Vojta Černý trefil nádherný gól proti Tlumačovu

Druhé kolo turnaje  okresních mužstev působících v krajských soutěžích přivedlo na domažlický trávník, který v týdnu prošel zatěžkávací zkouškou v podobě intenzivních dešťů, domácí Benfiku a hostující Tlumačov. Správci Ferdinandu Forrovi se plochu naštěstí  podařilo dát do takového stavu, aby se na něm tento “šlágr” mohl uskutečnit. Hostujícím trenérům Čadkovi se Zítou  chyběli pro různe důvody Brichcín, Žák, T. Šindelář a Frček, což se hlavně v druhém poločase projevilo, protože nemohl na rozdíl od početné domažlické lavičky hráče, kteří v úmorném vedru byli unaveni, střídat. Domácí trenéři měli k dispozici téměř kompletní kádr, který příchodem dorostenců čítá 24 jmen. Chyběli Čácha, Hoang a Fořt a lehce zraněný Michal Růžek.

Do zápasu vstoupili hosté v osmé minutě, kdy po rohu zprava orazítkoval břevno důrazný R. Šindelář po jeho téměř  povedené hlavičce. Hosté měli další střelu po přihrání Leitla na novou akvizici ve žlutém dresu, Kobese, který mířil z 18-ti metrů nad bránu L. Červeného, který si poradil i se střelou Leitla k jeho
levé tyči ze 16. minuty. Benfika se osmělila,  za devět minut se řítil Lucák na nestárnoucího Pejsara, ale ten mu jeho pokus nohama vyrazil. Ve 28. minutě našel Lucák Kadlece v kolovečské spolupráci, ale Kadlec trefil padajicího Pejsara z osmi metrů. Ve 35. minutě Pfeifer doslova namazal Kadlecovi, který skákavou střelou z 22-ti metrů trefil pravou tyč Pejsarovy branky a dobíhající Vogeltanz ani na dvakrát neprostřelil výtečného Pejsara a bránícího Hamora. Za tři minuty rychlý brejk,zleva našel Kadlec Čadka, jehož  povedenou technickou střelu musel Pejsar vytěsnit na roh. Ten zprava rozehrál Lešek na Vojtka, který  poslal centrem balón do šestnáctky, kde ho odhlavičkoval Minařík přímo na naběhnutého Vojtu Černého, který ,,gólem roku” parádní střelou z 25-ti metrů, která se odrazila od břevna, nedal Pejsarovi šanci, 1:0. Ve 41. minutě provedli výpad žlutozelení Wolf vysunul Hamora, který přehodil vybíhajícího Červeného, mířil  ale vedle jeho branky. Za dvě minuty našel načechraným centrem agilní Kadlec hlavu Peroutky, který mířil hlavou z 15-ti metrů o kousek vedle pravé tyče branky Pejsara.

Do druhého poločasu  Jiskra prostřídala. Nový hráč na place Bláha našel Lucáka, který si ,,vychutnal” padajícího Hamora a pod padajícím brankářem Toušem, který nahradil Pejsara, dal ve 46. minutě na 2:0. Start se prezentoval šancí, když kapitán Leitl načechral balón  na Wolfa, ten v pádu hlavou netrefil bránu domažlického brankáře Brataniče. Nedáš dostaneš, opět to platilo, Peroutka vyslal Lucáka, který si obešel vybíhajícího Touše, zasunul balón do prázdné brány na 3:0, to běžela 52. minuta. Štěstí stálo při Brataničovi potažmo Jiskře, když hosté obléhali její svatyni, balón  se dostal k naběhnutému Minaříkovi, který ránou cca z 30 metrů orazítkoval břevno branky Benfiky. V 70. minutě se k zakončení dostal opět Wolf, když se k němu dostal míč odražený od Šindeláře, do něhož  hlavičkoval obránce Jiskry Karas, ale Wolf slabou střelou mířil z 11-ti metrů vedle pravé tyče. V 74. minutě se do brejku dostala Benfika, Čadek vysunul po pravé straně Bláhu, ten našel centrem Kalného nezvykle hrajícího v záloze. Neobsazený Kalný z 15-ti metrů přestřelil ve vyložené šanci bránu Touše, na kterého mířily pokusy Součka a v 81. minutě nedůrazná levačka Karase. V 83. minutě fauloval ve vápně Šindelář Součka, k penaltě se postavil Kalný, Touš mu sice  směr vystihl, ale na umístěnou pentli k levé tyči byl krátký, 4:0, což byl konečný stav zápasu. V posledním třetím kole se Benfika představí v sobotu 20.6. od 17:00  v Třebnicích proti Meclov, se  kterým se utká o první místo tohoto turnaje, protože ten si nejprve v prvním kole poradil s Tlumačovem 4:2 a včera porazil Bělou 7:3 po pěti gólech exdomažlického Havlíčka a dvou Mareše.

