Načítám.......

 

Jiskra znovu porazila Viktorii Plzeň  B 

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2020/12/20201218_232722.jpg

Fotbalisté domažlické Jiskry se od 10.10. 2020 poprvé představili v první přípravném zápase na dlouhou ,,jarní sezónu”, která by měla začít již v lednu dohrávkou se Slávií Praha a dalšími koly k dohrání podzimní části ČFL. V březnu by měla  následovat po týdenní přestávce jarní část soutěže. Vše ale ukáže až vývoj koronavirové situace.

Jiskra nastoupila v sobotu 12.12.2020 v Plzni, v Luční, ulici proti domácí rezervě FC Viktorie Plzeň  vedené bývalým hráčem Jiskry Domažlice, Pavlem Fořtem. Oba celky měly v živé paměti utkání sedmého kola ČFL ze soboty, 3.10. 2020, ve kterém domácí Jiskra deklasovala FCVP B vysoko 8:0, po gólech 12. Došlého Petra, 28. Mužíka Petra, 40. Mužíka Petra, 56. Vůcha Egona, 65. Hranáče Robina (vl.), 67. Došlého  Petra, 76. Kropáčka Reného, 80. Fišera Dominika.

Ilustrační foto z archívu Jiskry

Před tímto utkání byly ale celky v jiné pozici. Zatímco FCVP B normálně trénovala celou tu dobu korona-přestávky, tak Jiskra  před tímto zápasem  trénovala jenom dva týdny. V dresu Viktorie B  nastoupil Tomáš Kuhajda, který se prozatím připravuje v Plzni.

FC Viktoria Plzeň B – TJ Jiskra Domažlice  3:4 (2:2)

,,Po koronavirové pauze a po 14 dnech intenzivnějšího tréninku jsme odehráli přípravný  zápas s Viktorií Plzeň B. Na zápas jsme se samozřejmě po dlouhé době těšili. Snažili jsme se odvést maximum v momentálním tréninkovém procesu. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, i když jsme první šanci měli my, shodou okolností já, kdy jsem z malého vápna přestřelil bránu,” řekl Petr Došlý.

Ilustrační foto z archívu Jiskry

Nicméně šli do vedení domácí, kteří po jedné akci po levé straně, kdy našel spoluhráč u zadní tyče Adam Vrbu a ten hlavou otevřel skoré na 1:0. Jiskru tato obdržená branka nakopla. Snažila se hrát kombinačně, což přineslo ovoce ve 22. minutě, kdy po dvou střelách, které zblokovali domácí hráči se na  1:1 trefil Petr Došlý. Jiskra byla nadále aktivní což vyústilo ve vedení 1:2, když se trefil kapitán Petr Mužík. Po centru z levé strany od Egona Vůcha Mužíkovi Kropáček sklepl balón  a Mužík ke vzdálenější tyči překonal plzeňského gólmana Sváčka. Zápas měl tempo, objevovaly se tam nějaké nepřesnosti, což se v přípravných duelech stává a od toho jsou, aby se na nich zapracovalo. Viktorii B se podařilo vyrovnat z pokutového kopu Tomášem Keplem na poločasových 2:2.

Ve druhém poločase oba celky obměnily sestavy, Jiskra se snažila být aktivní v napadání, z toho opět vyústila branka na 2:3 po našem presinku  a  neúspěšné zpětné přihrávce,  kdy se dostal k balonu šutér Petr Došlý, šel sám jeden na jednoho a pravou nohou rozvlnil síť za brankářem FCVP B. Dále jsme určovali tempo hry. V závěru se Jiskra snažila neustále útočit a Plzeň hrozila z brejků. Paradoxně  dostala hloupou branku. Po rohovém kopu a po neúspěšném odkopu se k míči dostal domácí Petr Řezáč a brankáři Jiskry, Růžičkovi,  centrovaný balón  zapadl k zadní tyči na 3:3. Zbývalo cca 10 minut do konce. Hra se odehrávala nahoru dolů. Moc se ve středu hřiště nehrálo. V 89. minutě zahrávala Jiskra po faulu na Martina Rychnovského trestný kop. Standartku zahrával Dan Černý parádně mezi vápno a penaltu, našel Marka Bauera, který hlavou zpečetil konečné skóre  na 3:4 pro Chody.

