Chrudim  – Domažlice 2:2 (2:0) na PK 3:1

Domažličtí  fotbalisté odcestovali v pátek 24. března do Slatiňan u Chrudimi, kde rozbalili svůj tábor před důležitým sobotním utkáním v Chrudimi s místním MFK. V podvečer potrénovali, aby ráno zabojovali v utkání 20. kola Fortuna ČFL. Vzhledem k nepodařenému utkání na domácím stadiónu minulý týden s FK Tachov, se trenéři rozhodli udělat změny v sestavě. Od začátku nastoupil obránce Martin Hrubý, který se zotavil po zranění, které ho trápilo od utkání v Jirnech. V záloze nastoupil místo Bezdičky Hejda. Ve druhém poločasu si odbyl gólovou premiéru v modrobílém dresu Jiskry dobře hrající Daniel Boček. Potěšující bylo, že na posledních 14 minut nastoupil šutér Pavel Fořt, který vyrovnal na 2:2. Trenéři nemohli v zápase počítat se zraněnými hráči Jakubem Blažkem a Lukášem Roubalem.

Po úvodním hvizdu rozhodčího Kalendy se k prvnímu ohrožení branky dostali ve 3. minutě domácí hráči. Krčál vysunul Kesnera, ten centroval balón před bránu Švihoříka. Míč orazítkoval břevno domažlické brány a odrazil se do hry. Ve 3. minutě se změnilo skóre. Mastík vysunul na levou stranu Dostálka, který přetaženým centrem na zadní tyči našel naběhnutého Kesnera. Mráz jeho hlavičku o zem ve skluzu poslal pod břevno na 1:0. Domácí hráči spoléhali spíše na brejky a hlavně v prvním poločase trestali chybné rozehrávky soupeře. Jiskra se snažila kombinovat. Po půl hodině hry přišla krásná akce hostů. Mužík poslal ideálním pasem Černého za obránce. Ten se řítil na gólmana Mrázka a vystřelil z 11 metrů. Mrázek mu konečky prstů šanci vyrazil. Ve 33. minutě zahráli domácí hráči rohový kop z pravé strany. Ten jeden z domácích hráčů přizvedl ke Kučerovi, který, tísněn, překonal opět hlavou k levé tyči Švihoříka na 2:0. Mužík a Průcha do poločasového hvizdu ještě dvakrát ohrozili brankáře Chrudimi Mrázka střelami z 25 metrů.

Do druhého poločasu poslali trenéři Jiskry Kronďák s Čihákem Bočka místo Bauera. Brožíka stáhli na stopera a Boček šel do středu zálohy. V 62. minutě zahrozili domácí. Po autovém vhazování se k míči dostal Kopecký a našel centrem Končála, který se položil do střely. Ta skončila vedle branky Švihoříka.

Zajímavé okamžiky přinesla 70. minuta zápasu. Nejprve měli příležitost domácí borci. Řezníček přihrál Dostálkovi, který mířil metr nad bránu Domažlic. Mužík vysunul z pravé strany Bočka, který krásně ze 14 metrů technickou střelou přeloboval Mrázka k levé tyči a upravil na 2:1. Jiskra ožila a v 79. minutě mohla vyrovnat. Hrubý zatáhl balón a našel centrem Bezdičku, který ve vyložené  šanci mířil z 8 metrů vedle branky Mrázka. V 81. minutě přišlo šťastné střídání hostů. Místo Průchy nastoupil Fořt. Ten byl na hřišti dvě minuty. V 83. minutě předvedla Jiskra parádní kombinaci. Mužík se na půlce srazil s Rumlem, ten ho vysunul po pravé straně a Mužík našel povedeným centrem z hranice malého vápna Fořta, který hlavou překonal Mrázka na 2:2. V úplném závěru, když rozhodčí nastavil 4 minuty, mohl vše rozhodnout Ruml. Po ideálním pasu Mužíka měl lépe vyřešit situaci a nevolit přihrávku, ze které byl na konec roh. Po závěrečném hvizdu se šlo do penalt. Domácí střelce Kučeru a Radouše vychytal skvělý Švihořík. Jediný, kdo ho překonal, byl Krčál. Za Jiskru byli úspěšní střelci penalt: Fořt, Špírek a Braun. Jiskra se tak radovala se zisku dvou důležitých bodů na stadionu jednoho z nejlepších mužstev soutěže.

Branky: 16. Kesner, 33. Kučera, 70. Boček, 83. Fořt

Rozhodčí: Kalenda – Drábek, Šafránková

Delegát: Braun Karel

ŽK:  28. Vodrážka (CHR) – 43. Průcha (DOM), 80. Boček (DOM), 90+2. Fořt (DOM)

Diváků: 340

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Radouš, Drahoš, Mastík (68. Mlynka) – Kesner, Vodrážka (70. Langr), Kučera, Kopecký, Dostálek (81. Halbich) – Krčál
Trenér: Pavel Jirousek

Sestava Jiskry Domažlice: Švihořík- Chocholoušek, Mráz, Bauer (46. Boček-90. Špírek), Hrubý, Mužík, Průcha (81. Braun), Brožík, Ruml, Hejda (72. Bezdička) – Černý (81. Fořt)
Trenéři: Kronďák a Čihák

„Do Chrudimi jsme jeli získat body. Věděli jsme, že má Chrudim kvalitní tým, ale věřili jsme, že můžeme zvítězit a odvézt si nějaké body. V první půli jsme dostali brzy první gól. Druhou branku jsme dostali z rohu a to si musíme příště pohlídat. My jsme moc šancí neměli, až na dvě nebo tři střely z dálky a šanci Dandyho (Černého). Ve druhém poločase jsme hráli živěji, důrazněji a podařilo se nám vstřelit kontaktní gól. To nás nakoplo a myslím, že bylo vidět, že jdeme za vyrovnáním. Po akci Mužíka s Rumlem ho Fořt vstřelil. Ke konci jsme měli ještě nějaké náznaky, ale nedotáhli jsme je do konce. Penalty jsme zvládli skvěle. Švihořík nás podržel a vychytal je. Myslím si, že celkově můžeme být spokojeni, protože jsou to důležité body proti kvalitnímu soupeři. Navíc jsme se dokázali za nepříznivého stavu semknout a vyrovnat, což je hodně pozitivní. Byl to první zápas po pár týdnech, takže fyzicky ani na míči jsem se necítil na 100 %. S tím jsem tak nějak počítal a chtěl jsem hlavně pomoct klukům dát gól a odmakat to. Myslím, že jsem to tak nějak zvládl, takže to hodnotím spíše kladně. Do budoucna bych ale s takovým výkonem moc spokojený nebyl,“ řekl po utkání střelec první branky Daniel Boček.

,,V prvním poločase hráli lépe domácí. Měli závary ze standartek, z čehož těžili v soubojích ve vzduchu. Ve druhém poločase jsme byli mnohem lepší my. Dostali jsme míč na zem a oni s tím měli problém. Zaslouženě jsme vyrovnali a nakonec vyhráli na penalty,“ zhodnotil stručně utkání Ondřej Ruml.

Jeden komentář: “Jiskra veze z Chrudimi dva body!”

1. Rostislav Hlaváč napsal:

Tak se se čte úplně jinak. Přivézt z Chrudimi body to se cení. Věřím, že příště už uděláte radost i domácím divákům.