Načítám.......

 

Dorosty deklasovaly vejprnickou Slávii

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2020/05/20200531_192028.jpg

První utkání v rámci krajského turnaje dorostů kategorie U19 a U17 viděla dnes domažlická Střelnice.

Nejprve nastoupili dorostenci Jiskry U19 proti stejně starým hochům z Vejprnic a zvítězili 6:1.

Ve druhém utkání deklasovali dorstenci U17 Vejprnice 9:1.

Góly Jiskry U19:
Korelus 2x, Schneider, Tumpach, Jahn

Góly Jiskry U17:
Tumpach 2 , Soupír Matěj 3, Lucák Jakub, Szabo 2, Šindelář

Sestava Jiskra U19:
Pomothy – Jansa, Korelus, Sedláček, Topinka – Chodora, Soupír, Váchal, Jahn, Sloup, Baumann

Střídali:
Tran, Tumpach, Schneider

Trenéři:
Tomáš Korelus, Martin Steinbrücker a Antonín Vlček

Sestava U17:
Rada – Szabo, Vitoň, Štefl, Macán, Rejthar, Šindelář, Lucák, Soupír, Tran, Tumpach

Střídali:
Knopf, Forster

Trenéři:
Miroslav Rejthar a Vladimír Jansa st.

Po zápase řekli:
,,Dnešní utkání bylo dobré. Spíše než o výsledek šlo o to, aby si kluci zahráli po necelých třech měsících. Bylo vidět, že dlouho nehráli, kluci zápas zvládli v pohodě. Vejprnice asi prochází generační obmněnou kádru, což někdy postihne každé mužstvo. Uvidíme, jak si budeme vést proti dalším mužstvům na turnaji,”
uvedl trenér U17 Jiskry, Miroslav Rejthar.

,,Čekal nás dnes první zápas po nucené více než dvou měsíční pauze, kluci byli natěšeni, že konečně vyzkouší něco jiného než trénink a hlavně na hlavním hřišti. První zápas v rámci Covid cupu na nás čekaly Vejprnice, soupeř z divize. Chtěli jsme se prezentovat kombinační hrou, jenže nám to od začátku moc nešlo, chvilku klukům trvalo si zvyknout na zápasové tempo a tak první poločas nepatřil mezi naše nejlepší, i tak ale skončil 2:1 pro nás po gólech Koreluse a Schneidera. Po první půli jsme klukům v šatně řekli, co se nám nelíbilo a do druhé půli jsme vstoupili velmi dobře, herně jsme se uklidnili, soupeře absolutně přehráli a zaslouženě vstřelili další 3 branky. Škoda, že jich nebylo víc, ale věřím že se to do příštích zápasů zlepší a navážeme na povedený druhý poločas,”
viděl zápas trenér Jiskry U19, Tomáš Korelus.

,, Na hřiště jsme šli s tím, že máme nějaký plán, kterého by jsme se měli držet a zhruba jsme věděli, co se po nás chce a jakým stylem by jsme měli hrát. Ze začátku to bylo takové vlažnější, protože jsme byli v ostrém zápase po dlouhé době, takže jsme se museli rozkoukat. Prvních 35 minut jsme byli lepší, ale nemohli jsme dát gól a když už to konečně přišlo, tak soupeř hned v další minutě vyrovnal. Nenechali jsme se tím srazit a ještě do poločasu jsme se dostali zpátky do vedení. O poločase nám trenéři řekli, jak naši hru zlepšit a co se jim nelíbí. Jejich pokynům jsme věřili a druhy poločas byl čistě v naší režii, kdy soupeř jediné na co se zmohl, bylo odkopávat míč od svojí brány, takže pro nás nebylo tak těžké přidat další 4 až 5 gólů. Myslím si, že je stále hodně na čem pracovat a taky že dnešní utkání mohlo pro Vejprnice skončit mnohem větším debaklem, kdybysme byli preciznější v zakončení, mohlo jich tam padnout klidně 10. Věřím tomu, že naše výkony jen porostou a příští víkend je na co se těšit,”
komentoval zápas David Sedláček, obránce Jiskry U19.

,,Zápas se nám velice povedl. Soupeře jsme jednoznačně přehrávali, dokázali jsme 9x dostat míč do branky. Dokonce jsem dokázal skórovat, poté co jsem dostal míč do lajny, navedl jsem si ho z levé strany a potom zamířil na zadní tyč,”
řekl po utkání skromně Jakub Lucák.

,,Tak zápas s Vejprnicemi byl pro nás velmi důležitý, hecli jsme se do zápasu. Bylo to velmitěžké s nimi vyhrát, mají druhou nejlepší obranu v divizi, takže bylo těžké se tam probojovat, ale my jsme to zvládli a asi nejdůležitější byla koncentrace a příprava do zápasu, kterou nám zařídil náš trenér Korelus, díky kterému jsme taky tam, kde jsme. Smolná sobota pro tým Slavie Vejprnice, prohrát potřetí ve stejný den se stejným týmem. Všichni jsme dali skvělé a důležité góly, ať já, Jahn nebo Schneider, ale můj gól padl po skvělé přihrávce Koreluse a propadnutí soupeřovy obrany, já utekl a nekompromisně zakončil,”
svěřil se útočník Jiskry Domažlice U19 a U17, Lukáš Tumpach.

“Za dorost U19 se mně hrálo lépe. Jsem rád, že jsme si po dlouhé době zase zahráli. Za dorost U17 se mně hrálo hůř, chyběla tam souhra, ale na tom ještě zapracujeme. Oba zápasy jsme vyhráli poměrně vysoko, takže dobrý. Vejprnice nebyl moc náročný soupeř a my jsme zápasy zvládli na pohodu,”
řekl po zápase Filip Tran, záložník Jiskry Domažlice U17 a U19.

Více obrázků Jirky Pojara zde!

Text a foto Jirka Pojar

Print Friendly, PDF & Email