PR manager vyzpovídal hráče Jiskry

Sedm golů viděli diváci na Petříně, ale v síti domácích, Jiskra byla totiž produktivní!

V předposledním utkání zimní přípravy nastoupila Jiskra Domažlice A  proti 11. celku divizní skupiny A, SK Petřínu Plzeň, na jejich umělce menších rozměrů. Trenérům Domažlic nebyli k dispozici zranění Bauer a Kuhajda. Kraml zamířil do kádru úspěšného  exdomažlického trenéra Purkarta k lídru divize A, Robstavu Přeštice. Jiskra si zatím v přípravě poradila s SK Klatovy 1898, 6:2, s Robstavem Přeštice remizovala 0:0, s Královým Dvorem prohrála 2:3, Senco Doubravka porazila 11:1.

,,Dnešní zápas jsme zvládli výsledkově, ale herně to nebylo úplně to, co bychom chtěli. Soupeř to měl trošku ulehčené menším hřištěm. Nám chvilku trvalo než jsme si na menší prostor a rychlejší dostupovaní hráčů zvykli. Přesto jsme si vytvořili několik šancí, které jsme dokázali proměnit. S výsledkem můžeme být spokojení. Doufám, že zvládneme i poslední přípravný zápas a pak už se budeme připravovat na Spartu Praha, kde nás nečeká nic jednoduchého,” říká k zápasu útočník Jiskry Domažlice, René Kropáček.

Ve 12. minutě po dlouhém balónu domácí obrana špatně zareagovala a Kropáček šel  sám na gólmana od poloviny hřiště, 0:1. Domácím se podařilo srovnat ve 28. minutě po naší špatné rozehrávce a souboji ve vápně odpískal sudí penaltu, kterou domácí proměnili odchovancem Jiskry momentálně v barvách Petřína, Kryštofem Bilíkem, na 1:1. Ve 34. minutě byl ve vápně faulován Petr Došlý, penaltu si vzal František Dvořák a s přehledem proměnil, 1:2. O chvíli později jsme se po kombinaci na pravé straně dostali do zakončení, ale Václav Uzlík mířil pouze do týče, poté Kropáček  z úhlu dorážel do prázdné branky na 1:3. Ve 40. minutě  se opět po pravé straně prosadili Chodové, kdy krásný centr do vápna uklidil Petr Mužík na 1:4. V 53. minutě se prosadil Pavlík, když krásnou střelou z dálky nedal gólmanovi šanci, 1:5. Po chybě domácího stopéra proměnil šanci Dan Černý, 1:6. Poslední gól byla krásná akce na jeden dotek. Hrubý našel Černého, ten mu balón vrátil, Hrubý dal do strany centr na Dvořáka, který míč uklidil na konečných 2:7 k pravé tyči branky Petřína.

,,Nebylo to lehké utkání, díky tomu, že hřiště bylo malé, takže nám trvalo než jsme si na to zvykli a postupně jsem se do toho dostávali, chvílemi jsme měli takové mrtvé fáze a v obraně dělali chyby, ale postupem času se to zlepšilo, dali jsme 7 gólů, takže spokojenost,” okomentoval utkání obránce Jiskry Domažlice, Martin Rychnovský.

Jakub Teršl, obránce Jiskry Domažlice, viděl zápas takto:
,,Ze začátku jsme se museli trochu přizpůsobit menší umělce, Petřín nás dobře napadal a získával hodně míčů. Postupem času jsme přebírali otěže zápasu a do poločasu vedli 4:1. Druhý poločas jsme měli pod kontrolou, přidali ještě 3 branky a zaslouženě vyhráli.”

Odchovanec Petřína v domažlickém dresu, útočník Daniel Černý, po utkání uvedl:

,,Prvních 20 minut nás docela zatlačili, ale ustáli jsme to, pak jsme se už rozehráli a bylo to dobré. Nakonec zápas skončil 7:2, za což jsme rádi. Pro mě to bylo prestižní, hrál jsem více méně proti svým, a chtěl bych jim poděkovat za půlrok, který jsem u nich strávil.”

“Myslím si, ze jsme byli lepší celý zápas, čemuž odpovídá i skóre zápasu, utkání se hrálo na menším hřišti a za silného větru, což ovlivnilo kvalitu utkání, pozitivní je, že jsme opět nastříleli hodně gólů, což doufám, že si přeneseme i do soutěže, můj gól padl po krásném centru z pravé strany od Skopového, který přeletěl stopera a já jsem zakončoval k pravé tyči,” viděl zápas Petr Mužík.

Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře. 15-20 min. jsme nebyli schopni hrát naši hru a soupeř nás dobře napadal. Poté jsme se dostali více do hry a soupeře jsme přehráli, což značí i 7 vstřelených branek, kterých mohlo být i více. Můj první gól byl z penalty, která byla odpískaná po faulu na Došlého. Druhý gól padl po hezké celoplošné kombinaci, kdy finálovou přihrávku ze strany dával Pavlík a já jsem byl na zadní tyči sám a dal gól,” komentoval  utkání František Dvořák.

Martin Hrubý řekl po zápase:
,,Od začátku utkání nás soupeř začal aktivně napadat. Využil malého hřiště a nám chvíli trvalo, než jsme si na to zvykli. Vstřelili jsme 7 branek, navíc se trefili všichni tři útočníci, což je výborné. Dostali jsme dva góly, které vždy byly po individuálních chybách. Pokud se nám podaří tyto chyby odstranit myslím, že by se nám mohlo dařit.”

Petr Došlý  se po zápase svěřil:
,,Přípravné utkání se nám výsledkově, tedy spíše střelecký podařilo, v obranné fázi jsme obdrželi 2 branky a s tím moc spokojeni nejsme. Každopádně to byl vrchol dalšího týdne přípravy a teď už se musíme perfektně připravit na generálku s Rokycany a následně vše směřovat na první mistrák na Spartě B.”

SK Petřín Plzeň vs. TJ Jiskra Domažlice 2:7 (1:4)

Branky:
28. pen. 1:1, 74. Vohrna 2:6 – 12. Kropáček 0:1, 34. Dvořák 1:2, 36. Kropáček 1:3, 40. Mužík 1:4, 53. Pavlík 1:5, 62. Černý 1:6, 86. Dvořák 2:7