Trenér s oporami hodnotil vítězný domácí mač

V prvním jarním kole čekal mladší dorost Jiskry těžký soupeř z Malše Roudné.

První vzájemné utkání naši borci prohráli smolně 5:3 a tak jim měli co vracet.

K zápasu se vyjádří trenér Tomáš Korelus, snajpr Petr Baumann a nová akvizice z Viktorky Plzeň, Matěj Soupír.

Vyjádření trenéra:
“Hned na úvod nás čekala Malše Roudné, těžký soupeř, který se na soupeře z horní části tabulky umí kousnout a ukázal nám to v prvním vzájemném zápase.

V přípravě jsme zkoušeli nějaké změny, taktické i standartní a jsem rád, že mám to dnes vyšlo.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a hlavně sebevědomě na míči.

Bohužel to byl soupeř, komu skvěle vyšel úvod zápasu a vedl 1:0 po 30-ti vteřinách hry.

Zhruba po 20 minutách, kdy jsme byli rozhozeni úvodním gólem soupeře, jsme se uklidnili a hráli, co jsme chtěli, tvořili šance a drželi míč.

Posledních 15 minut první půle jsme soupeře zavřeli na polovině a vznikla z toho skvělá akce po ose Šteffl -Baumann a srovnali jsme na 1:1.

O půli jsme si řekli, že na soupeře vletíme a to se nám povedlo.

V 58. minutě jsme měli standartní situaci, Tumpach skvěle našel na zadní Koreluse a šli jsme do vedení.

Bohužel se nám v zápase nevyhnulo zranění a v první půli musel odejít Šindelář kvůli problémům se zády a potom ještě Rejthar, kterého chytaly křeče.

I přes oslabení ve středu zálohy, jsme dokázali houževnatému soupeři odolat, když nakopával posledních 15 minut míče na obranu a naopak, přidali jsme krásnou třetí branku z kopačky Šteffla, který to tam životně vymetl.

Kluci zaslouží velkou pochvalu za nasazení a otočení výsledku 0:1, vyhrát úvodní kolo je vždy těžké a my jsme to zvládli!”

Vyjádření Petra Baumanna:
“Prvních 10 -15 minut bylo z naší strany špatných, než jsme se vůbec dostali do zápasu, tak už jsme prohrávali.

Na podzim jsme s tímto soupeřem prohráli a měli jsme jasný cíl.

Jsem rád, že se nám zápas povedlo otočit.

Dali jsme také gól po nacvičené standardní situaci, kdy jsem měl za úkol clonit bránícího hráče tak, aby měl Kory lehkou možnost zakončení.”

Vyjádření Matěje Soupíra ( je u nás nový, musí se naučit pořádně vyjádřit pocity):
“S výsledkem jsem spokojený možná jsme mohli přidat nějaké ty góly.

Předvedli jsme, myslím, celkem dobrý výkon, v nějakých situacích jsme mohli vytěžit víc.

3 body jsou ale doma!”

Příští kolo čeká dorostence zápas proti Přešticím a to v neděli, 15.3. od 14:00 a 16:30.