Benátky nad Jizerou

Fotbalisté Domažlic nastoupili v neděli v Benátkách nad Jizerou proti místnímu Sportovnímu klubu. Trenéři Jiskry postrádali dlouhodobě zraněné Fořta, Roubala a Blažka. K nim se ještě přidal kapitán Mužík, který měl problém s kolenem a vzhledem k vývoji zápasu nastoupil až v závěru utkání. S kapitánskou páskou nastoupil Braun, kvůli tomu, že Bauer zůstal na lavičce. Příjemné naopak bylo, že nadějný šestnáctiletý brankář dorostu Lukáš Červený narychlo zastoupil zraněného Straku jako druhý gólman.

SK Benátky nad Jizerou – TJ Jiskra Domažlice 2:1 (1:0)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Ulricha se do náznaku šance dostal Černý, ale gólman domácích Michňa včasným vyběhnutím šanci zmařil. První vážnější šanci měli domácí hráči. V deváté minutě prostrčil Knobloch míč na Synka, který se dostal do šestnáctky a v souboji s Chocholouškem šikovně upadl a sudí Ulrich okamžitě ukázal na penaltu. Tu zkušeně proměnil domácí Walter do pravého dolního rohu Švihoříkovy branky. Jiskra byla z branky otřesena, ale byla to ona, co držela míč na svých kopačkách. Zahrála dva rohy. Ve 22. minutě našel Hejda Brauna, který mířil z 19 metrů nad bránu Michni. Za tři minuty se ke střele ze 17 metrů dostal Chocholoušek, ale mířil metr od branky. Ve stejné minutě poslal Kamlach pas z vlastního pásma na Synka. Ten doslova ,,vykoupal“ Brožíka a postupoval po pravé straně na Švihoříka, tísněný Chocholouškem. Pravačkou trefil z 11 metrů pravou tyč, od které se balón odrazil do náruče domažlického brankáře. Hned po rozehrání předvedla Jiskra pěknou kombinační akci. Chocholoušek přihrál po levé straně Bezdičkovi, ten vysunul Černého, který zatáhl balón po levé straně a centrem hledal v malém vápně své spoluhráče. Našel bohužel pro hosty domácího Sudeka, který razantním odkopem poslal míč do zámezí. Jiskra se nevzdávala. Hrubý zatáhl po levé straně míč a centrem hledal naběhnutého Černého, který míč netrefil. Ten proletěl až na Bezdičku na levou stranu. Bezdička našel Chocholouška, který se dostal až před vybíhajícího Michňu a snažil se ho obstřelit. Vše vyřešil Borovička svým odkopem. Ve 40. minutě byl faulován těsně před vápnem Ruml Borovičkou, ale píšťalka sudího Ulricha zůstala němá. Za dvě minuty se dostal do zakončení Hejda, ale Michňa byl na místě. Rozhodčí nastavil dvě minuty za ošetřování Švihoříka.

Druhý poločas začali hosté aktivně. Hned v 25. sekundě našel Ruml Průchu v malém vápně. Ten však nestačil důrazně zakončit. Ve 47. minutě zatáhl balón Hejda, domácí obránci ho odklidili před nabíhajícím Bezdičkou na roh. Po rohu Bezdičky přiťukl Černý míč na Rumla. Ten zpoza šestnáctky mířil nad bránu. Domácí byli hodně produktivní. V 51. minutě po levé straně vysunul Synek Bočka. Ten se prodral ze strany před branku. Jeho centr na vzdálenější síti  Walter ve skluzu překonal bezmocného Švihoříka na 2:0. Po hodině hry trenéři hostů prostřídali a poslali na hřiště Bočka se Špírkem za Bezdičku a Brožíka a zamíchali se sestavou. Ve stejné minutě musel Michňa vyrážet skákavý trestný kop Rumla na roh. Následný ostrý roh Špírka musel Michňa boxovat. Domažlice se v závěru utkání i s Mužíkem v sestavě snažily o snížení a případné vyrovnání utkání. Snížit se jim podařilo v nastaveném čase. V 92. minutě našel Boček centrem Mužíka, ten si zkepl míč před sebe, kam vyběhl Michňa, Mužíka podrazil a kopala se druhá penalta. Braun ji bezpečně proměnil do levého dolního rohu na konečných 2:1. Poté rozhodčí utkání ukončil. Domácí se tak mohli radovat z výsledku 2:1, když prakticky třikrát vystřelili na bránu Domažlic a vstřelili dva góly. Jiskra sice měla převahu ve střelách na branku i mimo, ale Michňu se jí podobně jako na podzim 2015 podařilo překonat jen jednou. Reparát můžou Chodové složit v pátek 14. 4. od 17:00, kdy nastoupí v Dobrovici, 15 km od Benátek, proti místnímu FK.

SK Benátky nad Jizerou: Michňa – Tvrzník, Hošťálek, Horák, Sudek – Kamlach (65. Kocourek), Walter (90. Šimek), Borovička, Knobloch (86. Kraus), J. Boček (73. Mižič) – Synek (80. Šíma)
Trenér: Pavel Jícha

TJ Jiskra Domažlice: Švihořík – Hrubý, Brožík (60. D. Boček), Mráz, Chocholoušek – Hejda (71. Mužík), Průcha, Braun, Ruml, Bezdička (60. Špírek) – Černý (77. Bauer)
Trenéři: Kronďák a Čihák

Rozhodčí: Tomáš Ulrich – Jan Hurych a Vojtěch Opočenský

Delegát FAČR: Zdeněk Krejčí
Diváků: 250

ŽK: 72. J. Boček, 90+1. Tvrzník – 9. Brožík, 53. Průcha, 67. Hrubý, 75. Braun, 90.+1. Špírek

,,Chtěli jsme hrát svoji hru, Benátky přehrát a odvézt si tři body. Říkali jsme si, že nesmíme dostat gól jako první, protože pak bude hrozně těžké zápas otáčet. A zase jsme dostali gól do 10. minuty. Benátky pak samozřejmě hrály, co potřebovali a to byla hlavně defenzíva a rychlé brejky, ze kterých jsme dostali druhý gól. Soupeři vystřelili na bránu a dali dva góly. My jsme si za celý zápas nevypracovali pořádnou šanci, jen nějaké střely z dálky a závary ve vápně. Ke konci zápasu jsme hru zjednodušili a hráli dlouhé balóny dopředu na Maru Bauera. Snížili jsme z penalty, po které rozhodčí hned ukončil zápas,“ řekl po zápase obránce Ondřej Chocholoušek.