Načítám.......

 

Povedený vstup do memoriálu Matěje Strejčka

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2020/05/Screenshot_20200524-152739_Chrome-01.jpeg

V pátek v podvečer vstoupili fotbalisté Jiskry Domažlice do memoriálu Matěje Strejčka, přeštického útočníka, který v minulosti hájil barvy Sokola Lhota, před nedávnem  překvapivě navždy bohužel opustil fotbalové trávníky.

Prvním soupeřem byl domažlickým hráčům celek FC Viktoria Plzeň U19.

Do utkání vstoupila lepé hostující Jiskra, která šla hned do vedení ve 4. minutě, po rychle kombinaci směrem dopředu, kdy Došlý nejprve zatáhl balón po levé straně,  následně vysunul Mužíka směrem do vápna a ten mu následně poslal krásný centr přímo na hlavu na zadní tyč a Došlý zakončil do protipohybu gólmana na 0:1.

Za šest minut to bylo 0:2, to se prosadil domažlický kapitán Mužík, který za vápnem parádně vystřelil a vyhnal všechny pavouky z levé šibenice Šulcovy svatyně.

Ve 21. minutě to už bylo 0:3, to se mezi střelce zapsal domažlický snajpr Daniel Černý, když se po střele balón odrazil do výšky  a Černý si trochu přistrčil obránce, přehlavičkoval jej a zasunul míč k pravé tyči.

Poté převzali iniciativu domácí hráči, kteří nejprve za dvě minuty Jedličkou z penalty snížili na 1:3.

Ve 25. minutě dokonce domácí hráč Kolerus skóroval na 2:3.

Jiskra odpověděla gólem  Davida Brabce na 2:4 ve 39. minutě a to po rohu, kdy se k Brabcovi odrazil míč ve vápně a utaženou střelou ho umístil míč k tyči.

Ve 42. minutě pečetil poločasový výsledek domácí Kronus na 3:4.

O přestávce oba týmy vystřídaly.

Chodové šli hned do vedení 3:5, když se prosadil tvrdou povedenou střelou Skopový.

Závěrečnou tečku na konečných 3:6 přidal po pěkné akci Rychnovský, který přehrál dva hráče, vyměnil si míč s Vlčkem, po levé straně se dostal do šestnáctky a střelou o levou tyč rozvlnil síť za gólmanem Šulcem po šesté.

Jiskra se v následujícím týdnu v trámci tohoto memoriálu představí doma na Střelnici nejprve v úterý, kdy bude hostit  SK Klatovy 1898, a v pátek proti SK Petřín Plzeň, oba zápasy mají výkop v 18 hodin.

Hráčů jsme se zeptali, jak viděli utkání s Viktorií U19 a jak prožívali dobu bez fotbalu?

,,Asi budu mluvit za všechny, už jsme na zápas moc těšili, byla to dlouhá doba bez fotbalu. Jsem rád, že se nikdo nezranil, to je v tuhle chvíli hlavní. Dobu bez fotbalu  jsem prožíval tak,  jak bylo nařízeno, byl jsem převážně doma,”
řekl Daniel Černý.

,,Zápas, si myslím, splnil účel, byl to návrat k herní praxi a jsem rád, že  se nikdo nezranil a vyhráli jsme. Situace nebyla vůbec jednoduchá, po zimní přípravě jsme se těšili všichni na jarní část a na ostré boje v ČFL, bohužel po prvním zápase bylo po všem, ale na druhou stranu zdraví je na prvním místě! Já jsem  zprvu plnil plán, který jsme měli od trenérského týmu, ale jak šel čas a události, kdy soutěž byla zrušena a nikdo nevěděl co a jak bude, mi nezbývalo nic jiného než se standardně udržovat tak jako v době dovolené, tedy nějaké to běhání a posilování,” komentoval šutér Petr Došlý.

