď 8 let, tím, že jsem ho mohl chvilku trénovat, tak ano, snažil jsem se mu pomoci, protože začínal s fotbalem jako úplný nováček, poradím mu, ať dál se snaží jako do teď, maká na sobě a hlavně, at ho to baví.

Sledoval jsi na podzim Jiskru, co říkáš jejímu umístění a hře?

Sledoval jsem výsledky a myslím, že Jiskra se umístila dobře, má oproti jiným rokům velikou konkurenci jako je Sparta B, Slavie B atd., takže si myslím, že si dobře vedli.

Rodinný stav: svobodný (přítelkyně)
Narozen: 27.10.1998, v Hořovicích
Pracuje: Elektrony.cz pneuservis
Přezdívka: Skopy
Oblíbené jídlo, pití: steak, cola
Oblíbený hráč doma, zahraničí: doma nikdo, zahraničí Neymar, Ronaldo
Oblíbený herec, zpěvák, skupina: Yzomandias, Milion+
Oblíbený trenér doma, zahraničí: nemá
Oblíbený klub zahraničí: Paris SG, Real Madrid
Mezi jeho koníčky patří: relax, tenis, rybaření, rychlá auta
Fotbalový post: krajní záložník
Číslo dresu oblíbené a nosí: oblíbené 11

Mladého borce “griloval” Jirka Pojar

Print Friendly, PDF & Email