Benfika si v pohledném utkání poradila s Nýrskem

Ke třetímu přípravnému utkání nastoupil lídr loňské  nedokončené sezony KPM proti poněkud překvapivě třináctému celku KPM,  domácí FK Okule Nýrsko. Ta by na loňskou sezónu raději zapomněla, protože obsadila 13. místo, což vzhledem k ambicím bylo velké zklamání.

Sestava Benfiky Jiskry Domažlice:
Bratanič – Hojda, Vojtko, Korelus, Lešek, Hoang, Kubica, Čadek, Vlček, Růžek, Javorský

Střídali:
Chodora, Sloup, Sedláček, Vogeltanz

Trenéři:
Javorský, Pekhart

Zdeněk Peroutka, Tomáš Souček, Matěj Váchal, David Soupír, Jakub Kalný, Jan Kubr, Jahn, Vojta  Černý. To je výčet absencí domažlické Benfiky  v utkání s domácí Okulou Nýrsko.

FK Okula Nýrsko – TJ Jiskra Domažlice B 2:3 (1:1)

Na dobře připraveném hřišti se hrál od začátku svižný fotbal. Benfika byla o něco lepší a po zásluze se dostala do vedení, když po faulu na T. Vlčka se kopala penalta, kterou sám faulovaný proměnil. Bohužel o chvíli později srovnal domácí Kužma. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

I do druhé půle vstoupila Benfika aktivněji a podruhé se trefil T. Vlček, když nádhernou střelou z nějakých 25 metrů vymetl šibenici. Ale za pár minut bylo opět srovnáno, když Varga po ideálním vysunutí prostřelil A. Brataniče. O zaslouženém vítězství Benfiky rozhodl střídající M. Chodora, když využil odražený míč po souboji T. Koreluse s  jedním z domácích hráčů.

Pohledný zápas řídil jako hlavní sudí J. Zavadil a na čárach mu asistovala H. Mifková s P. Švícarským.”

FK Okula Nýrsko:  Jarolím – Brož Lužný Brabec Kalivoda – Trumpeš T.György Bastl Hájek – Kuzma Varga

Střídali György I., Idlbek, Pavlík, Antonovics, Toul

Trenér:
Karel Kalivoda st.

Ivo Vojtko, “střelec” jedné z branek viděl zápas takhle:
,,Dneska jsme odehráli třetí přípravný zápas na kvalitním pažitu a s kvalitním soupeřem. Zápas měl náboj z obou stran. Obě mužstva se snažila hrát kombinační fotbal. Nám vstup do zápasu vyšel líp. Vedli jsme po penaltě. Potom jsem si bohužel já vstřelil vlastní gól. Kdy šel centr ze strany a já jsem si sklepl do brány. Poločas skončil 1:1. Do druhého půle jsme šli s cílem navýšit skoré, což se nám povedlo Tondou Vlčkem, který napálil balón  s nějakých 30 metrů pod víko. Krásný gól. Bohužel pro nás následoval v zápětí vyrovnávací gól Nýrska na 2:2. Potom nastoupil Matěj Chodora, dal góla na, jak se později ukázalo, 2:3 a hned pro zranění musel střídat. Závěr utkání jsme si pohlídali, měli jsme balón  častěji na svých kopačkách.”

,,Zápas  v dobrým tempu, koukatelnej jako vždycky s Benfikou, my jsme občas trochu přitvrdili, teda, což u nás nebejvá zvykem, ale musíme se trochu v tomhle ohledu osmělit. Benfika je pro nás oblíbeny soupeř, i když  jsme prohráli, vždycky je to hlavně o fotbale i s bonusem, že si po zápase s nima dáme pivo.”
Tak komentoval zápas jeden z domácích borců.

Pavel Javorský, kouč Benfiky viděl zápas následovně:
,,Před zápasem v Nýrsku jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř, který praktikuje podobný styl hry jako my. Na rozdíl od zápasu s Tlumačovem  jsme do utkání vstoupili dobře a hned jsme se dostali do tempa a určovali hru, omezili jsme individuální chyby a myslím, že jsme šli zaslouženě do vedení. V zápase jsme pokaždé vedli, ale soupeři se dvakrát povedlo rychle srovnat, ale jsem rád, že nás to nějak nerozhodilo a vždy dokázali jít do vedení až do závěrečného stavu 2:3.  Se zápasem jsem velmi spokojený, jak s výsledkem, tak i předvedenou hrou.”

