Kropáček vstřelil Rokycanům dva góly

Stadion Střelnice v Domažlicích byl ve čtvrtek večer dějištěm dalšího utkání v rámci memoriálu Matěje Strejčka. Jiskra, které chybí jeden dvakrát odložený zápas se Slavojem Mýto, který se má hrát nově v pondělí 22.6. od 18:00, přivítala divizního účastníka, FC Rokycany, s exdomažlickým trenérem
Milanem Dejmkem na lavičce. Tomu chyběli Denk, Ženíšek, Řezáč, Glazer, Laubr a Lehký.

TJ Jiskra Domažlice – FC Rokycany 3:0 (1:0)

Jiskra nastoupila už bez Jana Matase, který odešel právě do Rokycan. Zranění do hry ještě nepustilo Bauera, Brabce a Rychnovskéhoa Uzlíka, který skládal zkoušku z dospělosti. Naopak premiéru si v chodském dresu odbyl mladičký záložník, Aleš Demeter, z plzeňského Petřína.

,,Hrálo se mi dobře, byl to první zápas s klukama, kteří mě dost pomohli se začátkem, za to jim moc děkuji. Zápas byl pro mě ze začátku těžký, než jsem si sedl s hrou. Působil jsem v SK Petřín Plzeň, kde mi moc pomohli a dali mi chuť do fotbalu. Chtěl bych v Domažlicích odevzdat všechno a pomoct jim, jak budu moct,”
uvedla nová akvizice Aleš Demeter.

Domažlice měly po celé utkání uzemní převahu a vypracovaly si mnoho gólových šancí, které se dařilo výborně chytajícímu exdomažlickému brankáři Danovi Houdkovi likvidovat, na tři byl ale krátký.

,,Zápas jsme zvládli, si myslím, dobře, vyhráli jsme 3:0. Rokycany držel brankář Houdek, který podal skvělý výkon, vychytal nám minimálně 4 100% gólové šance. V utkání je určitě pozitivní, že jsme neobdrželi branku. Samozřejmě jsme tam měli dobré i špatné věci, které by silnější soupeř možná využil. První branka padla ve 34. minutě po akci po pravé straně, když mi Skopy (Skopový) posunul balón mezi stopéry, obešel jsem brankáře Houdka a zakončoval jsem do prázdné branky. Druhá branka padla v 78. minutě po dorážce, kdy jsem přeskočil vhlavičkovém souboji stopéra hostí. Jsem rád, že jsme zvládli tenhle zápas a v pondělí nás čeká zápas v Mýtě, který musíme zvládnout jak výsledkově tak herně,”
viděl zápas střelec dvou golů exrokycanský hráč v barvách Jiskry Domažlice, René Kropáček.

,,Můj gól začal naším útočným rohem, kdy to Dvořák na zadní tyči vracel pod sebe a tam jsem trošku nohejbalově vystřelil. Ta střela mi moc nesedla, ale jsem rád, že se to povedlo a skončilo to brankou,” komentoval gólový moment střelec třetí branky, Antonín Vlček, v 84. minutě.

,,Zápas jsem viděl první poločas z lavičky a je škoda, že kluci nedali víc branek už tu první půlku. Soupeře jsme přehrávali a nepustili ho do vyložené šance. Ve druhé půlce se nám ty góly už vstřelit povedlo, což ten zápas rozhodlo. Rokycany se mi jako mužstvo líbí, mají tam už několik let tu stejnou osu týmu, kterou vždy doplní mladí kluci, které znám ještě z dorostu. Kus práce tam vždy odevzdá Houdek, který skvěle tým organizuje,”
dodal Vlček.

Domažlice v příštím týdnu sehrají dvě utkání, v pondělí v Mýtě, a ve čtvrtek 25.6 od 18:00 zakončí memoriál na plzeňské Doubravce s místním Sencem.