Načítám.......

 

Ivan Rybár 55

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2021/05/20210525_230211.jpg

Agilní funkcionář fotbalového oddílu Jiskry Domažlice, Ivan Rybár, slaví dnes, 27. května 2021, pětapadesáté narozeniny.

Syn bývalého výborného brankáře Viliama Rybára, který v šedesátých letech hájil branku domažlické Rudé Hvězdy, začal fotbal hrát se svým bratrem již v osmi letech.

Starší bratr Pavel byl brankářskou oporou Jiskry a Ivan zastával post útočníka. Střelecky velmi dobře disponovaný střední útočník patřil ke klíčovým hráčům v každém utkání. Kapitán mužstva byl svým vystupováním a bojovností na hřišti vzorem pro své spoluhráče. Pro zpestření hráčské kariéry si odskočil zahrát do tehdy konkurenčních Poběžovic. Po skončení aktivní fotbalové činnosti se v Jiskře věnoval trenérské práci. Několik let trénoval A i B mužstvo. Nyní se věnuje více funkcionařině. Pětadesátník Ivan dnes válí fotbal za starou gardu Jiskry a je v ní vyhlášeným exekutorem přímých volných kopů a to hlavně na turnajích.

K významnému životnímu jubileu mu přejí fandové a funkcionáři Jiskry vše nejlepší a mnoho radosti z úspěchů domažlických fotbalistů.

Jiskra Domažlice

Print Friendly, PDF & Email