Načítám.......

 

Ještě pár postřehů přímých aktérů benefice Fotbalem pro Jirku Šámala

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2021/06/20210604_210221.jpg

,,Myslím si, že jsme touto exhibicí pomohli Jirkovi přijít na jiné myšlenky, sešli se tu skvělí fotbalisté a lidé a dali jsme tímto Jirkovi najevo, jak moc si ho vážíme a jak moc mu držíme palce v boji s touto zákeřnou nemocí”, řekl bývalý snajpr Jiskry Domažlice, Libor Bočan.

Lukáš Bezděk, bývalý útočník Jiskry Domažlice z let 2008 -2012 tuto benefici moc chválil:
,,Skvělá akce pro dobrou věc, pro našeho kamaráda. Mé pocity byly rozpačité. Na jedné straně ve mně převládala radost, že jsem se zase mohl potkat se spoustu známými, kamarády a trenéry. A na tu druhou smutek, že to nebylo při veselejší příležitosti. Jsem moc rád, že jsem mohl Šámiho podpořit a určitě se přijedu podívat na utkání do Vejprnic.”

Odchovanec domažlické kopané, Míra Rejthar, nynější kouč Jiskry Domažlice U17 uvedl:
,,Když jsem se dozvěděl, že Jirka onemocněl vážnou nemocí ALS, byla to pro mě a moji rodinu šokující zpráva, protože Jirku dobře známe. Je to skvělý člověk a kamarád a bezpochyby byl výborný fotbalista, který nás hodně naučil, proto jsem velice rád, že jsem se mohl zúčastnit benefiční akce na jeho podporu. V první řadě je velice těžké myslet na to a pochopit, co asi teď Jirka prožívá, ale jakákoliv pomoc a šance to zvládnout je vždy dobrá. Myslím, že celé benefiční odpoledne mělo svůj velký smysl a význam. Bylo pěkné po dlouhé době zase vidět spoustu kamarádů a měl jsem radost, že jsem si mohl zahrát s tak skvělými fotbalisty. Veliké díky všem, co přišli Jirku podpořit. Všichni pevně věříme a víme, že je Jirka obrovský bojovník a tuhle nejtěžší situaci zvládne. Držíme moc palce.”

Marek Bauer, obránce Jiskry Domažlice:
,,Úžasná akce pro dobrou věc, takových by mělo být více, jsem moc rád, že jsem se mohl účastnit a přispět. Mile mě překvapilo, že se Jirka taky účastnil a i si vzal slovo, velkej respekt! Emotivní chvilka a vlastně celé odpoledne. Je to velkej bojovník, tak ho pamatuji i ze hřiště. Celej kontext věci je smutnej, obecně je život někdy neúprosnej, ale jsem si jistej, že tahle akce Šámimu pomohla, jak finančně, tak hlavně psychicky, že má kolem sebe spoustu kamarádů a nejen z fotbalového prostředí! Moc mu držím palce!”

Lukáš Paul, bývalý obránce Jiskry z divizních let:
,,Byl jsem moc rád, že jsem zase mohl přijet do Domažlic a vidět své bývalé spoluhráče, kamarády a fanoušky. A byl bych ještě raději, kdyby to bylo za jiných okolností. Jirka je velký bojovník a zaslouží si jakoukoliv podporu od nás všech.

“Osobně tyto akce vnímám velmi pozitivně, protože to je na dobrou a hlavně velmi prospěšnou věc a my tak můžeme alespoň trochu pomoci. Mám pocit, že mohlo přijít více lidí a taky doufám, že by se nějaká podobná akce mohla opakovat a pomohli bychom Jirkovi zase. Akce se povedla, vidět se opět s trenéry a kluky bylo velmi nostalgické a strašně příjemné. Ohledně zápasu si myslím, že splnil účel a lidé mohli vidět krásných 16 gólů a k tomu bývalé a současné hráče Jiskry. Osobně moc držím palce a přeji mnoho sil,” uvedl Michal Veselý.

Připravil Jirka Pojar

Print Friendly, PDF & Email