Matěj Chodora prožil zvláštní zápas, nastoupil, vstřelil gól a potom musel pro zranění střídat:
,,Ze začátku zápasu jsme se prosazovali. Myslím si, že to byl těžký zápas, protože Nýrsko hrálo hodně soubojově, až někdy neohrabaně a na riziko. Rozhodčí to hodně pouštěl. Já jsem střídal někdy okolo 60. minuty Pavla Javorského na hrotu. Dostali jsme dva góly  ze kterých, si myslím, že si vezmeme ponaučení. Já jsem šel do hry s cílem rozhodnout zápas, což se mi povedlo. Bohužel jsem asi po třech minutách po vstřelení branky musel střídat. Špatně jsem došlápl a podvrknul jsem si kotník.”

Foto z utkání  ZDE!

V sobotu, 12. 6. 2021 se Befika představí v Postřekově od 16:00 hodin, kde se jí postaví výběr Krajánků ze SRN trenéra Petra Šímy z Kouta na Šumavě, za dohledu sudích Mifkové, Budky  a Žemberi.

Postřekovská Bedna Arena bude v sobotu v podvečer dějištěm zajímavé fotbalové konfrontace ,,domácí” Jiskry Domažlice B a výběru hráčů působících v SRN pod vedení exligisty (FCVP, Dynamo České Budějovice, Zbrojovka Brno) Petra Šímy. Ten by měl přijet v následujícím složení. V brance budou exviktoriáni Dan Adamovič a  Patrik Denk, holýšovský Petr Majlát, furtský Němec Filip Franc, domácí postřekovský Petr Steinberger,   exklatovský Petr  Krška,  furtský Němec   Michal Weber, exdomažlické duo Jakub Hamerník, Jan Mašek,  exústecký Michal Hanych, exviktorián  Michal Hvězda, exdomažlický Filip Šťastný a v případě nutnosti i sám velký Petr Šíma.

“Na utkání se samozřejmě všichni v týmu těšíme. Některé kluky uvidím poprvé po roce. Když jsem kluky obvolával, tak všichni do zápasu měli chuť, rádi přijedou. Myslím, že to bude opět dobrá akce a chceme být dobrým sparingpartnerem pro Benfiku. Tím nechci říct, že si tam jedeme jenom zahrát, samozřejmě chceme uhrát co nejlepší výsledek, nezranit se a po zápase chceme chvilku posedět a probrat vše co je nového. Tímto srdečně zveme všechny fanoušky fotbalu, aby přijeli nebo přišli  na  krásný stadión  do Postřekova užít si fotbal a vidět pěkné akce a góly,”
zve do Postřekova trenér Výběru hráčů SRN, Petr Šíma.

“Bohužel díky tomu, že nám opět zrušili suprově rozehranou sezónu, museli jsme si sehnat přátelská utkání. Po zkušenosti z minulého roku jsme si zavolali s Petrem Šímou a domluvili si přátelské utkání, kde opět poskládal mužstvo českých hráčů hrajících v Německu. Na zápas se těším, z minulého roku jim máme co vracet. Měl jsem v plánu na chvilku nastoupit a Petrovi opět dát jesle tam a zpátky jako už několikrát, ale ze zápasu v Nýrsku mám zraněné koleno, tak se asi bohuzel na hřiště nedostanu,”
glosoval své případné působení v avizovaném měření sil mezi Benfikou a Krajánky, zdravotně  indisponovaný kouč rezervy Jiskry, Pavel Javorský.

No a kdo už se nemůže rozpomenout, jak obdobný fotbalový spektákl dopadl v loňském roce, který byl hraný pro změnu v Klenčí, může si ho připomenout reportem z webu Jiskry i s komentáři obou koučů ZDE!