Benfika si s Jiskrou U 19 s chutí zastřílela

Druhé přípravné utkání domažlické Benfiky a první Jiskry Domažlice U19 se v úterý, 21.7.2020, od 18-ti hodin uskutečnilo na perfektně připraveném pažitu v Újezdu u Domažlic.

Obrázky optikou Jirky Pojara zde!

Do vedení šli ,,hosté” Jiskra U19, když se ve 13. minutě prosadil Topinka, 0:1. Hostům patřil úvod zápasu, kdy byli kombinačně přesnější a důraznější než Benfika. Ta postupně převzala iniciativu a ve 25. minutě vyrovnal Kadlec na 1:1. Vojta Černý byl autorem druhé branky ve 34. minutě, 2:1. Ve 42. minutě šla Jiskra B do vedení o dvě branky, to se mezi střelce zapsal Čadek 3:1. Poločasové skóre završil minutu před koncem poločasu Peroutka na 4:1.

Druhý poločas otevřel Tumpach, v 52. minutě snížil na 4:2. Za čtyři minuty se prosadil Hojda na 5:2. Potom zaúřadoval Kalný.

Obě  branky zdezde!

V 70. minutě se po druhé zapsal mezi střelce Vojta Černý na 8:2. O konečnou branku se postaral za sedm minut Tumpach, byla to jeho druhá branka zápasu na konečných 8:3.

Jiskra Domažlice B – Jiskra Domažlice U 19 8:3 (4:1)

Góly:
25. Kadlec, 34. a 70. Černý V., 13. Topinka, 42. Čadek, 44. Peroutka, 52. a 77. Tumpach, 56. Hojda, 62. a 65. Kalný

Benfika Jiskra Domažlice B:
Lukáš Červený – Jan Bláha, Míra Hojda, Roman Čadek, Jan Čácha, Vojtěch Černý, Pavel Kadlec, Martin Hoang, Matěj Bozděch, Zdeněk Peroutka, Petr Vogeltanz

Střídali:
Milan Lucák, Jakub Kalný

Jiskra Domažlice U19:
Ondřej Pomothy – Matěj Váchal, David Sedláček, Lukáš Korelus, Petr Baumann, Vladimír Jansa, Karel Jahn, Jan Sloup, David Soupír, Martin Schneider, Lukáš Tumpach

Střídali:
František Šindelář, Tomáš Topinka, Filip Tran

,,Příležitost dostali opět všichni hráči. Základní sestava byla hodně mladá. Začátek jsme trošku zaspali, ale postupně se hra zlepšovala. Ve hře je pořád moc chyb, ale nějaký posun je určitě vidět. V sobotu nás čeká další utkání a to velice kvalitní soupeř Nýrsko. V týdnu ještě popracujeme na fyzické kondici,” komentoval zápas trenér Benfiky, Pavel Javorský, který na snímku J. Pojara udílí pokyny v zápase hráčům.

Tomáš Korelus u prostřed v modrém, trenér Jiskry Domažlice U19 na snímku J. Pojara.

,,Čekalo nás první utkání v přípravě, jsem rád, že to byla zrovna Benfika. Jsme v úvodu přípravy, takže se zaměřujeme především na kondici, čemuž první týden také odpovídal. Bohužel z pracovních důvodů se nás moc nescházelo, ale i tak kluci makali a ti kteří nemohli, si to vynahradili individuálním během. Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, ničeho se nebát a hlavně hrát svou hru, i když jsme věděli, že s Benfikou to bude obtížné. Úvod utkání se nám povedl, si myslím, dokázali jsme soupeře v určitých částech i přehrát a dostat se do vedení. Postupem času ale Benfika získávala více ze hry a zhruba od 30. minuty převzala zápas do svých rukou. Bohužel jsme za celý zápas dokázali vymyslet obrovské množství chyb a vznikl z toho výsledek 8:3. Utkání nám ukázalo hodně negativních věcí, ale naopak i pár pozitivních, ze kterých budeme moci v budoucnu čerpat v soutěži. Tento týden nás čeká soustředění v Nové Vsi, kde se zaměříme ještě na kondici a hlavně na stmelení party u obou dorostů, v neděli nás potom čeká ještě zápas s Bělou. V tento moment jsem se zaměřoval hlavně na výkon svěřenců v dorostu, samozřejmě že bych nejraději hrál také. Z některých výkonů jsem byl překvapen, doufám, že klukům to vydrží i do budoucna a v sobotu na to navážeme v Nýrsku.”

,,Po coronavirové karanténě jdou vidět jisté nedostatky mezi námi, chybí nám větší sehranost, málo mluvíme. Je toho spousta, co ještě musíme dopilovat. Zápas proti dorostu beru jako odrazový můstek. Konečně jsme si dali pár přihrávek bez ztráty míče. Musíme na sobě každý zapracovat. I já na sobě pozoruji, že nejsem v kondici,” viděl zápas záložník Benfiky, Matěj Bozděch, na snímku u míče.

,,Byl to pro nás první přípravný zápas, který sice nevyšel, ale ukázal nám, v čem se můžeme do začátku sezóny zlepšit. Stále máme na čem pracovat,”
řekl stručně záložník Jiskry Domažlice U19, Petr Baumann, na snímku.

Benfiku čeká o víkendu třetí přípravné utkání, kdy se v sobotu, 25.7., od 17. hodin představí v Nýrsku proti Okule.