Třetí kolo MOL Cupu svedlo po třech letech opět domácí TJ Jiskru Domažlice a slavnou FK Duklu Praha. V napínavém utkání, ve kterém domácí borci bojovali a své výborné fanoušky odměnili třemi góly! Po závěrečném hvizdu rozhodčího Rejžka mohla naplno propuknout obrovská radost ze zaslouženého postupu.

Po úvodním hvizdu rozhodčího Rejžka ze Strakonic se do prvního ohrožení dostali favorizovaní hosté. V 6. minutě si Švihořík poradil s centrovaným míčem Kušníra. Jiskra se poprvé dostala k zakončení v 9. minutě, když Blažek našel hlavu Došlého, ale ten mířil vedle branky brankáře Dukly Hrušky. V 11. minutě vhazoval Blažek dlouhý aut, míč proletěl kolem branky, ale ani jeden z hráčů Jiskry na něj nedosáhl a Holík míč odkopl. V 15. minutě vysunul Blažek Hrubého za obránce. Hrubý centrem hledal spoluhráče před brankou, ale Podaný míč odklidil na roh. Mužíkův roh odvrátil opět Podaný na aut. Přišla 18. minuta. Chocholoušek fauloval Holendu. Trestný kop rozehrál Podaný do houfu v šestnáctce, kde Švihořík ne zrovna šťastně vyběhl. Ostojič přeskočil Blažka a hlavou ze 7 metrů vstřelil balón k pravé tyči Švihoříka (0:1).

Ve 22. minutě útočila opět Dukla. Tetour vysunul Holendu, ten se zbavil Blažka a nahrál Schranzovi, který z 19 metrů střílel. Bauer však jeho střelu srazil na roh. Po rohu Podaného zakončoval  Ostojič z rohu malého vápna k bližší tyči. Švihořík jeho pokus bez problémů kryl. Ve 24. minutě přehlédl sudí Rejžek jasné přistrčení Kropáčka ze strany Ostojiče na levé straně hřiště. Další faul na Mužíka se ve 32. minutě také neodpískal. Blažek vysunul Kropáčka, ten si poradil s bránícím Bezpalcem a Podaným a u pravého praporku přiťukl na Pfeifera, který centrem hledal Došlého. Došlý pak ve výskoku mířil do obránců. Tři minuty před koncem poločasu vysunul Tetour Podaného na levou stranu, ten centrem našel ve vápně Holendu, který přeskočil Mlynaříka, ale jeho hlavička mířila vysoko nad. Na druhé straně si vyměnil Blažek balón s Pfeiferem. Blažek se zpoza Bezpalce dostal ke střele z 16 metrů, kterou Hruška kryl.

Do druhého poločasu poslali domácí trenéři za Kropáčka a Došlého Bezdičku s Hejdou. To hodně oživilo hru Domažlic. Odměnou za to byla vyrovnávací branka. Běžela 51. minuta. Hrubý si vyměnil míč s Pfeifrem, zatáhl balón po pravé straně a vystřelil přes Podaného, který střelu z 16 metrů lehce tečoval. Střela zapadla k pravé vzdálenější tyči branky Hrušky (1:1).

Chodové byli na koni. V 54. minutě si vyměnil balon Hejda z Mužíkem, který v pádu mířil z 12 metrů nejprve nad bránu Dukly. Za minutu přihrál Pfeifer balón Blažkovi, ten našel v šestnáctce Mužíka. Mužík si míč přes Kušníra zpracoval, přetlačil Ostojiče a dal vybíhajícímu brankáři z 11 metrů jesle (2:1). Hosté se nevzdávali. V 64. minutě se nepodařil Mlynaříkovi odkop, který si zpracoval Holik. Našel na hranici šestnáctky Holendu, který přízemní střelou k levé tyči překonal Švihoříka na 2:2. Domácí tento gól nabudil. V 67. minutě Pfeifer vysunul Hejdu, Miloševič v pádu míč vypíchl přímo na kopačku Mužíka, který se dostal před vybíhajícího brankáře Hrušku a z 8 metrů ho obstřelil na konečných postupových 3:2. Slušně zaplněná Střelnice explodovala! V 82. minutě Pfeifer vysunul Hejdu po pravé straně, ten zpětnou přihrávkou našel Chocholouška. Chocholoušek okamžitě posunul na Bezdičku, jehož střela z 16 metrů o kousek minula branku Hrušky. Tentýž hráč se řítil na Hrušku v 82. minutě. Bezdička doslova upláchl Mustedanagičovi, dostal se až před Hrušku, ale střelu mu Hruška vyrazil a následnou hlavičku Hruška kryl. V 88. minutě zahráli hosté trestný kop po souboji Bauera s Duranovičem. Podaného trestný kop odhlavičkoval Blažek a potom Teršl. V 92. minutě střílel v pádu Mustedanagič, ale z 16 metrů mu Hrubý střelu zblokoval na roh. Na roh si naběhl i brankář Hruška, ale roh Mustedanagiče výborně odhlavičkoval výborný Bauer.

Ve třetí minutě nastavení vybojoval výtečný Mužík balón, našel nalevo Hejdu, který křižnou přihrávkou vybídl Mlynaříka. Ten z 11 metrů z voleje těsně přestřelil branku Hrušky. Potom rozhodčí Rejžek napínavé utkání ukončil. Jiskra si tak po druhé za sebou zcela zaslouženě připsala skalp Dukly Prahy, protože byla ve druhém poločase lepším celkem a zahraje po čtvrté osmifinále MOL Cupu, což se ještě žádnému třetiligovému klubu ještě nepovedlo.

Poločas: 0:1
Branky: 55. a 67. Mužík, 51. Hrubý – 14. Ostojič, 64. Holenda
Rozhodčí: Rejžek
ŽK: 38. Kropáček, 63. Hrubý, 89. Švihořík – 69. Kušnír, 83. Mustedanagič
Diváci: 1021

TJ Jiskra Domažlice:
Švihořík – Blažek, Hájovský (80. Teršl), Bauer, Hrubý, Chocholoušek, Mlynařík, Pfeifer, Mužík, Došlý (46. Hejda), Kropáček (46. Bezdička)
Trenéři: Vaigl, Dobrý

FK Dukla Praha:
Hruška – Brejcha (62. Duranovič), Ostojič, Tetour, Miloševič, Schranz (73. Koval), Holík (78. Mustedanagič), Bezpalec, Kušnír, Holenda, Podaný
Trenéři: Hynek, Drsek

Foto z utkání zde:

Jeden komentář: “Jiskra podruhé porazila slavnou Duklu Praha”

1. Jarda (váš fanoušek) napsal:

Výborně kluci a Gratuluju že jste jí stejně porazily jako když k vám na hřiště přijela minule. Vím sice jste mohli prohrát ale vyhráli jste a výhra se počítá Nejdůležitější je postup do dalšího kola MOL CUP a Gratulji ještě jednou