I dorosty začnou bojovat o body

Dorost Jiskry U19 měl v sobotu 29.2. dopoledne sehrát generálku se stejně starými hráči Tachova, který, ale v pátek v poledne utkání zrušil z důvodu absence hráčů. Přípravného období se v kategorii  U19 zúčastnilo 13 hráčů plus gólman a kategorie U17 11 hráčů plus gólman. V průběhu přípravy se hráčům nevyhnula zranění a nemoci.

,,Jsem přesvědčený o tom , že všichni hráči absolvovali tréninky, na kterých mohli být. Spokojenost s naší trenérské strany je. V  zápasech jsme kluky točili na jednotlivých postech a v různých rozestavěních a  udělali jsme si obrázek o tomto kádru,” prozrazuje trenér Jiskry Domažlice U19, Antonín Vlček.

Malše Roudné pochopitelně trenéři neznají. Kouči jsou domluveni, že první cca 15 minut utkání budou soustředit na jejich hru a rozestavení a systém. Potom to vyhodnotí budou  na to reagovat. Kluci jsou namotivovaní a chtějí v zápase, uspět.

Umělka na Střelnici v Domažlicích hostila v sobotu 29.2. 2020 generálku na jarní divizní sezonu dorostu. Jiskra U 17 si pozvala českokubické muže.

TJ Jiskra Domažlice U 17 vs. TJ Hraničář Česká Kubice 3:3

“Do zápasu nemohli nastoupit Tran a Šindelář pro problém se zády. Oba jmenovaní by měli v neděli proti Malše Roudné být připraveni. Čekala nás generálka na první mistrák, jsem rád, že se podařilo domluvit muže Kubice, protože kluci potřebují hrát do těla a pomalu si zvykat na mužský styl fotbalu,” svěřil se trenér, Tomáš Korelus.
“Utkání od začátku bylo v dobrém tempu, padalo hodně branek a kluci si dokázali vytvořit hodně šancí, trošku trenéra Koreluse mrzí, že  hráči nedokázali těch šancí zůžitkovat více. Ani jeden tým nechtěl prohrát, proto si ani jeden tým nechtěl prohrát, proto si myslím že remíza byla zasloužená, škoda jen zranění stopera Kubice. Kluci se s mužským fotbalem porvali statečně, doufám že podobný výkon předvedeme  proti Malši Roudné a začneme sezonu výhrou. Na podzim na melebném EON stadionku se odehrál zápas, který byl hodně vyrovnaný. Malše nemilosrdně trestala každé zaváhání Jiskry U17. V té době patřilo Domažlicím U17 první místo a proto na ně byli domácí pořádně nažhaveni. Soupeř  od úvodu utkání chtěl vyhrát, byl důraznější odhodlanější, proto vyhrál 5:3,” komentoval zápas Korelus a pokračoval:
,,V neděli jim to chceme vrátit i s úroky, očekávám vyrovnané utkání a pevně doufám, že vyhrajeme. V Domažlicích uvidí diváci souboj druhé Jiskry U17 a čtvrtého Malše Roudné U17.”

,,Vyrovnané utkání v první půlce, dvě laciné chyby, po kterých padly góly, druhý poločas jsme měli mírnou převahu, následovalo neproměňování šancí, poslední obdržená branka na 3:3 v 90.min ze  standartní situace. Góly za nás dali Stauber, Strož a Krakeš,” viděl utkání Jakub Strejc, obránce Hraničáře Česká Kubice.

Sestava Jiskra Domažlice U17:
Pomothy, Jansa, Schneider, Topinka, Korelus, Šindelář, Rejthar, Baumann, Tumpach, Karas, Jahn

Střídali:
Soupír, Sedláček, Dang, Šteffl

Trenér:
Tomáš Korelus

Kubice:
Krutina, Neuman, Frei J. (v 1.poločase zranění kolena, 3 týdny mimo), Andrle, Malý, Strejc K., Strož, Broschardt, Hlaváček (1. poločas zranění kotníku 2 týdny mimo) Strejc J., Krakeš,

Náhradníci:
Frei O., Stauber, Beňušík

Trenér:
Procházka Tomáš

Dorostenci uspořádali v sobotu večer posezení  celého kádru U 17 a 19 s trenéry vedoucími mužstev v Peters Pubu v Domažlicích. ,,Večeře byla fajn. Jídlo bylo fakt dobré. Společně jsme si pořádně popovídali, protože na tréninku na to moc času není, a upevnili si tím kolektiv. Příprava se nám myslím že dost povedla. Bylo vidět zlepšení v naší hře oproti prvnímu zápasům jsme poslední zápasy hráli o dost lépe a potrápili nebo i porazili týmy, které to od nás nečekali. Myslím si že na první zápas jsme velmi dobře připravený” uvedl za hráče Matěj Váchal, obránce Jiskry U 19.