Načítám.......

 

V memoriálu M. Strejčka si Jiskra poradila se Sencem Doubravka

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2021/06/20210622_123301.jpg

Po pátečním zahájení přípravy na 11. sezonu v ČFL Jiskry Domažlice na městském stadionu Střelnice k hráčům promluvil prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček a vytýčil cíle, tedy hrát pohledný kombinační fotbal, střílet krásné branky, hrát na špici tabulky a poprat se o postup do NFL, přivítal nové hráče i hlavní hvězdu Davida Limberského, u kterého uvedl, že ho nemusí moc představovat a že jeho přítomnost v klubu je emocionální záležitost.
,,Je to čest, že ho zde máme, jak pro nás funkcionáře, tak i pro hráče, že můžou s takovou fotbalovou ikonou hrát,” uvedl Ticháček. Další novou tváří je Filip Velfl, který působil v nedávnu v plzeňské Viktorii a v SK Petřín Plzeň. (Je to syn Josefa Velfla, který v osmdesátých letech hrál za Tatran Chodov divizi, poznámka autora). Další novou tváří je Tomáš Holík z Baníku Sokolov. Naopak je jisté, že nebude pokračovat v Jiskře René Kropáček, který míří do Německa. Dále prezident popřál hráčům, aby se jim vyhýbala zranění a aby je fotbal bavil.

Snímky z prvního tréninku jsou ZDE!

V sobotu 19.6. dopoledne nastoupila Jiskra Domažlice, v loni 2. v ČFL, v rámci memoriálu Matěje Strejčka proti účastníku divizní skupiny A a osmému celku nedokončené loňské sezony, SK Sencu Doubravka, na jeho stadionu.

Jiskra do utkání nastoupila s dvěma novými jmény v záloze, sokolovským Tomášem Holíkem a domažlickým odchovancem Filipem Velflem. Diváci čekali na první ostrý start Davida Limberského, který se musel zatím odložit. Do utkání nemohli zasáhnout pro dlouhodobě zranění Egon Vůch, dále Martin Hrubý, Tomáš Kuhajda. Na dovolené byl druhý gólman Jiskry Luboš Růžička. Senco nemělo k dispozici Künstnera, Světlíka, Patrovského, Šurala, Kalinu, Jeniše, Fleisiga a Suka.

Hosté měli hned od začátku častěji balón na svých kopačkách. Nejprve mířil Mužík nad bránu Senca. Na druhé straně hlavičkoval domácí Krejčí po rohu exdomažlického Roubala a brankář Brych hlavičku vytěsnil nad bránu. Jiskra opět odpověděla přesnou střelou k levé tyči a brankář Luhový ho musel s námahou vyrážet na roh. Senco si vytvořilo brejkovou šanci, když se Roubal řítil na Brycha, který mu střelu vyrazil nohama. Potom se k zakončení dostal Jahn, jeho střela byla tečovaná. Nebezpečně hlavičkoval i stoper Jiskry Teršl, po jeho povedené hlavičce se kopal roh. Stejně nebezpečná byla střela Došlého. Ten viděl utkání takhle:
,,První zapas po dlouho době v náročném horku jsme zvládli. Samozřejmě byl znát začátek přípravy a nepřesnosti v mezihře, ale zápas jsme měli pod kontrolou a čekali na proměněnou šanci, ta nastala až ve druhém poločase a poté jsme již vedení navýšili na konečných 5:2. Můj gól byl po spolupráci, po skvělém balónu od Břichyho (Brycha, pozn. autora) na František Dvořáka, ten mi prodloužil balón do vápna a já si jej jen převzal a zakončil mezi nohy gólmana,” popsal své pocity záložník Jiskry Domažlice, Petr Došlý.

,,Soupeř byl v tréninku, takže byl připraven asi více než my, jelikož jsme začali s tréninkem teprve včera a do té doby jsme trénovali pouze individuálně. Doubravka nehrála vůbec špatně, určitě jsme měli my více míč na kopačkách, ale mohli jsme dát i více gólů a náš výkon jako týmu byl určitě dobrý. Bylo strašné vedro, je těžké v tom hrát, ale podmínky byly pro všechny stejné. Jsem rád, že i přesto, že jsem neměl tolik natrénováno, ale byl jsem zraněný a dal hezký gól. Můj výkon mohl být i lepší,” svěřil se po utkání záložník Jiskry Domažlice, Marek Nedvěd, který přišel do Jiskry Domažlice v průběhu jara.