,,Jsme šťastní za první výhru. Pořád je do soutěže daleko. Musíme ještě zapracovat na fyzičce a na herních věcech , tak abysme byli připraveni na nezvykle dlouhou ,,jarní” část, která by měla začít  dohrávkami  podzimní části ČFL v lednu,” uvedl střelec dvou branek, Petr Došlý.

,,Čekal nás po dlouhé době a myslím, že i na dlouhou dobu poslední zápas  s tradičním soupeřem. Utkání bylo nahoru dolu se spoustou šanci a gólů. Domnívám se, že jsme byli v zápase lepší a zaslouženě vyhráli, můj gól padl po sraženém centru ze strany, kdy mi sklepl balón  Kropáček  a já jsem ho zakončil ke vzdálenější tyči. Příprava probíhá standartně, akorát trošku víc běháme,” komentoval utkání střelec druého domažlického gólu, Petr Mužík.

Ilustrační foto z archívu Jiskry

Marek Bauer, obránce Jiskry Domažlice a střelec čtvrtého gólu konstatoval:
,,Jednalo se o klasický přípravný zápas během zimní přípravy, kdy obě mužstva byla po určité zátěži. Utkání splnilo účel a mělo docela dobré parametry. Padlo hodně branek a nakonec jsme vítězství strhli na naši stranu. Svůj gól jsem viděl tak, že “Dandý” Černý mě pěkně našel centrem z trestného kopu a já jsem se ve vápně prosadil hlavou. Co se týče přípravy, trénujem cca 14 dní a nabíráme kondici a zkoušíme herní prvky. Všechno to směřuje k 23. nebo 24 .1 2021, kdy jak všichni pevně věříme, budeme dohrávat zápas z podzimní části se Slávií Praha B a potom zbylá utkání podzimu”.

Ilustrační foto z archívu Jiskry

,,K zápasu jsme nastoupili po delší pauze, kdy jsme jenom trénovali, zápasy se hrát nemohly. Byl to první zápas po přerušení soutěží v říjnu. Absolvovali jsme kolem 10 tréninků, musím kluky pochválit. Zatím se věnujeme fyzické stránce,  kondičním  věcem i věcem, které děláme na hřišti. Chceme, aby jsme měli naběhaný objem, čemuž se věnujeme stále. Nějak zvlášť jsme se na to utkání nepřipravovali. Jsem s výsledkem i s předvedenou hrou spokojený. Zápas splnil to, co měl splnit. Dali jsme čtyři branky. Do obranné fáze jsme sice tři dostali, ale pro mě to byl zápas nahoru dolů. V těchto přípravných utkání nejsou mužstva svázána tak úplně takticky  jako v mistrovských utkáních. Je to mnohem víc o fyzické kondici,” řekl k prvnímu přípravnému zápasu trenér Jiskry Domažlice, Pavel Vaigl.

Ilustrační foto z archívu Jiskry

Sestava Jiskry Domažlice:
Lukáš Brych (46. Luboš Růžička) – Martin Hrubý (46.Marek Bauer), Dominik Fišer, David Brabec (46.Michal Mlynařík), Kryštof Pavlík, Martin Rychnovský, Daniel Skopový (46.Vojta Černý), Petr Mužík (46.Dan Černý), Egon Vůch – René Kropáček (46.František Dvořák), Petr Došlý

Trenéři:
Pavel Vaigl, as.trenéra Petr Dobrý

Rozhodčí:
Mudra – Mičan, Pena

FC Viktoria Plzeň B:
Domnik Sváček – Martin Šimek (67.Petr Řezáč), Václav Míka, Robin Hranáč, Josef Koželuh, Tomáš Kuhajda (46.Alexandr Sojka), Adam Pešek (53.Tomáš Jedlička), Adam Kronus, Robert Aubrecht (35. Jakub Selnar), Tomáš Kepl (53. Pavel Gaszczyk) Adam Vrba (Ondřej Štursa)

Trenéři:
Pavel Fořt, as. David Vaněček

Autor:
Pompi, Jiskra

Ilustrační foto z archívu Jiskry

Print Friendly, PDF & Email