Benfika oplatila porážku

Zápas začala lépe Benfika, a to hned v 17. minutě, kdy po levé straně zakončoval Peroutka na 1:0. Ve 24. minutě vyrovnal Hvězda na 1:1. 28. minuta přinesla vedení Benfice, když se mezi střelce zapsal Vojta Černý na 2:1. Po půl hodině hry udělal chybu golman Krajánků, Adamovič, když netrefil balón a Korelus doslova sebral Sedláčkovi balón a do prázdné branky potřetí rozvlnil síť na 3:1. Poločasový účet uzavřel svoji druhou brankou Peroutka na 4:1.

V druhém poločase viděli diváci v Potřekově dvě branky, na každé straně jednu. V 84. minutě si nešťastně Sedláček vstřelil vlastní gól. Konečný účet pečetil na 5:2 Matěj Chodora a gól vyděl takto:
,,Šel balón na mě, já jsem ho z jednoho doteku přihrál Vojtovi Černému, ten šel sám na bránu, ale ještě mi daroval gól tím, že mi přihrál a já jsem zakončoval do prázdné brány.”

Sestava Jiskra Domažlice B:
Bratanič (Korelus) – Kubr, Vojtko, Sloup, Sedláček – Peroutka, Černý V., Vlček, Jahn – Hoang, Korelus.

Střídali:
Kalný, Kubica, Chodora, Hojda

Trenéři:
Javorský a Pekhart

Sestava “Krajánků v SRN”:
Adamovič – Mašek, Denk, Kopřiva, Hvězda, Hamerník, Gabriel, Majlát, Steinberger, Franz, Hanich

Střídali:
Čech, Kussinger

Trenér:
Petr Šíma a ten viděl zápas takto:
,,Do utkání jsme na rozdíl od minulého roku nevstoupili dobře, Benfika působila živějším dojmem, vyhrávala osobní souboje a běžecky na tom byla lépe než my. Bohužel ještě k tomu jsme udělali 3 obrovské chyby v defenzivě a darovali jsme tak Benfice vedení jak na stříbrném podnose. Do zápasu jsme se vrátili 2 brankami Michala Hvězdy, ale na víc už jsme neměli. Každopádně si myslím, že první poločas jsme viděli hodně zajímavý fotbal s 6 brankami a i fanoušci se museli bavit. Druhý poločas už tempo opadlo z obou stran a zápas se už tak nějak dohrával. Benfika přidala ještě jednu branku a po zásluze výhrála. Jsem rád, že se zápas odehrál, potkal jsem se s kamarády, které jsem rok neviděl, nikdo se nezranil a to je to nejdůležitější. Chtěl bych poděkovat klukům, že dorazili na zápas, dále Sokolu Postřekov, že nám propůjčil hřiště a Benfice pogratulovat k vítězství.”

“Do dnešního utkání jsme nastupovali s motivací vrátit soupeři prohru z minulého roku. Myslím, že jsme do zápasu vstoupili dobře a snažili se držet balón na svých kopačkách. Jsem rád, že jsme v prvním poločase dokázali potrestat chyby soupeře a pak také dokázali proměnit naše šance, které jsme si vypracovali. Troškumě mrzí obdržené dva góly, protože z mého pohledu byly zbytečné. Ve druhém poločasu jsme lehce povolili a lehce více kazili. Musím ale kluky za dnešní výkon pochválit a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Závěrem chci poděkovat všem klukům soupeře, že si udělali čas a přijeli si s náma zahrát a hlavně děkuji Petrovi Šímovi, že to vše zorganizoval a obvolal tak, aby se dnešní zápas mohl odehrát,” řekl trenér Benfiky, Pavel Javorský.

“Včera to nebyl vůbec jednoduchý zápas, výběr hráčů hrajících v Německu byl velmi kvalitní jak na míči, tak i bez něj, ale myslím, že jsme do zápasu dali všechno, hráli jsme důrazně, jen jsme mohli, a to i já, využít více šancí vepředu,”
uvedl po utkání Matěj Chodora.

“Výběru SRN jsme měli z loňského roku co vracet. Myslím, že do zápasu jsme vstoupili dobře. Plnili jsme to, co jsme si řekli v šatně a dobře napadali soupeře, díky tomu nám soupeř prakticky daroval 3 góly. Zápas splnil co měl, ukázal, že dokážeme hrát pod tlakem a dobře bránit v bloku,”
komentoval zápas záložník Jiskry Domažlice, Vojta Černý.

,,Z naší strany to byl dobrý zápas, hráli jsme tak jak jsme chtěli a dařilo se nám to, měli jsme i, dá se říct, štěstí na chyby, které dělal soupeř. Podle mě jsme byli nebezpečnější a jistější v rozehrávce zezadu, takže výsledek docela odpovídá vývoji utkání. Soupeř měl dobré hráče po individuální stránce, ale týmově nebyli tak sehraní. Mně osobně se hrálo dobře a zápas jsem si užil, ale pořád je hodně na čem pracovat. Z dorostu do mužů je to velký skok, takže si s ostatníma dorostencema musíme začít zvykat,”
uvedl po utkání obránce David Sedláček.

Jakub Hamerník, záložník výběru hráčů v SRN a bývalý hráč Jiskry Domažlice a TJ Holýšov:
,,Ten kdo zápas viděl, si mohl říct, že jsme zápas vypustili. Já osobně hrál 1. zápas po roce a půl z důvodu pauzovlivněné pandemií. Ostatní spoluhráči to měli podobně a Jiskra nám to určitě neusnadnila svou neustále hrou v pohybu.
Gratuluji Jiskře k zasloužené výhře a rád bych jim popřál hodně štěstí v soutěži.”

Jan Mašek, bývalý hráč Jiskry Domažlice a ůtočník výběru hráčů v SRN:
,,Zápas se nám moc nepovedl, soupeři jsme darovali 3 góly po našich hrubých chybách. Bylo na nás videt, že jsme nesehraní a že jsme 8 měsíců netrénovali. Narozdíl od Benfiky, která trenuje ji 2 měsíce a jsou tedy víc sehraní. Benfika má velmi mladý a snaživý tým. Vůbec se nedivím, že hrajou na špici kraje. Ale věřím, že kdyby jsme s naším výběrem měli pár absolvovaných tréninku Benfika by neměla šanci.”

Petr Steinberger, odchovanec Postřekova a bývalý hráč Benfiky a záložník výběru hráčů v SRN:
,,Na zápase byla vidět oproti minulému roku covidová pauza, hlavně z naší strany, kdy nám během celého zápasu chyběl větší pohyb, Benfika měla celý zápas více ze hry a bylo znát, že už mají nějaký trénink a zápas za sebou, navíc jsme jim to usnadnili, protože jsme si dali, dá se říct 3 vlastní góly, proto výsledek vypadá jednoznačně, nicméně Benfika si vyhrát zasloužila, velkou zásluhu má neprostupnej Ivo Vojtko s výborně organizovanou obranou, vítězství nám bohužel oplatili, ale už se soustředíme na příští rok, kdy zápas ovládneme zase my!”