Dorostenci na body v Písku nedosáhli

“Starší dorost dnes odehrál utkání s ligovým Pískem, kde na nás čekal krásný areál. Byl to pro nás první “ostrý” zápas po bezmála roce, takže se kluci stejně jako já moc těšili. Jsme teď ve fázi, kdy se dostáváme do kondice, takže herní věci máme ještě před sebou. I tak jsme do Písku jeli s vidinou být kvalitním soupeřem a porvat se o případný úspěch. První poločas byl pro mě trochu překvapením, když se kluci zvládli se soupeřem měřit po všech stránkách a po šancích na obou stranách, skončil 2:2.

Prvních 20 minut ve druhé půli jsme byli stále ve hře a kdyby jsme proměnili šance, mohli jsme zde i vyhrát. Bohužel posledních 15 minut jsme odešli fyzicky a soupeř nás potrestal, takže finální výsledek byl 4:2 pro Písek.

Musím pochválit kluky z mladšího dorostu, museli nás doplnit a porvali se s tím statečně, celkově dnešní výkon proti o soutěž vyššímu soupeři byl více než dobrý, snad to dokážeme přenést do sezóny,” konstatoval trenér Tomáš Korelus.

“Mladší dorost dnes také odehrál další přípravu s velice kvalitním ligovým soupeřem z Písku.

V našem zápase bylo hodně znát, že 5 kluků doplnilo starší dorost a každý z nich odehrál slušnou porci minut. Po prvním poločase jsme prohrávali 3:1, když soupeř nekompromisně trestal naše chyby.

Do druhého poločasu jsme prostřídali 7 hráčů a příležitost dostali i hráči mladšího ročníku, kteří si na dorostenecký fotbal zatím zvykají. Kluci bojovali, ale bohužel 20 minut do konce už tempo soupeře nevydrželi a inkasovali jsme ještě 4 góly.

Konečný výsledek tak byl pro nás dost krutý 1:7.
Celkově ale výborná příprava a zkušenost, proti velice kvalitnímu soupeři,” konstatoval kouč mladšího dorostu Míra Rejthar.