Jiskra v Brandýse dohopsala do druhého kola Mol cupu!

Brankář Lisa na zemi
Brandýs nad Labem
Jiskra v 15.8 sobotu  ráno cestovala do středočeského města Brandýse nad Labem. Jeho FK byl soupeřem v prvním kole Mol cupu. Domácí celek se ještě na poslední chvíli posílil o dva ukrajinské hráče se zkušenostmi z ČFL v Jirnech D.Tokara a Serhii Honcharenka. Domažlicím chyběl pro zranění  obránce Michal Mlynařík a další staronová posila Egon Vůch byl v týdnu na testech v Německu , kde neuspěl a do začátku zápasu se už nestačil zaregistrovat.
 FK Brandýs nad Labem – TJ Jiskra Domažlice 2:4 (0:2)
Jiskra začala náporem a hned ve druhé minutě se po levé straně dostal k centru zleva Rychnovský balon se odrazil od bránícího Folwarzného  k Hrubému, který umístěnou střelou z 20. metrů k pravé  poprvé rozvlnil sít za brankářem Brandýse Lisy 0:1. V páté minutě kombinovali domácí Prokop si orazil míč s Tokarem a střela z 15 metrů minula pravou tyč Brychovi brány.Na druhé straně velmi dobře hrající Dan Černý se dostal ke střele přes úporně bránícího Strosse a jeho povedenou střelu Lisa jen vyrazil před sebe a dotírající Brabec, už nestačil důrazně zakončit. Dále se hra odehrávala mezi šestnáctkami. Ve 23. minutě Baloun našel dlouhým centrem do šestnáctky hlavu Dosoudila, který přeskočil Teršla a jeho hlavu Brych v pohodě kryl.Hosté šli do dvou brankového vedení ve 35. minutě to centroval zleva Brabec ,Došlý jsem nastřelil tyč míč  se naštěstí odrazil k Černému a ten ho uklidil  do sítě 0:2.Ve 39. min našel obloučkem z obránci Kuhajda Černého , který se dostal před brankáře Lisu,ale nestačil zakončit.Za tři minuty vysunul Kuhajda Hrubého po levé straně ten zpětnou přihrávkou oslovil Teršla ten však mířil z 23 metrů  nad bránu Brandýsa. To bylo z prvního poločasu vše.
I ve druhém poločase byla Jiskra hlavně v úvodu častěji na balonu. V 52. minutě se prodral Došlý po levé straně před bránu , kde hledal Černého jenom že Černý nestačil zakončit a Lisa mu balon sebral z kopačky ve 100% šanci.V 56. minutě už udeřilo. Došlý obloučkem našel Bauera, který našel hlavou Černého ten mezi třemi staticky bránícími hráči ještě stačil oslovit Došlého, který z 5 metrů k pravé tyči pod padajícím Lisou zvýšil na 0:3.Gol zde: https://www.youtube.com/watch?v=YfUlo5Y1VXQ Hostující fanoušci, už jsi mysleli že je je jak se říká ,,hotovo”. Opak byl pravdou.Po půl hodině rozhodčí  Krejsa ,,daroval” trestný kop a doslova ,,spolkl”  teatrální pád Honcharenka.Podívejte se zde: https://www.youtube.com/watch?v=KTB-xyCd19g. Nařídil trestný kop z 17 metrů, který nová akvizice Tokar bezpečně blíže k levé tyči proměnil na 1:3. Trestný kop zde:https://www.youtube.com/watch?v=3KNDdEnZYOM.
 Za dvě minuty Tokar našel Folwarzného, který centr umístil na hlavu střídajícího Vostárka,ale z nedůraznou hlavičkou neměl Brych žádné starosti, které přišli v 67. minutě. Nedůrazná obrana hostů nechala Tokara se dostat až do vápna a střelou z 12. metrů k pravé tyči nedal Brychovi šanci na 2:3. Potom se hosté vzpamatovali začali být důrazní. Nejprve vystrašil Mužík brankáře Lisu v 75 minutě , kdy lišácky obstřelil zprava zeď a Lisa se musel hodně natahovat ,aby balon vyrazil.V 78. minutě střílel skákavou střelu z 3 metrů opět Tokar ale do připraveného Brycha. O chvíli na to vyslal Rychnovský rychlíka Skopového na snímku po levé straně ten se dostal až před gólmana a stíhající Kaiser kopl míč na roh.V 81. minutě musel  brankář Lisa vyrážet povedenou střelu Mužíka  zlevého úhlu reflexivně nohama.V 83. minutě vykopl z ruky Brych balon na střídajícího Kropáčka ten hlavou prodloužil na  Skopového ten se po pravé straně dostal přes bránícího Reicherta až do vápna, kde ho fauloval brankář Lisa. Z nařízené penalty si bohužel pro Jiskru Došlý vybral pravou stranu kam také brankář Lisa skočil a penaltu lapil.  Naštěstí Došlý mohl chybu skoro hned v vzápětí odčinit, kdy se po pravé straně dostal do vápna Martin Hrubý a prudkou přihrávkou podél malého vápna se míč dostal až k Došlému který na zadní tyč už jen usměrnil balon do odkryté branky na konečných 2:4. Po závěrečném hvizdu se mohla hrstka fanoušků Jiskry na snímkuradovat se zaslouženého postupu do druhého kola Mol cupu.To je na programu 16.9 a 4.9 se dozvíme po losu soupeře. O tomto víkendu má Jiskra volno kvůli odloženému domácímu zápasu s rezervou Sparty. Ve druhém kole se představí  v malebném areálu FC Písek proti domácímu celku netradičně v pátek 28.8 od 18:30 h.

Branky: 60. a 67. Tokar – 2. Hrubý, 35. Černý, 56. a 86. Došlý.

Žluté karty: Honcharenko, Folwarczny, Komárek, Zamazal, Braborec – Brabec, Dvořák, Teršl.

Rozhodčí: Krejsa – Švagr, Radina.

Diváci: 225

FK Brandýs nad Labem: Lisa – Reichert, Baloun, J. Stross, M. Stross (56. Kaiser) – Honcharenko – Kubeš (80. Braborec), Folwarczny (c), Prokop, Dosoudil (56. Vostárek) – Tokar. Trenér: Zamazal.

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Rychnovský, Bauer (74. Pavlík), Dvořák, Hrubý – Teršl, Kuhajda (65. Skopový), Mužík (c), Brabec (65. Kropáček), Došlý – D. Černý (87. Buršík). Trenéři: Vaigl,Dobrý a Míčka.