Marek Nedvěd, nositel fotbalového jména, je odchovanec Viktorky Plzeň, tam působil do kategorie U16. Poté byl půl roku zde na Sencu Doubravka. Po půl roce odešel do Příbrami, kde působil asi necelé dva roky.
,,Nyní hraju za Jiskru a jsem rád, že dostanu tu šanci a určitě ji využiju naplno a budu se snažit dostat co nejdále,” dodává Nedvěd.

,,První poločas z naší strany nebyl dobrý, měli jsme míč častěji na kopačkách, ale Senco mělo nebezpečné brejky a standartky, podržel nás Brichy v bráně, druhou půli jsme se zlepšili a přidaly i góly, první gól vybojoval Vojta Černý, dal mi balón pod sebe a já jsem střílel do odkryté branky, druhý jsem dal z přímáku, když jsem obstřelil zeď,” konstatoval kapitán Mužík.

Za Jiskru si odbyl premiéru s kapitánskou páskou na paži sokolovský 22letý záložník, Tomáš Holík, s míčem u nohy a protihráčem za zády, kterého hned vyzpovídal  PR manager Jiskry, Jirka Pojar:

Jak ses dostal k Jiskře?

“Jeden můj známý, který je dobrý přítel s trenérem Vaiglem se mu o mně zmínil a dal mu nějaké info. Po rozhovoru v Sokolově s panem Provazníkem, kde jsem mu řekl, že bych měl zájem působit v Domažlicích, tak se s trenérem spojil a ten po té kontaktoval mě, kdy jsme se domluvili, že v Domažlicích začnu letní přípravu.”

Jak se Ti dnes hrálo jak na Tebe působil soupeř?

“Dnes, když opomenu počasí, které bylo pro všechny hráče těžké, tak na postu pravého křídla a za zády s Brábou se mi hrálo dobře. Samozřejmě, že nějaká nervozita také hrála svoji menší roli, ale snažil jsem se hrát to, co mi jde a nedělat zbytečně chyby. Do druhého poločasu jsem šel na pravého obránce. Tam už bylo o něco snažší tím, že soupeř odpadnul fyzicky a neměli tak tvrdé útoky jako v první půlce. Byl to můj první zápas v dresu Jiskry a doufám, že v dalších zápasech se mi bude dařit ještě o něco více.”

Kde jsi působil před Jiskrou Domažlice?

“Můj úplný začátek byl v domovském klubu TJ Baník Habartov, kde jsem hrál od 5 let. V 7 letech po mně sáhl FK Baník Sokolov, kde jsem působil až do mých 15 let. V 16 jsem šel na střední školu do Plzně, kde jsem odehrál zimní část v dresu Sportovní a Podnikatelské střední školy a na jarní část jsem šel do Viktorky. Poslední sezónu jsem odehrál v 19 letech za juniorku a poté jsem přestoupil do třetiligových Jiren, kde jsem hrál také jen půl roku, do doby než klub zkrachoval a šel jsem do FC Slavia Karlovy Vary, kde jsem končil sezónou 2018/2019. Na novou sezónu mě oslovili opět ze Sokolova s tím, že budou padat do 3. ligy a dělají nový tým, pro mě to bylo zase se vrátit do klubu, kde jsem odehrál skoro celé mé dětství a zároveň nám dělal asistenta pan Verner, který mě v dětství trénoval.”

,,Zápas byl hodně náročný po fyzické stránce kvůli počasí, ale myslím, že jsme byli Domažlicím vyrovnaným soupeřem. Rozhodla produktivita, která byla větší na domažlické straně, určitě lituju mých dvou šancí v první půli. Nicméně pro nás to byla dobra prověrka a utkání mělo dobré tempo i v tomhle velkém horku,” komentoval zápas exdomažlický záložník ve službách Senca Doubravka, Lukáš Roubal.

