Memoriál Jana Šturmy ml.

Babylonské kurty místního Sokola a kurt hotelu Bohman hostily poslední červnovou sobotu již neuvěřitelný osmnáctý ročník memoriálu Jana Šturmy ml. Je to jediný unikátní turnaj , který se hraje na dvou površích, antuce a koberci. Turnaj pořádá rodina Šturmova s kamarády a členy Sokola Babylon na památku skvělého kamaráda a člověka, který příkladně celý svůj život bojoval se svojí nemocí a i přes tento velký handicap hájil v Davis cupu barvy Sokola Babylon. Tento turnaj je součástí turnajů Dotiko tenis tour 2020 organizovaný ČTS na okrese Domažlice. Turnaje se nakonec zúčastnilo 13 párů, když před turnajem to vypadalo na ještě vyšší počet. Ten byl rozdělen do tří skupin, A B C.

Nejtěžší skupinou byla A, ve které startovali domácí babylonské páry Čapek/Slepička a Pauler/Biedermann. Dále Varta /Lukášek a reprezentanti A mužstva Jiskry Domažlice Mužík/Bauer. Mužík měl hrát původně s jeho kamarádem A. Preslem, který se turnaje nemohl zúčastnit. Bauer měl původně nastoupit s trenérem A mužstva Jiskry Domažlice, Pavlem Vaiglem, který na turnaj přijel alespoň povzbudit zmíněnou dvojici se svým asistentem Petrem Dobrým, oba jmenované čekal odpolední fotbalový zápas SG FC Viktoria Plzeň v Milavčích. Skupinu A vyhráli ,,fotbalisté ” Mužík /Bauer, kteří postupně porazili Paulera s Biedermannem 6:4, dále Slepičku s Čapkem 6:2 a nakonec favority turnaje, Vartu s Lukáškem, 6:5 a postoupili do finále.

B skupiny se zúčastnily páry šumavských Hůtta/Steinbach dále babylonsko-kdyňská dvojice, Kortus/Heidler, další domažličtí fotbalisté Souček a Karas, dále pár Hlavsa/Vencl a poslední pár Tomáš/Nick. B skupinu vyhrál pár Hůtta/Steinbach, který se nejvíc natrápil s dvojicí Souček/Karas, které porazili 6:5.

Třetí C skupiny se zúčastinily smíšené páry, Votruba/Brožová, Janek/Janková, Kaas/Černý a domácí nestárnoucí Šturma/Ševčík, kteří svoji skupinu vyhráli. Do finále turnaje se tedy dostali Mužík/Bauer a Hůtta/Steinbach. Lehkými favority duelu byli šumaváci Hůtta/Steinbach. Jenomže papírové předpoklady vzaly za své a domažličtí fotbalisté taktickou hrou, kterou oběma párům stěžoval nepříjemný vítr zvládli lépe a vyprovodili své protihráče překvapivě hladce 6:2.

,,Čekal jsem, že nás sfouknou, ale opak byl pravdou. Kazili jednoduché údery a my jsme naopak chyby nedělali. Jinak to byl super turnaj, který pořádá můj dlouholetý kamarád pan Šturma, a který jsme si užili v době fotbalového volna. Moc rád sem jezdím, loni jsme s Tondou Preslem neuspěli, ale letos už to s Bauim vyšlo. Sice jsme nebyli v optimální formě, jelikož jsme měli den před tím dokopnou, ale postupem času jsme střízlivěli a naše forma gradovala. Soupeři hráli dobře, je vidět, že chodí hrát pravidelně,” komentoval po finálovém utkání turnaj Petr Mužík.

,,Po pravdě jsme nečekali, že vyhrajeme tolik zápasů a že to nakonec vyhrajeme, překvapení to bylo asi pro všechny. Já jsem se první dva zápasy rozehrával, naštěstí Munda hrál celý turnaj výborně. Jinak všechny zápasy hlavně ve skupině byly vyrovnané a měli jsme taky štěstí, finále jsme překvapivě už, dá se říci, soupeře přehráli. Teď už je zvládnout vzájemný zápas proti sobě, na který už se dlouho chystáme a je to vždycky tahanice,” viděl turnaj Marek Bauer.

Za poražené finalisty se vyjádřil zklamaný David Hůtta:
,,Na turnaj jsem se velmi těšil, protože jsme zde s Jirkou hráli naposledy v roce 2016. Vždy se tu sejde perfektní parta lidí a následné posezení u Šturmů na chatě je perfektní zakončení. Takže z tohoto pohledu jsem si turnaj, jako vždy, opravdu užil a zároveň chci pogratulovat Petru Mužíkovi s Markem Bauerem k zaslouženému vítězství. Finále nám vůbec nevyšlo a popravdě jsme to soupeřům lacinými chybami velmi usnadnili, ale tím nechci snižovat výkon soupeřů, zaslouženě vyhráli.”

Po skončení turnaje následovalo tradiční skvělé občerstvení paní Šturmové na chatě, za které všichni zúčastnění děkují. Proběhlo i tradiční zpívání tentokrát s Aničkou Černou, neteří Honzíka Šturmy ml., jeho velmi oblíbenou písničku Michala Tučného ,,Tam u nebeských bran” a jiných populárních písní.