Sestavy Jiskra Domažlice B:
Červený (46.Bratanič) – Kubr, Vojtko, Hojda, Lešek – Kadlec, Černý V., Čadek, Bozděch – Lucák – Vogeltanz
Střídali do 2. poločasu:
Bláha, Peroutka, KorelusT., Soupír D., Souček, Karas, Kalný
Trenéři:
Javorský a Pekhart

Start Tlumačov:
Pejsar – Šindelář R., Korelus J., Malík, Minařík — Leitl, Hamor, Copák, Kobes, Wolf, Pfeifer

Domažlice B:
,,Další zápas v turnaji, tentokrát proti Tlumačovu. Od soupeře jsme očekávali jednoduchý fotbal plný soubojů a v trénincích jsme se i na to připravovali. Od začátku jsme drželi míč a Tlumačov hrozil z brejků po dlouhých nákopech. Celý poločas byl nahoru dolů a o gólové šance nebyla nouze. Po jedné takové padla jediná branka poločasu, kdy Vojta Černý parádní střelou vymetl šibenici. Do druhého poločasu jsme vlítli a snad po 30-ti vteřinách jsme se radovali z gólu. Do konce zápasu jsme přidali ještě 2 góly a můžeme tak slavit další výhru.”

Milan Lucák, záložník Jiskry Domažlice B:
,,Do zápasu jsme šli s cílem vyhrát, i když derby jsou nevyzpytatelná a všichni víme, že  Tlumačov hraje
důrazný fotbal s hodně osobními souboji. Soupeř měl v první půli jednu šanci, když šel  Leitl sám ze strany, my jsme měli šancí více, ať už jsem to byl já, Kadlec nebo Vogeltanz. Nakonec jsme se dostali do vedení krásným gólem Černého. Druhou půli jsme prostřídali, šli do hry mladší kluci, dali jsme dva rychlý góly, což pomohlo, protože jsme vedli 3:0, soupeř podle mě potom odpadl a my jsme ho do konce zápasu už přehrávali. První gól byl po centru Bláhy, kdy jsem soupeři zasekl a dával levačkou k tyči a druhý  mě vyslal Pery, udělal jsem kliku gólmanovi a dal do prázdné brány.

Radek Šindelář, obránce Startu Tlumačov:
,,Zápas nemůžeme hodnotit pozitivně, sice máme stále zraněné a někteří hráli i se zdravotním limitem,
ale naše hra nepůsobila tak kompaktně, jak jsme zvyklí. Máme všichni na čem pracovat, aby příští derby o body bylo zase soubojem dvou různých stylů hry, kdy vždy rozhodovaly drobnosti a detaily a tribuny byly spokojenější. Vyzdvihnout můžeme pouze dnešní super výkon nestárnoucího Petra Pejsara v naší bráně v první půli”.

Martin Wolf, útočník Startu Tlumačov:
,,Myslím, že první poločas to bylo dost vyrovnané, šance na obou stranách, možná Jiskra držela víc balón, ale šance jsme měli a ty musíme proměňovat. Koubič (Pejsar) nás dost podržel, jen na jednu střelu nedosáhl, což mu nemůžu vyčítat, protože to malej “Černoch” trefil moc hezky. Hned ze začátku druhého poločasu jsme dostali gól a to nás asi skolilo a od té doby byla Jiskra lepší, sice jsme si ještě nějaké šance vytvořili, ale štěstí jsme dnes v zakončení neměli, hlavně  já, měl dát aspoň 2 góly, ale bohužel to dnes nevyšlo. Musíme potrénovat, je na nás vidět ten výpadek. Jsem si 100% jist, že na sezónu budeme už v plné kondici a rozjede náš valec!”

Vojta Černý, záložník Jiskry Domažlice B:
,,Na zápas s Tlumačovem jsem se těšil, protože šlo o moje 1. chodské derby. Do začátku jsme nevstoupili zrovna nejlépe. Hosté se dostali do několika závarů před brankou, poté jsme zklidnili hru a vytvořili jsme si tři 100% gólové šance, které jsme trestuhodně neproměnili. Ve 38. min jsme měli roh, který soupeř odvrátil a z odraženého míče jsem dal gól na 1:0. Druhý poločas jsme začali dobře, když dvěma rychlými  góly rozhodl Milan Lucák utkání. Myslím si, že to soupeře položilo. Občas sice Tlumačov ještě zahrozil, ale dokázali jsme si utkání ohlídat. V 84. minutě rozhodčí nařídil penaltu po faulu na Součka, kterou nekompromisně proměnil Jakub Kalný na konečných 4:0.”