Generálku Jiskra zvládla

Nenáviděná zimní příprava je u konce. V neděli 8.3. čeká Jiskru jeden s favoritů ČFL, AC Sparta Praha B, u nich na strahovském stadiónu.

Umělá tráva v Luční ulici v Plzni byla v sobotu 29.2. dějištěm generálky na třetí ligu a divizi. Střetl se devátý tým ČFL, TJ Jiskra Domažlice, a šestý tým divizní skupiny A, FC Rokycany.

Do utkání nemohli domažličtí trenéři počítat se zraněným Bauerem, naopak už byl připraven nový brankář Luboš Růžička z Přeštic, který vytvoří brankářskou dvojici s Lukášem Brychem. Hostujícímu bývalému trenéru Jiskry Domažlice, Milanu Dejmkovi, chyběli Debellis, který odešel do Králova Dvora a Vileta, který má namířeno  do Mýta.

TJ Jiskra Domažlice – FC Rokycany 2:1 (1:1)

Do zápasu vstoupili lépe rokycanští hráči v 15. minutě, kteří nakopli balón, Brych vyběhl, trefil Černého, který balón odklidil do prázdné brány 0:1. O chvilku později měli domažličtí dvě šance, Došlý střílel a Houdek jeho pokus vytáhl. Třetí příležitost už přinesla vyrovnání. Brabec se dostal do vápna, zasekl míč a byl faulován. Kopala se penalta, kterou Došlý proměnil na 1:1. Domažlice zatlačily soupeře, Došlý ostrým centrem zprava našel Dana Černého, který orazítkoval břevno branky exdomažlického brankáře Houdka, to bylo v 28. minutě. Dále z levé strany zahrával roh Mužík a k odraženému míči se dostal agilní Brabec a mířil těsně nad branku, poločasové skóre bylo tedy 1:1.

Druhý poločas se prostřídalo. Rokycany vytvořily blok a důsledně bránily. Jiskra tlačila. Standartku měl Mužík, který z 20-ti metrů minul o kousek tyč branky Rokycan. Domažlice se dočkaly kýžené branky až v 87. minutě, kdy se trefil Matas a stanovil konečné skóré na 2:1.

Ilustrační foto z Luční ulice, ale proti rezervě Viktorie

Autor druhého gólu, Matas, se nám po zápase k utkání vyjádřil a byl kritický:
,,I když jsme vyhráli nad Rokycany 2:1, jsme určitě
nespokojení, jelikož jsme podali špatný výkon. Mysleli jsme si, když jsme vyhráli nad Sencem a Petřínem, že se Rokycany porazí samy a že to jednoduše půjde samo. Rokycanům se podle mě generálka povedla, hrály kompaktně v bloku, vydržely s námi běhat a to na nás stačilo. Hráli jsme jako profesoři, bez emocí, bez energie a zápalu. Kazili jsme jednoduché přihrávky a centry. Jestli takhle budeme hrát za týden na Spartě, tak nemá smysl tam jezdit. Máme teď týden na to, abychom si to v hlavách srovnali a na Spartu se připravili. Natrénováno máme, naběhaní jsme a hrát fotbal také umíme, ale musíme začít úplně od základních věcí a plnit je a ne jako s Rokycany. Věřím, že je v našich silách uhrát na Spartě 3 body, ale musíme všichni makat na sto procent.”

Úplně tak kritický nebyl záložník Jiskry, David Brabec:
,,Nebylo to úplně utkání, které nám sedlo, soupeř hrál dobře a pořad cítili, že by mohl uhrát nějaký příznivý výsledek a o to víc je to heclo, kdybysme v první půli proměnili víc šancí, asi by je to položilo. Utkání by skončilo větším rozdílem, Sparta, těžko říct, bude to velmi náročný zápas, ale věřím, že tam
urveme nějaké body”.

Zápas komentoval i záložník Jiskry Domažlice, Kryštof Pavlík:
“Myslím, že se nám herně dnes utkání moc nepovedlo, i když jsme vyhráli, tak bysme měli tým o soutěž níž, určitě přehrát víc a to se nám nedařilo. Hráli jsme s míčem dost pomalu, vše nám dlouho trvalo a spousta přihrávek směřovala dozadu. I přesto jsme si vytvořili docela dost šancí,které jsme bohužel neproměnili. Na Spartě to bude obrovsky těžký utkání. Sparta chce postoupit do druhé ligy a takže potřebují každý bod. Mají výborný tým, který je doplněný hráči z áčka. A nám nezbývá nic jiného než to odmakat na 100% a předvést úplně jiný výkon než s Rokycany.”

Petr Došlý, záložník Jiskry Domažlice:
,,Myslím si, že nám chyběl klid v koncovce. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme vyhráli. Je to povzbuzující. Kdyby se nám dařila koncovka a napadalo tam polovina šancí, tak to bylo někde u šesti branek. Zápas se Spartou? Samozřejmě, že jí sledujeme, její přípravu. Je to mužstvo, kde je obrovská rotace hráčů, kterou tam mají. Záleží také na tom, zda bude hrát někdo z jejího A mužstva, což se určitě stane. Jejich sestava nás zas tak nezajímá, spíš jejich herní styl, který budou proti nám praktikovat. Je to mužstvo, které chce hrát fotbal, to je pro nás dobře. Nečeká nás tam nic jednoduchého. Připravujeme se na ten zápas tak nějak celou sezónu . Víme, že máme na začátek jara těžký los. S tím se nedá nic dělat. Musí se to stejně odehrát. Na podzim jsme ten úvod zvládli. Určitě tam nejedem
odevzdaní, naopak urvat nějaký bod. Se Spartou jsme v závěru sahali po remíze. Čeká nás krásné zázemí na Strahově, kterým tam Sparta disponuje. Byli bysme moc rádi, kdyby nás naši fanoušci přijeli povzbudit.”

Milan Dejmek, trenér FC Rokycany:
,,Domažlice vyhrály zaslouženě. Vychytal je brankář Houdek. Měli ještě šest gólových příležitostí. My tři. Jsem spokojený s výkonem i výsledkem. Jenom jsem klukům vyčetl to, že nesmí dostat branku v závěru utkání. Jsme oslabeni o dva hráče základní sestavy Debellise a Viletu. Na úvod nás čeká nevyzpytatelná Čížová, o které zjišťuji informace. Čeká nás tam boj na malém a asi měkkém hřišti.”