Zápas Benfiky s Tlumačovem zakončen remízou

Druhé přípravné utkání má za sebou rezerva Jiskry Domažlice, která se tentokrát představila na stadionu loňského pátého týmu nedohraného krajského přeboru mužů ve fotbale, Startu Tlumačov. Oba celky postrádaly v obou kádrech několik hráčů. Na domácí straně chybělo duo pilířů obrany, David Žák a Radek Šindelář i záložník Džugan. Na soupisce Benfiky bylo plných neuvěřitelných 13 hráčů. Chyběli totiž Milan Lucák, Jan Kubr, Lukáš Červený, Tomáš Souček, Michal Růžek, Jan Kubr, Matěj Váchal, David Soupír, Vojta Černý, Adam Suchý, Antonín Vlček a Zdeněk Peroutka.

Sestava Jiskry:
Bratanič – Kubica, Kalný, Sloup, Korelus, Hojda, Sedláček, Čadek, Hoang, Chodora, Vogeltanz

Střídali:
Lešek, Vojtko a hrající kouč Javorský

Do zápasu vstoupili lépe domácí, exdomažlický Leitl zatáhl balón po pravé straně, našel Wolfa, který úvodní gól popsal takto:
,,Obránci Jiskry mě tam nechali samotného a Luďa Leitl tam poslal krásnej balón do vápna a pro mě už to bylo lehké. Byl jsem blízko a Adam Bratanič neměl moc šancí zasáhnout.”

Hosté odpověděli ve 14. minutě. Hoang zahrával zprava rohový kop, na který si naběhl Čadek a poslal balón k pravé tyči brankáře Tlumačova, Touše, na1:1. Ve 32. minutě vysunul Sloup Chodoru, který mířil do boční sítě. Ve 43. minutě to bylo 1:2.
,,Sedláček dával krásný balón po lajně, kam jsem si naběhl já a šli jsme do přečislení, Bob mi pak krásně odtáhl protihráče a já jsem měl na výběr, jestli nahrát nebo vystřelit, věřil jsem si ale na střelu a dopadlo to tak, že jsme se dostali do vedení, ” okomentoval vedoucí branku Matěj Chodora, jehož gól, je možno shlédnout níže:

Druhý poločas začala lépe Benfika. Ve 48. minutě se do vápna dostal Vojtko, byl falován a rozhodčí Kubec nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Hoang na 1:3. Penalta níže:

Jiskra B mohla jít do vedení 1:4, ale své šance nevyužila. Naopak Start odpověděl v 67. minutě gólem Kobese na 2:3, viz níže:

Na konečných 3:3 se domácím podařilo vyrovnat parádní střelou z 25 metrů Jakubem Malíkem, který vymetl pravý horní roh Brataničovy svatyně osm minut před koncem utkání, viz níže:

Sestava Tlumačova:
Touš – Malík, Korelus, Lokvenc, Svoboda, Jakub, Frček, Minařík, Leitl, Wolf, Copák, Sobotník

Střídali:
Fořt, Hamor, Pfeifer, Šindelář, Výrut, Kobes

Více obrázků ze zápasu optikou PR managera ZDE!

“Do zápasu jsme bohužel vstoupili špatně a hned po dvou minutách inkasovali gól. Poté jsme se ale srovnali a začali hrát naši hru, za to jsme byli odměněni dvěma góly a šli zaslouženě do vedení. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, když jsme dali na 3:1, bohužel jsem za tohoto stavu neproměnil stoprocentní šanci a myslím, že jsme tak měli ještě jednu velkou šanci a bohužel po naší chybě na kraji hřiště soupeř snížil na 3:2. Bohužel jsme některé další šance nedotáhli do gólového konce a soupeř krásnou střelou srovnal na 3:3. Mrzí mě, že jsme nevyhráli, ale zápas to byl kvalitní z obou stran. Pozitivně vidím nové mladé hráče, kteří dostávají prostor a zatím mě překvapili a podávají dobré výkony,” řekl kouč Jiskry B, Pavel Javorský.

Ondřej Sloup obránce Jiskry Domažlice:
“Začal bych tím, že se mi hrálo rozhodně lépe než s Meclovem, což bylo ale spíš díky tomu, že ze mě spadl stres, ale samozřejmě je vždy prostor se zlepšovat. Do zápasu jsme šli s tím, že to nebude snadné a soupeř nás o tom po pár minutách přesvědčil. Postupně jsme se do toho ale dostali a zápas jsme měli v režii spíše my. Bohužel ale rozhodli naše chyby a po horším konci máme jen remízu.”

