Copa to tam klapalo na tom mrákovským pažitu?

Jiskra Domažlice využila mrákovského fotbalového azylu, aby sehrála další přátelské utkání v rámci přípravy na ČFL, domácí pořadatelé veškerý výtěžek z prodeje vstupenek použili na finanční pomoc těžce zkoušené jižní Moravě a Jiskra Domažlice zve zase všechny příznivce Mrákova, kteří si zakoupili lístek na toto dnešní utkání, k prvnímu domácímu mistrovskému utkání v rámci ČFL, které se nezadržitelně blíží.

Skončila nám první půle přípravného zápasu, ve kterém obě strany ukázaly svou kvalitu, hosté byli hbitější a pohyblivější, ale na straně domácích zase hrála roli zkušenost. Docházelo obecně  k častým zbytečným ztrátám a chyběla i stoprocentní  koncentrace v zakončení, a  to u obou stran. Ve 42. minutě se dostali hosté do vedení brankou Mikleše na 0:1.

Ve druhé půli hosté ještě přidali a zvýšili svůj náskok na 0:2 Ferkem v 65′. Domácí se teprve po tomto direktu  vzpamatovali a vzali si k srdci poločasová slova trenéra Pavla Vaigla o tom, že když se zápas nedovede do vítězného konce, bude naordinován speciální polední nedělní trénink. Jiskra dokázala nakonec výsledek otočit na svou stranu brankami  Karla Jahna v 74′, Marka Bauera v 82′ a vítěznou trefu zaznamenal mladý útočník Vojta Černý střelou do šibenice, tím svým kamarádům zajistil zasloužené nedělní volno, to běžela minuta 85.

A co že to tam klapalo na tom mrákovském pažitu, byly to zcela jistě čelisti oné nechvalně známé pasti trenéra Josefa Csaplára, který by se na tomto utkání, účastnil-li by se ho, cítil zcela jistě jak ona pověstná ryba ve vodě.

Ale fotbalový život jde dál, a dalším soupeřem, který by měl prověřit aktuální formu domažlické Jiskry, jsou Zbuzany, a to již v sobotu, ale pozor  již od 10:30!