Jiskra byla na Doubravce na “Cábelíky” krátká

Domažlice už z uzdraveným kanonýrem Kropáčkem, ale bohužel stále bez Martina Hrubého. Trenér Šilhavý také postrádal tři hráče, Osvalda, Šolaju a Nováka, všechny pro zranění. V přípravě Králův Dvůr porazil Doubravku 3:1 a remizoval s Hořovickem 1:1. Dále je budou čekat Meteor  Praha, Zápy, Velvary a Zbuzany.

V druhém poločase se v červeném  dresu “Cábelíků” objevil bývalý hráč Jiskry, Jakub Blažek a David Kůžel. Králův Dvůr usiluje o šikovného záložníka Martina Debellise z FC Rokycany, který utkání celé odehrál.

Ke třetímu přípravnému zápasu nastoupila Jiskra Domažlice (9. místo ČFL), která v přípravě porazila Klatovy 6:2 a remizovala s Přešticemi 0:0 a aktuálně pátý tým tabulky ČFL “Cábelíci” z Králova Dvora, ti šli v 25. minutě do vedení 0:1, když ve 25. minutě gólem ze 7-mi metrů se prosadil Zelenka 0:1. Za dvě minuty se k trestnému kopu postavil Černý a z hranice vápna k pravé tyči nedal brankáři hostů, Krčkovi, šanci, 1:1. Hostům se povedlo ve 40. minutě zvýšit na 1:2, když po brejkové  situaci  balón zatáhl Krejdl na Krause a Rychnovský si nešťastně  srazil balon do brány na poločasových 1:2.

Do druhé půle hlavně Jiskra poslala mimo Brycha, Rychnovského a Matase zcela jinou sestavu. Chodové soupeře zamkli. Hostům jednu tutovku chytil Brych. Hosté šli do vedení v závěru utkání, když se z trestného kopu v 78. minutě trefil do pravé šibenice Hell a překonal bezmocného  brankáře Červeného na 1:3. Jiskra stačila pouze zkorigovat  na konečných 2:3 Kropáčkem, který šel sám od poloviny  na brankáře Kovaříka.

Sestava Jiskra Domažlice:
1. poločas:
Brych – Buršík, Teršl, Matas, Rychnovský – Uzlík, Pavlík, Kraml, Skopový – Černý, Dvořák

2. poločas:
Brych (75. Červený) – Mlynařík, Bauer, Matas, Rychnovský – Brabec, Mužík, Kuhajda, Plecitý –
Došlý, Kropáček

Trenéři:
Pavel  Vaigl , Petr Dobrý a Karel Míčka

FK Králův Dvůr:
Krček(65.Kovařík) – Procházka (46.Blažek), Bouček, Hell, Zelenka – Kraus (65. Díba), Beňo, Šebek, Debellis, Kůžel, Krejdl

Trenér:
Tomáš Šilhavý

,, První poločas byl soupeř lepší, napadal nás, nám se to nedařilo překonat pouze nakopávanými míči. Moc šancí nebylo. Ve druhém poločase jsme postupně převzali iniciativu a zatlačili je. K. Dvůr měl tři šance jednu velkou a dvě menší,”
viděl utkání gólman Jiskry Domažlice, Lukáš Brych.

,,Utkání bylo vyrovnané rozhodla naše větší produktivita. My i Domažlice jsme šance měli. Konečně jsme v přípravě potkali kvalitního soupeře,  který nás donutil předvést to lepší a prověřil nás. Jsme spokojeni. Na rozdíl od soupeře jsme neměli tolik hráčů na střídání, proto jsme tím střídáním neměli ten zápas ,,rozbitý”. Splnilo to to, co jsme chtěli,” sdělil po utkání kouč “Cábelíků” z Králova Dvora, syn reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého, Tomáš Šilhavý, bývalý dlouholetý hráč Králova Dvora.

“Byl to vyrovnaný soupeř a prvních 15 minut nás tlačil, ale pak jsme se přes tlak dostali a vytvářeli si šance, ale bohužel buď se nepovedla finální přihrávka nebo se neproměnilo samotné finální zakončení. Mně osobně se chytalo s Áčkem dobře, protože tam je skvělá podpora, když se něco nepovede, ať už od realizačního týmu, tak i od spoluhráčů samotných,” svěřil se mladý gólman Jiskry Domažlice, Lukáš Červený.

,,Zápas byl vyrovnaný z obou stran, náš výkon srážela nepřesnost přihrávek a zbytečné chyby. Šance na to aby jsme vyhráli jsme měli, ale chybí nám ještě trochu finální fáze. Soupeř byl kvalitní a důrazný, vychází z kvalitní a poctivé obranné fáze a nebezpečných proti útoků,”komentoval zápas záložník Jiskry Domažlice, David Kraml.

,,Viděl  jsem pouze první poločas, pak jsem se šel umýt. Utkaní to bylo vyrovnané, splnilo zase to, co mělo, ukázalo nám to nějaké chyby, na kterých budeme muset zapracovat. Faul tam byl na “Dvořku” a já jsem to trefil krásně na zadní o tyčku,” řekl po utkání autor první branky Jiskry Domažlice, Daniel Černý.