Načítám.......

 

Rozhovor s trenérem Pavlem Vaiglem

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2021/05/20210528_114127.jpg

Máme za sebou zápas na plzeňském Petříně, jak jsi ho viděl?
Utkání s Petřínem splnilo to, co splnit mělo, hlavně po té fyzické stránce. Zvítězili jsme 3:2, což je dobře. Vytvořili jsme si hodně brankových příležitostí, které neproměňujeme a měli by jsme si na to dát pozor. Se silnějšími soupeři by nás to mohlo stát body. Zápas se vyvíjel dobře, z výsledku máme radost , ale jak už jsem řekl neproměněných šancí je hodně. Soupeř z plzeňského Petřína je kvalitní, opírá se o mladé perspektivní hráče, vytvořil také šance, nastřelil týče. Ve hře jsme drželi my balón. Petřín měl velice dobrou přechodovou fázi. Mě mrzí zranění jejich hráče, kdy dokonce přijela sanitka. Doufám, že bude v pořádku. My se momentálně potýkáme se zraněním několika hráčů, na utkání jsme odjížděli trochu ,,slátaný”. Pevně věřím, že se do zahájení letní přípravy, to je 18.6., dají hráči do pořádku. Kvůli tomu jsme odložili úterní zápas s Přešticemi. Dnes odehrajeme ve Zbůchu od půl šesté odpoledne proti FC Viktoria Plzeň U21.

Nebudete uvažovat o rozšíření kádru vzhledem ke zranění hráčů?
Pokud budou finance, tak k tomu asi přistoupíme. Čekáme, až se dohrají soutěže 1. a 2. liga. Potom se budeme bavit, zda budeme posilovat a rozšiřovat kádr. Je na to ještě relativní čas to všechno v klidu zvážit.

Kdo všechno je momentálně zraněný ?
Zranění jsou Martin Hrubý, sval. Petr Došlý, dlouhodobě netrénuje. Marek Nedvěd. Egon Vůch má přetržené křížové vazy v koleně , což je pro nás rána z čistého nebe. Egon se zranil v utkání s SK Klatovy, v 17. minutě ho museli spoluhráči odnést ze hřiště. Tomáš Kuhajda je zraněný. Nováček v týmu, mladíček záložník Marek Nedvěd také. Nově se na Petříně zranil Vašek Uzlík. V utkání s FCVP U21 nebude k dispozici ani Petr Mužík, který je na dovolené. Kdyby se všichni hráči uzdravili, tak máme kádr na ČFL abnormálně silný a dostatečně velký. Karel Jahn rozšířil náš kádr a když bude poctivě pracovat, tak má šanci být platným členem A-týmu Jiskry. V tomto tak úplně problém nevidí. Spíš se zamýšlím nad tím, čím to je, že máme dva prasklé svaly (Hrubý, Uzlík). Těch tréninků neabsolvujeme moc. Spíš je to asi těmi počty zápasů po delší pauze. Možná je to i trochu tvrdší přípravou v úvodu a potom jsme trochu ubrali a už vyhlížíme pauzu.

Jak bude vypadat letní příprava a s jakými soupeři se střetneme v jednání jsou utkání se Spartou a Viktorií Plzeň?
Dneska dohrajeme přípravu s Viktorkou a v neděli budeme hrát pro Jirku Šámala a do 18.6 máme volno. Co se týče přípravných zápasů s ligovými AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň čekáme, až skončí liga a potom se dozvíme jejich datum a začátek. Letní přípravu máme naplánovanou. Začínáme v pátek, 18.6. Hned v sobotu budeme v rámci memoriálu hrát divizním Sencem Doubravka. V neděli, 27.8., v Mýtě. V sobotu, 10.7, s FCVP U19, potom doma v sobotu, 17.7. s třetiligovým FK Zbuzany, čtvrtým týmem B skupiny ČFL. V sobotu, 24.7., se bude hrát generálka na první kolo ČFL, zápas na domácí půdě s Petřínem Plzeň. Jak již jsem uvedl, mohou nastat změny soupeřů a časů dějišť zápasů v letní přípravě, o kterých budeme včas informovat.

Jirka Pojar

Print Friendly, PDF & Email