Jiskra v Mýtě čepovala desítku

Dvakrát odložené utkání memoriálu Matěje Strejčka, Slavoj Mýto (6. místo konečné tabulky divize) vs. Jiskra Domažlice (9. místo ČFL), se odehrálo včera večer na tréninkovém hřišti menších rozměrů v Mýtě.

Hostující kouči měli k dispozici pouze dvanáct hráčů. Hlavně pro zranění chyběli Kuhajda, Rychnovský, Brabec, zato Pavlík Uzlík je na testech v Táborsku. V utkání se dvěma hattricky blýskli Petr Došlý, který zápas odehrál na postu levého obránce a měl dvě asistence a další snajpr René Kropáček.

Slavoj Mýto – TJ Jiskra Domažlice 2:10 (1:5)

Do utkání vstoupili lépe hostující hráči rohem a jednou střelou. Byli to však domácí hráči, kteří šli do vedení. V 5. minutě se trefil odchovanec Jiskry Domažlice, Martin Buršík, hájící barvy Mýta, když po autovém vhazování na zadní tyč míč k němu propadl. Buršík na dvakrát na přední tyč otevřel skóre na 1:0. Ve 13. minutě vyrovnal na 1:1 Dan Černý, když se vyměnil balon s Mužíkem a mířil z vápna na zadní tyč. V 16. minutě střela Skopového zasáhla ruka domácího hráče a kopala penalta. Domácí brankář Vild si vybral jeden z koutů branky, ale Došlý se trefil doprostřed branky na 1:2. Za pět minut prošel Bauer přes dva hráče, naservíroval balón Kropáčkovi a bylo to 1:3. Ve 25. minutě se po rohu domácích dostali Mužík s Došlým do akce, kdy druhý jmenovaný se řítil na vyběhnutého Vilda, kterého obešel a zvýšil na 1:4. Poločasový výsledek 1:5 stanovil Skopový, to mu křižně centroval Došlý a obránce netrefil balón a Skopový byl sám před Vildem.

Tlak hostů pokračoval i v druhém poločase. Nejprve snížil exdomažlický Buršík parádní střelou téměř do vinglu branky Jiskry na 2:5, to běžela 54. minuta zápasu. Za čtyři minuty kopala Jiskra druhou penaltu po faulu na Došlého, kterou napálil Černý pod víko branky Vilda na 2:6. Petr Došlý završil svůj hattrick z postu levé obránce v 65. minutě, když k němu propadl balón, který do šestnáctky dostal Černý a Došlý střelou k levé tyči zvýšil na 2:7. Mezi střelce utkání se zapsal “Grande Munda” neboli Petr Mužík, kterého oslovil druhý Petr a sice Došlý a Mužík přesně mířil k levé tyči z 15-ti metrů. V 67. minutě to bylo 2:8. Svoji druhou branku v zápase si Kropáček schoval na 75. minutu, kdy mu Mužík prostrčil balón a Kropáček míč uklidil na zadní tyč na 2:9. Druhý hattrick zápasu dovršil Kropáček dvě minuty před koncem z trestného kopu na konečných 2:10.

Jiskra se rozloučí s turnajem ve čtvrtek na plzeňské Doubravce s místním Sencem, sedmým celkem divize, a to 25.6. od 18:00.

Sestava Jiskry Domažlice:
Brych (46.Růžička) – Mlynařík (46.Vlček), Bauer, Dvořák, Došlý, Teršl, Skopový, Mužík, Demeter, Černý, Kropáček

Trenéři:
Vaigl, Dobrý a Míčka

,,Inkasovali jsme sice branku, potom jsme soupeře přehráli a nastříleli góly. Mýtu ve druhém poločase docházely síly,” řekl stručně po utkání trenér Jiskry Domažlice, Pavel Vaigl.

“Zápas v Mýtě byl naší jednoznačnou záležitostí, dali jsme 10 gólů a ještě hodně jsme jich mohli přidat, jediné, co se nám nepovedlo byly začátky obou poločasů, ale jinak to bylo poklidné utkání. Hodně mě zklamalo, že se utkání odehrálo na tréninkovém hřišti, které bylo hrozné. Pozitivní je, že po dlouhé době nastoupil k celému utkání Marek Bauer. Nás už čeká pouze poslední utkání ve čtvrtek na Doubravce, kde budeme chtít samozřejmě vyhrát,” zhodnotil zápas kapitán Jiskry Domažlice, Petr Mužík.