Těžce vydřené body z Petřína

Ve druhém utkání v rámci memoriálu Matěje Strejčka porazila v pátek večer třetiligová Jiskra Domažlice čtvrtý tým nedohrané divizní skupiny A, SK Petřín Plzeň.

Vážení fandové Jiskry a fotbalu obecně, přijďte podpořit benefici “Fotbalem pro Jirku Šámala“!

Jiskře přibyl na marodku Martin Hrubý a v utkání se zranil Václav Uzlík, pro zranění nemohli nastoupit Petr Došlý, Tomáš Kuhajda, Egon Vůch, Marek Nedvěd.

“Do úvodní šance se dostali domácí hráči. Té akci předcházela moje špatná rozehrávka. Pak šel protiútok 3 na 3 a zakončovali hlavou po centru ze strany. Naštěstí se mi podařilo zasáhnout a svou chybu napravit,”
řekl po utkání gólman Jiskry Luboš Růžička a pokračoval:
,,Jednalo se o druhé kolo memoriálu Matěje Strejčka. Dopředu jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého jako vždy, když proti Eskáčku nastupujeme. Jedná se o houževnatého a dobře fyzicky připraveného soupeře, který nám nedá nic zadarmo. Jinak tomu nebylo ani dnes. První poločas jsme hráli víc na balónu, ale kluci z Eskáčka poctivě bránili a čekali na rychlé brejky. Po jednom se jim povedlo dostat se do vedení. Naštěstí se nám povedlo po jedné z našich akcí rychle vyrovnat. V druhém poločase už jsme měli navrch, protože kluci z SK fyzicky trochu polevili a my si vytvořili převahu a gólově ji proměnili ve dvougólové vedení. V závěru ještě soupeř snížil po jednom z brejků. Celkové vítězství 3:2 kalí další zranění v našem týmu u Vaška Uzlíka.”

Domácí šli po jednom z brejků do vedení ve 32. minutě golem Lisého na 1:0. O minutu na to našel Vojta Černý jeho jmenovce a šutera Dana, kterého pokus musel gólman Hrabačka vyrážet na roh. Po rohu Petra Mužíka zprava se k míči dostal Martin Rychnovský a přízemní střelou nedal petřínskému brankáři šanci na poločasových 1:1.

Druhá půle byl stejný obrázek jako celý zápas, tedy domácí usilovně bránicí v bloku. Ten ovšem překonali hosté po pěkné kombinační akci, na jejím konci našel Kája Jahn Dana Černého, který dorazil balón za bezmocného Hrabačku na 1:2, to běžela 49. minuta zápasu. Za 4. minuty domácí Eskáčko trefilo levou tyč branky Brycha, když jejím autorem byl Zajíček. V 55. minutě byl ve vápně faulován Dan Černý a rozhodčí nařídil penaltu. Tu bezpečně k pravé tyči proměnil kapitán mužstva Petr Mužík na 1:3. Petřínu se ještě v závěru podařilo snížit na konečných 2:3 Jakubem Krystlem.

SK Petřín:
Pavel Hrabačka – Dominik Voves, Adam Kohout, Martin Trojovský, Václav Lisý, David Heller, Petr Bednář, Michal Provod, Patrik Klich, Aleš Demeter, Zdeněk Simáně

Na střídání:
Jan Vodrážka, Matěj Štefl, Matěj Fikrle, Petr Zajíček, Lukáš Zoubek, Petr Jílek, Jakub Krystl

Trenér:
Radek Vodrážka

Jiskra Domažlice:
Luboš Růžička (46. Lukáš Brych) – Michal Mlynařík, Marek Bauer, Jakub Teršl, Martin Rychnovský – Dan Černý, Václav Uzlík (Karel Jahn), Petr Mužík, Kryštof Pavlík, David Brabec – František Dvořák

Střídali:
Vojta Černý, Antonín Vlček, Adam Suchý

Trenéři:
Vaigl, Dobrý a Míčka

Pro Dana Černého byl zápas speciální, je odchovancem Petřína a po něm konstatoval následující:
,,Tak hrál jsem na stadionu, kde jsem začal svou fotbalovou kariéru, takže se sem vždycky moc rád vracím, mám tu spoustu kamarádů a jen dobré vzpomínky. Dnešní zápas se hrál v dobrém tempu, měli jsme spoustu šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Soupeř byl velice dobře připravený, hráli z bloku a vyráželi do brejku. Určitě jsme měli herní převahu, ale nedokázali proměnit ty šance a mohli jsme i nějaké góly dostat, ale myslím si, že jsme po celý zápas byli lepším týmem a jsem rád, že jsme to zvládli a zvítězili 3:2″.

