Benfika těsně nestačila na Klatovy

V sobotu od 14-ti hodin se na umělce v Domažlicích střetl lídr krajského přeboru, Jiskra Domažlice B, a desátý tým tabulky divize A, SK Klatovy 1898. Domácí kouči Javorský a Pekhart nemohli počítat s Kubrem (pracovní povinnosti), D. Leškem (nemoc) a Sladkým a Reinigrem (studijní povinnosti), proto využil možnost posílení dorostenci Bláhou, Bozděchem a Vogeltanzem (dorost U19 měl ráno hrát s Tachovem, ale Tachov  zápas zrušil). Za Klatovy nastoupil v základní sestavě kanonýr Šmejkal, který Klatovy posílil z Domažlic.

TJ Jiskra Domažlice B – SK Klatovy 1898 0:1 (0:1)

Do zápasu vstoupili aktivně domácí a hned se tlačili před bránu Klatov. Růžek střílel nad bránu brankáře hostů Nováka. V 18. minutě zahrozil Šmejkal střelou vedle branky Červeného  o metr. Ve 25. minutě se ujaly vedení Klatovy, když se dostal mezi stopery a překonal  Červeného na 0:1. Za 4 minuty to mohlo být 0:2, to se ke střele dostal Daněk, ale Bláha vykopl balón z brankové čáry. Ve 35. minutě vychytal Červený Šmejkala.

Druhý poločas měl v 57. minutě šanci hostující Krejčiřík, ale Bratanič jeho pokus kryl. V 69. minutě se ke střele dostal domácí Čadek, ale mířil nad. Potom přišla přihrávka od Brundy a Kotrba přestřelil branku. Do konce utkání, kdy se ještě prezentoval střelou střídající hrající kouč, Javorský, už skóre nezměnilo a Klatovy se mohly radovat z vítězství 0:1.

Jan Bláha, obránce Jiskry Domažlice B:
,,Nejdřív bych chtěl poděkovat trenérovi za šanci zahrát si za Benfiku. Zápas byl docela těžkej. Soupeř výborně držel míč, ale docela jsme se s tím vyrovnali a předvedli dobrý týmový výkon. Měli problém s naší hrou a měli jsme pár výborných šancí které většinou končili offsidem nebo selháním v koncovce. Ale myslím si, že jsme se soupeři docela vyrovnali a předvedli dobrý výkon.

Milan Lucák, záložník Jiskry Domažlice B:
,,Na konec zimní přípravy slušný výkon, snažili jsme se soupeře napadat a to se nám docela dařilo. Měli jsme i pár šancí, které jsme neproměnili. Já měl dvě, první, když jsem chtěl přehodit gólmana z poloviny, a při druhé jsem netrefil balón. Soupeř měl víceméně jen jednu šanci a tu proměnil v prvním poločase. Těším se, až zase nastoupím v domažlickém dresu v mistrovském utkání. Nebereme nic jiného než výhru, ještě když hrajeme doma. Nevím, jakou měl Nepomuk přípravu, takže uvidíme co trenér vymyslí.”

,,Za mě určitě náš nejlepší zápas v přípravě, jak po taktické, tak i herní stránce tam byl vidět náš posun. Všichni plnili to, co po nás trenéři chtějí a bylo to znát. V tomhle musíme pokračovat. Nějaké chyby tam samozřejmě byly, ale to k fotbalu patří. Teď nás čeká první mistrovské utkání s Nepomukem. Pro nás je to nepříjemný soupeř. Jejich herní styl nám moc nevoní, ale my jsme doma! Když předvedeme podobný výkon jako dneska, tak se nemáme čeho obávat. Vím, že my umíme hrát ještě lépe,” řekl po zápase brankář, Adam Bratanič.

,,S  výkonem jsem spokojen i přesto, že jsme prohráli. K zápasu jsme využili čtyři dorostence, protože kádr moc široký nemáme a je možné, že v průběhu sezóny budeme hráče dorostu využívat. Naše hra už splňovala přísnější měřítko, hlavně rozehrávka měla hlavu a patu. Bohužel i přes šance, které jsme měli, se nám gól dát nepodařilo, na čem musíme tento týden zapracovat,” viděl zápas trenér Pavel Javorský.

,,Postrádal jsem v naší hře herní kvalitu. Někteří naši hráči, kteří nemají formu, mě zklamali. Musíme se hodně zlepšit a přidat, aby jsme si z Budějovic  v prvním mistrovském utkání jara něco odvezli. Není to jenom o tomto konkretním zápasu, ale o celé jarní sezóně. S výkonem, který jsme podali v zápase s Domažlicemi B moc šancí na bodový zisk nemáme,” uvedl zklamaný trenér Klatov, Michal Hoffmann.