Načítám.......

 

Jiskra jasně přehrála lídra divize A Přeštice

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2021/05/20210516_175401_compress90-1280x721.jpg

První modelový zápas sehráli třetiligový fotbalisté, kteří v nedohrané sezoně ČFL skončili na krásném druhém místě, i když jim chyběl ne vlastní vinou nedohraný zápas se Slávií Praha B,  na  stadionu v Přešticích proti místnímu Robstavu, lídru nedohrané divizní skupiny A. Exdomažlický trenér Stanislav Purkart měl kromě exdomažlického gólmana Švihoříka kompletní kádr, ve kterém se to jenom hemžilo hráči s domažlickou zkušeností.

TJ Robstav Přeštice – TJ Jiskra Domažlice 1:4 (1:3)

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kterým pro různé zdravotní a pracovní povinnosti chyběli Bauer, Došlý, Kuhajda, Nedvěd (nová akvizice z Příbrami), Kropáček. Skopový odešel do Mýta a stopér Fišer se vrátil do Plzně.

Hned v úvodu se k odraženému míči dostal pět metrů před vápnem Mužík a parádně to z voleje trefil levý horní roh Rojíkovy svatyně na 0:1. O druhou  branku v síti Rojíka se postarali kombinující Brabec se zakončujícím Danem Černým na 0:2. Na 3:0 se trefil po Rychnovského nahrávce výborně hrající Brabec na 0:3. Poločasový výsledek 1:3 upravil obránce a jeden z exdomažličanů v mužstvu Robstavu,  Adam Beránek, který překonal z penalty brankáře Růžičku.

Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala a hned v úvodu se mezi střelce zapsal druhý Černý, Vojta, kterého vykombinovali Mužík s Dvořákem a Černý vymetl pavučinu v levém dolním rohu tentokráte Šampalíkovy svatyně na, jak se později ukázalo, 1:4.

Trenér Jiskry Domažlice, Pavel Vaigl, po zápase řekl:
,,Dneska jsme po delší době hráli přípravné tréninkové utkání s kvalitním soupeřem domácími Přešticemi. V jejich kádru je spoustu velmi dobrých hráčů jako například Beránek, Končal, Chocholoušek a tak dále. Myslím si, že až jim to sedne, tak budou mít velmi kvalitní mančaft. Mají tady kvalitního trenéra, Standu Purkarta. Ten zápas nám ukázal, jak na tom jsme. Musím kluky pochválit zase jsme se posunuli o kousek dál. Když takhle budou pracovat na trénincích, tak je fotbal bude bavit, což dneska bylo vidět. Měli jsme ještě nějaké šance. Musíme pracovat dál, připravit se na novou soutěž, která v červenci opět začne.”

Trenér Robstavu Přeštice, Stanislav Purkart, po zápase řekl:
,,Zhruba 14 dní se snažíme trénovat v rámci možností. Dneska to bylo vidět. Co se týče předčasně ukončené sezony musím říct, že jsme to čekali. Rozvolňování nešlo tak ,,rychle”, aby to umožňovalo dohrání soutěží. To zrovna pro nás není moc dobré, dvakrát jsme vedli divizi a postoupit jsme bohužel nemohli. Pokud se nenajde nějaká administrativní cesta, tak se budem muset po třetí za sebou ,,rvát” o další postup, což samozřejmě nebude jednoduché. Nikdo tuto situaci nezažil a já si myslím, nezažije, my se s tím musíme vyrovnat. Co se týče utkání zhruba 30 minut zaostávali za Jiskrou rychlostí a v osobních soubojích. Na můj vkus moc ustrašení a měli moc velký respekt ze soupeře a darovali jsme dva góly, byli jsme nedůrazní, pomalí, což byl obraz hry celého zápasu.”

Jakub Teršl, obránce Jiskry Domažlice k zápasu  Přešticemi:
“Zápas v Přešticích byl pro nás od MOL Cupu v Olomouci první zápas po delší pauze. Troufnu si říct, že jsme v celém zápase byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Hlavní věcí ale bylo, že jsme zase mohli hrát a ne jenom trénovat v omezeném režimu.”

Pár obrázků z mače zde

Sestava Jiskry Domažlice: 
Růžička (46.Brych) – Rychnovský, Teršl, Hrubý, Mlynařík, Uzlík, Pavlík, Brabec, Mužík, Jahn, Černý D.

Střídali:
Vůch, Dvořák, Černý V., Vlček A., Suchý

Trenéři:
Pavel Vaigl, Petr Dobrý

Sestava Robstavu Přeštice, 1. poločas:
Rojík (46.Šampalík), Skála, Duchek, Chocholoušek, Končal, Vilček, Suchý, Kraml, Beránek – Vohrna

Střídali:
Šampalík, Petr, Mudra, Štípek, Arzberger, Přibáň,  v 70. min. Patrovský, 75. min. Medek

Trenéři:
Stanislav Purkart a Jaroslav Kluska

Text a foto Jirka Pojar

Print Friendly, PDF & Email