Kryštof Pavlík:
,,Soupeře dobře známe, hráli jsme proti sobě už několikrát a věděli jsme, ze to nebude lehký. Petřín nám nikdy nenechal nic zadarmo a tak to bylo i dnes. Nám se nedařilo, tak jak minulý zapas s Klatovama. Hodně jsme chybovali a neměli jsme takový klid na balónu. I přesto si myslím, že jsme určitě mohli přidat ještě víc gólů, ale neproměnili jsme tutové šance. A málem jsme na to doplatili v poslední minutě, ale naštěstí pro nás Petřín nesrovnal.”

David Brabec po utkání řekl:
,,Museli jsme si od začátku nastavit v hlavě, že i když jsme porazili Klatovy 12:0, tak tohle bude úplně jiný zápas. Soupeř byl hodně namotivovaný a nedal nám nic zadarmo. Kdyby jsme proměnili více šancí, tak by soupeř odpadl a určitě by jsme přidali více gólů. Takhle jsme se ještě nakonec “báli” o výsledek, ale jinak si myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou.”

“Soupeř byl hodně namotivovaný, chtěl se na nás vytáhnout. Ze začátku zápasu nás dobře napadal a my jsme s tím měli prolémy. Z toho taky pramenil první gól, který jsme dostali. Až po obdržené brance jsme přidali a podařilo se nám poměrně rychle vyrovnat. Do druhého poločasu už jsme vstoupili lépe, kontrolovali jsme hru a soupeře k ničemu nepouštěli, přidali jsme 2 branky. Ke konci zápasu jsme po naší chybě dostali branku, ale na naší výhře už to nic nezměnilo,”
konstatoval lakonicky Michal Mlynařík, obránce Jiskry Domažlice.

“Zápas s Petřínem byl pro mě speciální v tom, že jsem zde působil 3 roky v dorostu. Začali jsme na můj vkus vlažně a Petřín nám nedal ani metr zadarmo. Já jsem do hry naskočil nečekaně ve 20. minutě, když se zranil Venca Uzlík. V 2. poločase jsme udávali tempo hry a Petřín se dostal jen do pár závarů před bránou, který vyústil v kontaktní gól na 3:2,”
glosoval svůj speciální zápas Vojta Černý.

“Prohráli jsme 2:3, což by pro nás asi mohla být dobrá zpráva, ale fotbal se na hraje na vítěze a poražené a my samozřejmě prohrávat nechceme a moc daleko minimálně od remízy jsme nebyli. Každopádně budu kluky spíš chválit. Po většinu zápasu jsme dokázali držet tempo hry, dali jsme dva góly, nastřelili tři tyče a minimálně další dvě megašance nám vychytal domažlický gólman. A kdybych jim měl něco vyčítat, tak je to paradoxně to neproměňování šancí a pak takové 2 – 3 několikaminutové výpadky, kdy jsme nedokázali při zisku balónu, ho o něco déle podržet, a pak nás to stálo daleko více sil. My jsme v covidové pauze dá se říci “bohužel” náš kádr zase řádně omladili (třicátníky Máru Vohrnu a Vláďu Fialu nahradilo 5 dorostenců) a pro naše mladé kluky jsou tyhle zápasy opravdovou zkouškou, takže jsem moc rád, že jsme schopni být aspoň trochu vyrovnaným soupeřem takovému týmu jako jsou Domažlice, byť se v tuhle dobu potýkáme, podobně jako Jiskra, s docela velkou marodkou. Doufám, že se nám do přípravy budou kluci spíš vracet a to i Lukáš Zoubek, který se dneska po pár minutách na hřišti nešťastně srazil se svým kamarádem Danem Černým a s těžkým otřesem mozku leží v nemocnici,”
shrnul zápas že svého úhlu pohledu kouč Petřína, Radek Vodrážka.