Michal Frček, záložník Startu Tlumačov:
“Pro všechny týmy je složité se znovu rozběhnout po dlouhé covidové pauze.
Benfika mě překvapila, jak tým omladila. Zapojování mladých prespektivních kluků je jistě správná cesta domažlické kopané. My jsme nastoupili k prvnímu utkání po pauze s proměněnou sestavou. Někteří kluci chyběli, ale naopak trenér mohl vyzkoušet 3 nové kluky, kteří by mohli naši sestavu rozšířit. Zápas byl od začátku velmi rychlý. Jiskra se snažila o kombinaci s držením míče. Tlumačov zase sázel na rychlé kontry a bojovnost. Hrál se celkem pohledný fotbal, kde se vyskytlo i spoustu chyb. Výsledek s takovým počtem gólů určitě uspokojil i diváky.”

Martin Wolf, útočník Startu Tlumačov:
,,Zápas ukázal mnoho věcí a situací, na kterých bychom v přípravě měli zapracovat. Důležité bylo jistě setkání se spoluhráči opět u skvělé hry – fotbalu, byl to náš první zápas po 7 měsících, vstup do zápasu jsme měli dobrý. Dali jsme brzo gól a myslím, že prvních 10 až 15 minut jsme byli lepší. Pak Jiskra začala více běhat a napadat a karta se otočila a skóre taky po našich chybách. Druhej poločas jsem už sledoval z tribuny což je pro mě vždycky těžký, když nemůžu pomoct klukům na hřišti. Kluci to zvládli perfektně. Sice jsme brzo dostali na 3:1 z penalty, ale kluci pak zabojovali a nakonec 3:3 je dobrý konec. Jsem rád, že to proběhlo bez zranění, protože většinou zápasy s Jiskrou bývají dost vyhroceny. Doufám, že už se svět vrátil do normálu a budeme moct pořádně trénovat a hrát fotbal i s diváky na stadionu. Včera to bylo parádní hrát zase zápas a vidět diváky, jak se radují, když padne gól. Můj gól byl dost snadný.

Martin Hoang, záložník Jiskry Domažlice B:
,,V sobotu 29.5. jsme odehráli náš 2. přátelský zapás s TJ START Tlumačov. S Tlumačovem jsou vždy zapásy velmi náročné, protože hrajou velmi odlišný fotbal od nás. Zápas se ze začátku nevyvíjel podle našich představ, dostali jsme rychlý gól a dělali jsmejednoduché chyby. Časem jsme hru uklidnili a dirigovali tempo hry. Vyrovnali jsme na 1:1 po hlavičce Romana Čadka po rohového kopu a před koncem 1. poločasu jsme i vedli po gólu Matěje Chodory. Začátek 2. poločasu byl velmi dobrý, nenechali jsme Tlumačov hrát a vybojovali jsme si penaltu, kterou jsem následně proměnil. Tlumačov ale prohrát nechtěl, začali hrát lépe jako tým a potrestali naše chyby. S konečným výsledkem 3:3 určitě nejsem spokojený, protože jsme měli vyhrát. Ke konci zápasu jsem dostal křeče, takže musím osobně zapracovat na mé fyzičce. Do týmu přišly letosnové posily z dorostu, takže nejsme úplně sehraní, ale myslím si, že máme velice silný tým, který se časem bude jenom zlepšovat.”

Matěj Chodora, útočník Jiskry Domažlice B:
,,Dneska jsme se ze začátku trochu hledali a nepohlídali jsme si centr a soupeř šel do vedení, pak ale Čáďa výbornou nechytatelnou hlavičkou srovnal na 1:, pak se zápas otočil na naší stranu a od stoperů se rozjela naše další gólová akce, kdy “Sedli” dával krásný balón po lajně, kam jsem si naběhl já a šli jsme do přečíslení, Bob mi pak krásně odtáhl protihráče a já jsem měl na výběr, jestli nahrát nebo vystřelit, věřil jsem si ale na střelu a dopadlo to tak, že jsme se dostali do vedení 2:1, po poločase jsme hráli dobře a pak hezká individuální akce Iva Vojtka nám přinesla penaltu, kterou s jistotou proměnil Bob, bohužel jsme pak dostali kontaktní gól na 3:2 a za další čas se jeden z hráčů soupeře krásně opřel do střely a vyrovnal na 3:3. Můj gól byl krásně rozjetá akce zezadu na Davida Sedláčka, který mně poslal krásný balón po lajně a šli jsme do přečíslení, Bob mi krásně odtáhl stopera soupeře a já měl dvě varianty, buď přihrát nebo vystřelit, na střelu jsem si věřil a poslal jsem balón na zadní tyč, kam gólman nedosáhl.