Štěchovice

V posledním 15. kole se fotbalisté Jiskry Domažlice utkali s celkem TJ Štěchovice. Domácí kouč Zbyněk Busta nemohl pro utkání počítat se svým synem Filipem a s obránci Švejdou a Kučerou. Tito dva už byli v sobotu k dispozici. V sestavě měli domácí červenobílí největší posilu exligistu Volešáka. Hostující trenéři nemohli počítat s dlouhodobě zraněnými Bauerem a Pfeiferem. Chyběli ještě obránci Chocholoušek a Blažek, kteří byli úspěšnými reprezentanty ZČU Plzeň v Barceloně, kde oba získali zlaté medaile, za což jim patří velká gratulace. Tyto ztráty byly citelné. Prostor dostali další hráči z lavičky. Do Štěchovic odjel i Lukáš Waldmann z rezervního týmu Jiskry.

TJ Štěchovice – TJ Jiskra Domažlice 1:0 (0:0)

Utkání se hrálo na hřišti menších rozměrů a ještě bylo místy silně podmáčeno, což víc vyhovovalo domácím, kteří vycházeli ze zabezpečené obrany. Jiskra vstoupila do zápasu aktivně a po celé utkání měla míč více ve svém držení než soupeř. Ve 2. minutě Pavlík fauloval Mužíka a Braun poslal do útoku Došlého, který potáhl míč a vystřelil. Střelu mu zblokoval domácí Volešák. Na druhé straně nakopl míč Pavlík, který mířil vedle pravé tyče branky Šimana. V 5. minutě vracel malou domů Jakobovský. Před dotírajícím Kropáčkem musel brankář Štěchovic Soukup odkopávat balón do autu. Poté mířil Hejda z velkého vápna, ale střela byla tečovaná. V 7 minutě našel Košata Batku, který přes Teršla střílel, a minul o půl metru levou tyč branky Šimana. Hosté byli i nadále častěji na balónu, ale scházela finální přihrávka. Ve 24. minutě vhazoval balón Hrubý, který našel Teršla, jehož zakončení musela obrana odvracet do autu. Ve 27. minutě se k další povedené střele dostal Hájovský, který mířil na levou bližší tyč. Ve 39. minutě fauloval Mužík Pavlíka. Švejdův trestný kop trefil záda Hájovského, odkud míč putoval na roh. Po rohu odvracel Hrubý míč hlavou na penaltu, kde seběhl Jakobovský. Ten z voleje mířil vysoko nad bránu Šimana. Tutovku měl za minutu Došlý. Toho středem vyslal Braun a Došlý se zbavil obránce, když levačkou mířil do Soukupa.

Do druhého poločasu nahradil domácí jedničku Soukupa pro zranění náhradník Vašák. V 68. minutě střílel Mlynařík kousek vedle pravé tyče branky Štěchovic. V 75. minutě odvrátil centr Švejdy Teršl před nabíhajícími hráči na roh. K tomu se opět postavil Volešák zprava. Mířil na Švejdu, jehož centr Hájovský poslal před vápno na Pavlíka. Ten posunul nalevo na Jakobovského, který pravačkou přesně zamířil k pravé tyči a tato střela rozhodla utkání (1:0). Na druhé straně minul Teršl hlavou o kousek branku Vašáka. Domácí střídáním rozkouskovali hru a nezasloužené vítězství už uhájili. Jiskra v konečném účtování podzimu 2017 v ČFL obsadila 5. místo z 18 celků.