,,Měli jsme tam krásný akce, ale i hrozný věci, je znát, že  jsme dlouho nehráli, ale čekal jsem to i horší. Čas bez fotbalu jsem trávil klasicky, chodil jsem do práce, užíval volna a plnil tréninkový plán od koučů. Můžeme být rádi, že to trvalo jen dva měsíce, nikdo nevěděl, co bude, a ani teď se neví, jestli se to zas nepřeruší,”
netají se  obavami domažlický záložník David Brabec.

“Byl to náš první zápas po té pauze, proto jsme se těšili. Myslím si, že ze začátku jsme soupeře zaskočili vstupem do zápasu, kluci byli aktivní a hráli v tempu. Pak se soupeř ale dostal do zápasu díky proměněné penaltě a rohu. My jsme pak v druhém poločase ale přidali branky a zaslouženě jsm vyhráli,”
řekl po zápase záložník Jiskry Domažlice Antonín Vlček, který se těšil , že si zahraje proti bratrovi Jiřímu, který hájí branku FCVP U 19. Přednost ale v utkání dostal góman Šulc a Jiří viděl zápas s FCVP U19 na lavičce.

,,Určitě to škoda je a rád bych si proti němu někdy zahrál. Jsem si skoro jistý, že proti sobě někdy budeme hrát a doufám taky, že se mi povede dát mu gól,”
dodal Antonín Vlček.

Trenér domácího celku FCVP U19 Josef Parlásek viděl zápas takto:
,,Utkání vnímám tak, že Jiskra má ve svých řadách velmi kvalitní a zkušené hráče a tudíž bylo utkání obrovsky cennou zkušeností pro náš mladý tým. Nepovedl se nám úvod utkání a za stavu 0:3 to s námi nevypadalo moc dobře, každopádně v druhé části prvního poločasu se naše hra zlepšila a nechybělo moc, abychom vyrovnali. Druhý poločas ovlivnilo hru nepříznivé počasí, ale i tak, jak bylo řečeno v úvodu, vynikající zkušenost pro náš tým. Závěrem chci popřát Jiskře mnoho úspěchů a hlavně trenérovi Vaiglovi, ať se daří.”

“Na páteční zápas jsem se těšil, i když jsem věděl, že bohužel nebudu chytat. Zápas určitě lidi musel bavit, i když druhý poločas znepříjemňoval silný déšť. Áčko Domažlic ukázalo svojí kvalitu a zkušenost. Zaslouženě vyhráli. Pro náš tým to byla skvělá šance pocítit jak náročné je hrát 3. ligu a pozorovat, s jakou zkušeností lze hrát. Například Petra Mužíka při zápase obdivovali od nás snad všichni. V memoriálu Matěje Strejčka se v zápasech brankáři spravedlivě střídáme. Měl bych chytat až v sobotu proti Přešticím. Brácha nezahrál vůbec špatně, měl asistenci a další dobře vyřešené situace. Naštěstí pro nás jednou netrefil odkrytou branku. Vždy mu ten gól hodně přeju, ale v téhle situaci proti nám ne. Jančís (Lada Janča ) nehrál z podobného důvodu jako já. V kádru je momentálně okolo 30 lidí a trenéři všechny sledují, aby mohli do sezóny vybrat to nejlepší. Šanci dostane,”
konstatoval věcně Jirka Vlček.

Pohled trenéra Pavla Vaigla:

Sestava Jiskry Domažlice:
Brych (46.Růžička) – Mlynařík, Matas, Hrubý,
Rychnovský, Brabec, Mužík, Kuhajda, Došlý, Pavlík, Černý

Do druhého poločasu zasáhli:
Teršl, Skopový, Dvořák, Kropáček,Vlček

Trenéři:
Vaigl, Dobrý a Míčka

Góly:
23. Jedlička (pen.), 25. Kolerus, 42. Kronus – 4. Došlý, 10. Mužík, 21. Černý, 39. Brabec, 49. Skopový, 79. Rychnovský

Pohled na mač Pompiho optikou zde!

No a pohled z druhé strany barikády zde!

Pozvánka na další mače zde!

Text Jirka Pojar a foto FCVP U19

Print Friendly, PDF & Email