“Hra byla náročná, šílené horko a byl to první přátelák po pauze, takže nic lehkého. Měli jsme jeden trénink, který byl ještě lehčí a hned druhý den do zápasu. Takže jsme počítali, že to úplně nebude to, co chceme hrát. Doubravka byla zalezlá a hrála na brejky. My jsme docela dost kazili, takže brejků měla dost a kdyby to líp vyřešili, tak jsme mohli i prohrávat. My jsme drželi balón, ale chyběla nám první půli finální část. Druhou půli už to bylo lepší a dali jsme góly. Senco i na to, že jich bylo málo, tak ještě bojovali ke konci o srovnání. Naštěstí jsme vstřelili ještě branky a zápas jsme výsledkově zvládli. V týdnu už se dáme pořádně do přípravy a doufáme, že se v dalších zápasech bude naše hra lepšit,” viděl utkání záložník Kryštof Pavlík.

Zajímavý souboj na hřišti svedli bratři Uzlíkové, starší Václav a mladší Matyáš, které bedlivě sledoval jejich otec Václav Uzlík st..

Ten viděl jejich souboj takhle:
,,Velký respekt ke všem hráčům za výkon, který dnes předvedli. Zejména před zkušenějšími (Novák, Mužík, Bauer) klobouk dolů. Pro Matěje to byla škola a u Vendy je důležité, že je konečně zdravý.”
Starší z obou bratrů, Václav, viděl souboj s Doubravkou a s bratrem takto:
,,Zápas byl hodně ovlivněný počasím a pro nás to byl vlastně druhý den, kdy jsme se viděli po pauze . Proti bráchovi jsem vlastně na velkém hřišti hrál poprvé a ve chvíli, kdy jsem šel ze zálohy na stopera jsme hráli přímo na sebe. Je mu 17 a na hrotu je teprve chvilku, ale i tak umí být nepříjemný a potrápit svojí aktivní hrou. Já jsem rád, že jsme góly nakonec dali, ale je to začátek přípravy a uvidíme, jak to půjde dál. Tak určitě to bylo zajímavé se po dlouhé době opět potkat na jednom hřišti, ale v zápase to byl soupeř jako každý jiný. Doufám, že se ještě někdy setkáme.”

“Počasí bylo jaké bylo, takže v 1. poločase jsme celkem odolávali velkým šancím ze strany Domažlic. Šance jsme také měli, ale nedokázali jsme je zužitkovat. Druhý poločas už se to otevřelo a tempo hry se zpomalilo. Zápas dopadl, jak dopadl a myslím si, že to odpovídalo průběhu utkání,” říká mladší z bratrů Uzlíkových, Matyáš, a dodává:
“Bylo to určitě zajímavé se opět potkat na jednom hřišti, jako soupeři. V samotném zápase byl Vašek soupeř jako kazdy jiný. Doufám, že se zase někdy potkáme.”

Sestava Senca: Luhový – Petrželka, Nový, Novák, Blažek – Řehoř, Trojanec, Krejčí, Rozboud – Roubal, Matyáš Uzlík

Střídali: Drtil, Paul, Boček

Jiskra: Brych – Bauer, Teršl, Mlynařík, Pavlík, Brabec, Mužík, Holík, Černý Dan, Jahn, Došlý

Střídali: Dvořák, Uzlík Václav, Černý Vojta, Nedvěd, Velfl, Suchý

Trenéři: Vaigl, Dobrý

Více obrázků ze zápasu najdete ZDE!

Pozor změny:

Vážený fanoušku Jiskry Domažlice, je možné, že na nadcházející sezónu nejsi, co se fanartiklu týče, dostatečně vybaven, je-li tomu opravdu tak, nezoufej, neboť v e-fanshopu Jiskry Domažlice můžeš svůj fanouškovský arzenál doplnit a podpořit tak chod fotbalového oddílu svých snů, za což ti tento oddíl předem srdečně děkuje. Tento fanartikl si můžeš prohlédnout ZDE!

Text a foto Jirka Pojar 

Print Friendly, PDF & Email